Bir Ayda YDS’ye Hazırlık Mümkün mü?

YDS yaklaşırken adaylar sınavda başarılı olmanın bir çok yöntemini araştırmaktadırlar. Mevcut dil seviyesinin farkında olan adaylar ise hedefledikleri puanlara ulaşabilmek için çabalıyorlar. 1 ay gibi kısa bir sürede çabalamak, bazıları için “zaman kaybı” ancak bizler bu sürenin verimli bir şekilde değerlendirilmesi sayesinde hedeflenen puana ulaşılabileceğine inanıyoruz. Bu bağlamda YDS’ye 1 ayda nasıl çalışılır sorusunun cevabı ise sistemli ve planlı bir şekilde çalışmaktır şeklindedir. Bu süreçte sizlere YDS Smart seti büyük yardımcı olacaktır. Çünkü bu set içeriğinde yer alan videolar kolay ve hızlı bir şekilde YDS’ye hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Aşağıdaki örnek videoyu izleyerek, YDS Smart setinin öğretim mantığını daha iyi anlayabilirsiniz;

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

Yazımızın devamında özellikle de belirli puan aralıklarını hedefleyen adaylar için bazı taktiklere değinmek istiyoruz.

 

1 Ayda YDS’den 40 Almak

Aslında temeli olan birisi için 1 ayda yds den 40 almak zor değildir.

Buna göre;

*Eğer temeliniz varsa yapmanız gereken tek şey kelime çalışması yapmaktır. Bunun için YDS Smart setinin; PRE-YDS paketini işinize çok yarayacaktır. Paket içeriğinde 1000 adet temel kelime yer alıyor. Eğer hedefiniz 1 ayda yds’den 40 almak ise bu paket içeriğindeki kelimeler hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

*Eğer temeliniz yoksa 1 ayda yds’den 40 almak için sıfırdan başlamanız gerekir ki bunun için 1 ay gibi bir süreyi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kitaplar ve diğer kaynaklar çok zamanınızı alabilir ve 1 ay yeterli değildir. Bu yüzden yine YDS Smart setinin PRE-YDS paketini satın almanızı öneririz. Bu paket içeriğinde hem temel konular hem de 1000 adet temel kelime sizlere öğretilmektedir.

Bildiğiniz gibi 40 puan aldığınız zaman barajı geçmiş olmuyorsunuz. Ancak eğer bu kadar yüksek bir puan almayı başardıysanız, 32 net çıkarmışsınızdır. Bu durumda eğer yeteri kadar zamanınız varsa puanınızı 50 ya da 55’e yükseltmeniz de zor olmayacaktır.

 

1 Ayda YDS’den 50 Almak

Eğer 1 ayda yds’den 50 almak gibi bir amacınız varsa bu durumda izleyebileceğiniz yol, yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile aynı olmalıdır. Nitekim PRE-YDS paket içeriğinde ele alınan temel konular ve bu konular ile birlikte sizlere öğretilen 1000 kadar kelimeyi sürekli tekrar etmenizi ve bu süreçte aynı zamanda YDS’de daha önceki yıllarda çıkmış olan soruları çözmenizi öneririz. Bu sayede günlük tekrar yaparak kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. 1 ayda yds’den 50 almak için düzenli olarak çalışmalarınızı sürdürmeniz önemlidir ancak daha da önemlisi ise kelime bilginizdir. Temel kavramları biliyor olsanız bile kelime bilginiz yetersiz kaldığı taktirde net sayınızı 35’ten daha fazla çıkarmanız mümkün olmayacaktır ki bu da 1 ayda yds’den 50 almak için kelime çalışmalarınızın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu doğrultuda faydalanabileceğiniz YDS Smart seti sizlere görsel hafıza (da vinci tekniği) yöntemi ile hızlı bir şekilde kelime öğretimini gerçekleştirmektedir. Üstelik sette öğrendiğiniz kelimeleri sınav heyecanıyla unutmanız mümkün değildir zira hafızada yer edinen başarılı hikaye ve animasyonlar sayesinde öğrendiğiniz kelimeler kalıcı olmaktadır.

 

1 Ayda YDS’den 55 Almak

1 ayda yds’den 55 almak için 80 sorudan toplamda 44 net çıkarmanız gerekmektedir. 44 net çıkarabilmek demek; iyi bir dil bilgisi alt yapısına sahip olmak ve aynı zamanda kelimelere hakim olmak demektir. 1 ayda yds’den 55 almak için şu an mevcut seviyenizde 50 alabiliyor olmanız önemlidir. Çünkü daha düşük seviyedeki bir adayın, 1 ay gibi bir sürede 55 puan alabilmesi çok zordur. Eğer mevcut seviyenizde 50-55 arası alabiliyorsanız 55-60 arasına kadar yükselmeniz de mümkündür. Bunun için sizlere hızlı bir şekilde kelime öğretimini gerçekleştiren YDS Smart setinin YDS 2000 isimli eğitim paketini satın almanızı öneririz. Bu paket içeriğinde ileri seviye kelimeler olarak gruplandırılmış toplamda 2000 tane YDS’de en çok çıkan kelimeler bulunmaktadır. Bu YDS 2000 eğitim paketi içeriğini 1 ay gibi bir sürede rahat rahat tamamlayabilirsiniz ve bu sayede 1 ayda yds’den 55 almak hiç de zor değildir.

