En Kolay YDS Kelime Ezberleme Yöntemi Hangisi?

YDS’de çıkma ihtimali yüksek olan kelimeleri kolay bir şekilde ezberlemek istiyorsanız uygulayabileceğiniz bir çok yöntem var ancak bu yöntemler arasında en kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemi ise YDS Smart yöntemidir. Bu yöntemi daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Nitekim bu esasında bir yöntem değil bir YDS İngilizce kelime ezberleme seti olma özelliğindedir. Sizlere bu seti tanıtmamızdaki amaç ise set içeriğinde en etkili kelime ezber tekniği uygulanıyor olmasıdır. Bu sayede çok daha kısa bir sürede çok daha kolay bir şekilde YDS kelimelerini ezberleyebiliyorsunuz.

 

Hızlı Kelime Öğrenme Videoları

Set içeriğinde yer alan videolar hedef kelimeleri hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlamaktadır. Bu videolar tamamen akılda kalıcı görselleri içermektedir. Bu sayede kelimeleri diğer bir çok yönteme kıyasla çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilmektesiniz.

Bu videolardan bir örnek olarak lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz. Sadece bir kaç saniyede kelimeleri nasıl kolay bir şekilde öğrenebildiğinizi anlayacaksınız.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

Bu gibi daha bir çok video bulunuyor. Kelimeler kategorilere ayrılmış bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu sayede seviyenize uygun bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz gibi sıfırdan da bir başlangıç yapabilmeniz mümkün oluyor.

Bulabileceğiniz kolay ingilizce kelime ezberleme teknikleri arasında YDS Smart seti ile kelime öğrenimi en kolay olanıdır. Çünkü yapmanız gereken tek şey; akıllı telefon, tablet, bilgisayar ya da televizyondan bu videoları izlemenizdir. Üstelik günde 1-2 saat gibi bir süre ayırarak ortalama olarak 10-40 adet kelimeyi “akılda kalıcı” bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Diğer bulabileceğiniz kolay İngilizce kelime ezberleme teknikleri hiç bir şekilde sizlere bu denli başarı sunamaz.

En Kolay YDS Kelime Öğrenme Seti YDS Smart

YDS Smart, YDS İngilizce kelime ezberleme seti tamamen YDS içeriğine odaklanmıştır. Bu set içeriğinde öğreneceğiniz her bir kelimenin işinize yarayacağından emin olabilirsiniz. İnternet ortamında bulabileceğiniz yöntemlerin bir çoğu sadece YDS’ye yönelik olmayabiliyor. Bu yöntemler ile zaman kaybetmeyin. Çalışmalarınızı bu seti sadece saniyeler içerisinde satın alarak başlayabilirsiniz.

Avantajları neler;

 • En önemli avantajı sizlere hiç sıkılmadan kelime öğrenme imkanı sağlıyor olmasıdır. Bu sayede saatler boyunca keyif alarak kelime ezber çalışması gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Diğer kolay İngilizce kelime ezberleme teknikleri ile kıyasladığımız zaman bu setin daha kısa sürede daha fazla kelime öğrettiğini görmekteyiz ki bu da sınava yaklaşan her bir günü en iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen adaylar için önemli bir husustur.
 • Set içeriğinde ele alınan kelimeler tamamen YDS’de en çok çıkan kelimeler olmaktadır. Bu sayede öğreneceğiniz kelimelerin bir çoğunun sınavda karşınıza çıkma ihtimali oldukça yüksektir.
 • Bu setten faydalanırken aynı zamanda başka bir kaynak kullanmanıza gerek yoktur. Çünkü set içeriği zaten YDS’ye hazırlanan bir aday için ihtiyaç duyulan kelimeleri kapsamaktadır. Bu kelimeleri seviyelerine göre; temel, orta ve ileri düzey olarak da ifade edebiliriz.
 • Bu set sizlere sadece kelimelerin yazılışlarını değil aynı zamanda telaffuzlarını da öğrenmenizi sağlamaktadır. Bu sayede dinlediğini anlama becerinizi de geliştirmiş olacaksınız.
 • Günde sadece 1-2 saat gibi bir süre ayırmanız yeterli olmaktadır. Bu süre içerisinde set içeriğinde yer alan videoları bir kaç defa izlemeniz mümkün olmaktadır. Videoları bir kaç defa tekrar olarak izlediğiniz zaman zaten ilgili kelimeler hafızanıza yerleşmiş olacaktır. Bu sayede daha sonrasında uzun bir aradan sonra karşınıza çıkan aynı kelimeleri hiç beklemeden anında anımsayacaksınız. Nitekim bu setin en önemli özelliği de “akılda kalıcı” bir teknik ile kelimeleri öğrenmenizi sağlıyor olmasıdır.

Tüm bu avantajları çok daha fazla sıralandırmamız mümkündür. Esasında oldukça makul bir fiyat ile satın alabileceğiniz bu set sizin hayatınızın geri kalanını etkileyecek olan YDS’de başarılı olmanızı sağlayacak önemli bir yapı taşı niteliğindedir. Bu set sizlere sınav için ihtiyaç duyduğunuz kelimeleri öğrenmenizi sağlarken, bir diğer yandan dil bilgisi çalışmalarınızı da düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede sınavda başarılı olmanız hiç de zor ya da hayal değildir.

 

Temel ve İleri Seviye Kelimelerin Kolayca Öğrenimi

Kelime öğrenmenin en eğlenceli yönteminden bahsediyoruz. Yazımızın bu kısmına kadar sizlere YDS Smart’ın “bir set” olduğunu vurgulasak da, esasında bu bir kaç parçadan oluşan bir settir. Öyle ki kelimeler zorluk seviyesine uygun bir şekilde kategorize edilmiştir. Bunun sonucunda da; temel, ileri düzey ve pharsal verbs olmak üzere üç ana kategoride paketler halinde satışı gerçekleştirilmektedir.

Buna göre;

 1. Temel 1000 Kelime Paketi

YDS’nin temelini en sağlam bir şekilde atmanızı sağlayacak; PRE-YDS eğitim paketidir.

Kimler için uygundur;

 • Sıfırdan YDS’ye çalışmak isteyenler
 • Temel düzeyde kelimeleri tekrar etmek ya da baştan öğrenmek isteyenler
 • Temel İngilizce dilbilgisi konularını tekrar etmek ya da baştan öğrenmek isteyenler
 • YDS çalışmaya geç başlayan ancak hem temel konuları hem de temel kelimeleri en iyi bir şekilde öğrenmek isteyenler
 • YDS için ön hazırlık, hızlandırılmış tekrar yapmak isteyenler için

 

 1. YDS’de en çok çıkan 2000 kelime paketi

YDS’nin temeline hakim olanlar için YDS’de en çok çıkan ve aynı zamanda öğrenilmesi en zor olan 2000 kelimenin yer aldığı pakettir.

Kimler için uygundur;

 • Temel seviyeyi tamamlayan ve ileri seviyede çalışmalarını sürdürmek isteyenler
 • YDS’de hedefledikleri başarıya ulaşmak isteyenler
 • Sınavda genellikle çıkan ancak öğrenilmesi de oldukça zor olan kelimeleri öğrenerek, rakiplerine fark atmak isteyenler
 • YDS TOEFL IELTS gibi akademik sınavlarda başarılı olmak isteyenler

 

 1. Pharsal Verbs paketi

Pharsal Verbs, Türkçe ifade ile; deyimsel fiiller, genellikle birden fazla kelimenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu nedenden dolayı akılda kalıcılığı ve öğrenilmesi daha güç olmaktadır. Bu paket içeriğinde 310 adet deyimsel fiil bulunmaktadır. Bu deyimsel fiiller, YDS’de en çok çıkanlarıdır. Dolayısıyla da bu paket içeriği hem temel hem de ileri düzey çalışmalarını tamamlamış olan adaylar için idealdir.

YDS Full Eğitim Paketi Çok Daha Uygun Fiyatlıdır

Üç paketi bir arada “full eğitim paketi” adı altında satın almanız mümkündür. Bu sayede çok daha avantajlı bir şekilde sahip olacaksınız. Bu şekilde bir satın alma işlemini gerçekleştirmeniz aynı zamanda sıfırdan-ileri seviyeye kadar bir çalışma yürütmenizde ideal olacaktır.

Bulabileceğiniz en kolay İngilizce kelime ezberleme tekniği olan davinci öğrenme metodu ile bu set içerikleri hazırlanmıştır. Set içeriğinde sadece kelimeleri öğreten animasyonlar değil aynı zamanda motivasyonunuzu güçlü tutmanızı sağlayacak müzikler de bulunmaktadır. Çünkü bildiğiniz gibi sınavda başarılı olmanın en önemli koşullarından birisi de güçlü bir motivasyona sahip olmaktır.

Satın alma aşamasında hala kararsızsanız, bu durumda demo videoları izlemenizi tavsiye ederiz. Videoları izlediğinizde zaten sıkılmayacağınızdan eminiz ve sadece bir kaç saniye süren bu videoların sonunda kelimeleri nasıl öğrendiğinize siz de şaşıracaksınız.

Sizlere YDS’de başarılı olmanızı sağlayacak bir set sunuyoruz ve bu set karşılığında bir servet değil, oldukça makul bir fiyat teklif ediyoruz. Unutmayın ki bu çalışmaların her birisi “akılda kalıcı” sonuçlar vermektedir. Bu bağlamda sizleri başarıya ulaştıracağından emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir