Nasıl Başladık?

Yenilikçi ve farklı bakış açısına sahip olan yazılım firmamız ülkemize değer katmak için yola çıktı. Türkiye’deki en büyük eksiklerden olan yazılım üzerinden verilen eğitimlerin sorununu çözmek için üzerimize düşeni yapmak için bir araya geldik. Modası geçmiş eğitim metodları ve eğitim modellerinden tutun, yaratıcılığı ve yenilikçiliği engelleyen şirket anlayışlarına kadar, insan potansiyelini sınırlayan her şeyi değiştirmek için yola çıktık.

 

Bazı insanlar  çökmüş olan eğitim sistemleriyle çözüm bulmaya çalışırken, biz farklı bir yaklaşımları tercih ediyoruz. Nasıl mı? Şu bakış açısıyla: “Yerleşmiş gerçeklerle savaşarak birşeyler değişmez. Yerleşmiş bir modeli değiştirmek için mevcut modeli kullanım dışı bırakacak yeni bir model geliştirmelisiniz”. Biz bunu yapıyoruz. Zaman ve enerji kaybına sebep olan modelleri devre dışı bırakan, mükemmel metodlar geliştirerek.

 

Bugün dünyada her geçen gün önemi ve değeri artan ülkemizin diğer büyük devletlerle rekabetini sağlayacak olan çağdaş eğitim metodları iken mevcut seviyemiz kabul edilebilir sınırlar içerisinde görünmüyor. Sorunun nedenlerini ve bu sorunu ortadan kaldıracak yeni yaklaşımları araştırdık.

 

Geçtiğimiz yüz yıl içerisinde hatta daha öncesinde eğitim ve öğretimde ortaya konan tüm eski ve yeni modelleri inceledik. Sadece sağlam bir teoriye dayanmayan aynı zamanda pratik başarısı yüksek bir model arıyorduk. Yıllarımızı alan araştırma sürecinin sonunda aradığımız modelin temelini bulduk ve böylece ilk projemizi geliştirme çalışmalarına başladık. Programımızın ülkemizdeki onbinlerce öğrenci üzerindeki başarısı ve aldığımız pozitif sonuçlar heyecanımızı ve motivasyonumuzu daha da arttırdı. Bir çok alanda uygulamak için çalışmalarımıza hız verdik.

 

Yeniliğe tutkumuz hiç bitmeyecek. Bizi bir arada tutan bu tutku devam ettiği sürece ülkemizi ileriye taşıyan yeni yazılım modelleri ve çözümleri geliştirmek için çalışacağız.