 

1 Ayda YDS’den 60 Almak

1 ayda yds’den 60 almak için en az 49 net çıkarmanız gerekir. YDS Smart setinden faydalanarak 1 ayda yds’den 60 almak mümkün ancak çalışmaya başlamadan önce seviyenizi test etmelisiniz. Çünkü mevcut seviyeniz 55 puan altında ise 1 ay gibi bir sürede 60-70 arasına ulaşmanız imkansızdır. Nitekim mevcut seviyenizin 55 ve üzerinde puan alıyor olması gerekir. Bu sayede kalan 1 ayda yds’den 60 almak için YDS Smart seti içeriğinde yer alan YDS 2000 eğitim paketini satın alarak, sınavda çıkma ihtimali oldukça yüksek olan 2000 kelimeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Aklınızda kalıcı olarak bu kelimeler sayesinde sınavda iyi bir başarı gösterebilir ve 60-70 arası bir puan elde edebilirsiniz. 1 ay gibi bir süre, YDS 2000 eğitim paketini rahat rahat bitirebilmeniz için gayet yeterli bir süredir. Unutmayın ki başka hiç bir yöntem bu kadar kısa sürede, bu kadar çok kelimeyi sizlere garanti etmiyor. Bu nedenden dolayı zaman kaybetmeden hemen satın almanızı ve çalışmalara bir an önce başlamanızı öneririz.

 

1 Ayda YDS’den 70 Almak

Sınava 1 ay kala eğer 55-60 arasında bir puan almayı başarıyorsanız (ortalama olarak) bu durumda 1 ayda yds’den 70 almak sizin için hiç de zor değildir. Sizin eksiğiniz büyük ihtimalle en çok çıkan kelimelerden bazılarını bilmiyor olmanız ve pharsal verbs olarak da adlandırılan deyimsel fiilleri öğrenmemiş olmanızdır. Sizlere tüm bu kelimeleri ve deyimsel fiilleri 1 ay gibi bir sürede öğretebilecek tek bir yöntem var ki bu da YDS Smart seti içeriğinde yer alan; YDS 2000 ve PHARSAL VERBS paketleridir. Bu paketleri 1 ay gibi bir sürede bitirmeniz mümkündür ve bitirdiğinizde ise 2000 adet sınavda en çok çıkan kelimeleri öğrenmiş olacaksınız ve bununla birlikte öğreneceğiniz 310 adet pharsal verbs ile de rakiplerinize ciddi bir fark atmış olacaksınız. Bu paketleri bitirdiğinize 1 ayda yds’den 70 almak amacınıza ulaşmış olacaksınız. Pek çok aday, 1 ayda yds’den 70 almak amacı ile satın alıp, bitirdikleri bu paketler ile 70 ile 80 arasında puan çıkarabilmeyi başarmıştır. Bu bağlamda YDS Smart yorumları sayfamızdan adaylarımızın ne denli başarılı olduklarını görebilirsiniz.

 

YDS’ye Sadece 1 Ayda Hazırlanın!
Zaman gerçekten de herkes için en değerli kavramdır. Sınava yaklaştığınız her bir gün sınavda başarı korkusu ya da endişe hissi duyuyorsanız, önce sakin olmalı ve günlük olarak kendinize 3-4 saat gibi bir süreyi ayırarak, YDS Smart setinden faydalanmalısınız. İlk günden itibaren ne kadar hızlı kendinizi geliştirdiğinizi görebilecek ve bu sayede motivasyonunuz yükselecektir.

YDS Smart web sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde full seti ya da ilgili paketleri satın almanız mümkündür. Tamamen güvenli ödeme alt yapısı ve hızlı satın alma seçenekleri ile kolayca satın alabilirsiniz. Sonrasında; bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden çalışmalarınızı rahatlıkla sürdürebilmeniz mümkündür.

 

 

Bir Ayda YDS’ye Hazırlık Mümkün mü?” te bir düşünce

  1. prognozi diyor ki:

    Онлайн спортни [url=https://www.nenovinite.com/ne/politika/bojko-borisov-dari-6-ot-bybrecite-si-i-stana-donor-na-godinata]футболист[/url] ❗️ Стратегии ⭕️ Начални бонуси на нови играчи ❰❰ Palms Bet ❱❱ Регистрация в сайта ➡️ Над 20 000 спортни събити

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir