İngilizce Kelime Ezberleme için En Kolay Yöntem

Özellikle de sınavlara hazırlanırken kelimeleri ezberlemek zorlu bir süreç haline gelmektedir. Bu süreci kolay bir şekilde sürdürebilmek, aslında daha da zordur. Bu aşamada nasıl bir kelime ezberleme yöntemi kullanıyor olduğunuz da önemlidir. Çünkü bazı yöntemler sadece zamanınızı alırken, çok az kelime ezberleyebilmenizi sağlamaktadır. Bazı yöntemler ise sizlere kısa bir süre içerisinde bir çok kelime ezberletiyor gibi görünebilir ancak bu kelimelerin daha sonrasında kalıcı olmadığını fark ettiğiniz zaman, aslında sizlere kısa sürede bir çok kelimeyi öğrettiğini düşündüğünüz yöntemin de doğru bir şekilde işe yaramadığını görmektesiniz.

Bazı durumlarda kendi kendinize kelime ezberleme yöntemleri de geliştirebilirsiniz ancak biliyorsunuz ki hangi yöntemin kesin olarak en iyi bir şekilde sizlere kelime öğreteceğini belirlemek zordur. Ancak bizler bu yazımızda sizlere garanti bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntem video izleme yöntemidir. Yani sadece çizgi film tadında videoları izliyorsunuz ve siz bu videoları izledikçe İngilizce kelimeleri de öğreniyorsunuz.

İlk etapta gerçekten de anlamsız gibi görünen bu durum aslında çok da mantıklı bir yönteme dayanmaktadır. Bu yöntemin adı da-vinci yöntemi olup, eski yıllardan beridir bir çok alanda, bir çok insanın başarılı olmasını sağlamış bir yöntemdir. Yani başarısı kanıtlanmış olan bir yöntemden bahsediyoruz ki, bu yöntem daha önce hiç görülmemiş bir uygulama tekniği ile çizgi film tadındaki videolara uygulanmıştır. Bu sayede İngilizce kelimeleri kısa bir süre içerisinde kalıcı bir şekilde öğrenmek isteyenler, bu videoları izleyerek kolay bir şekilde kelimeleri öğrenebilirler.

Hemen şimdi deneyebilirsiniz. Aşağıda yer alan videoyu izleyin ve ne kadar işe yaradığını fark edin!

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

Video içeriğinde geçirilen kelimelere dair hatırladıklarınız neler? Bu soruyu kendinize sorduğunuz zaman eminiz ki video sonrasında kelimeleri hiç takılmadan yanıtlayacaksınız. Bu videolarda uygulanan teknik kalıcı bir etki bıraktığından dolayı, bir kaç saat ve hatta bir kaç ay sonra bile aynı kelimeleri hiç tereddüt etmeden anlamlarını bileceğinizden eminiz. Bu bağlamda İngilizce kelimeleri bu kadar kolay bir şekilde ezberlemek varken, neden diğer yöntemler ile zaman kaybedesiniz ki?

En Hızlı İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemi

Bu videolar aynı zamanda bulabileceğiniz en hızlı İngilizce kelime ezberleme yöntemini de sizlere sunmaktadır. Bu yöntemin en hızlı olduğunu neye dayanarak söylüyor olduğumuzu soracak olursanız, şimdiye kadar öğrendiğiniz bir çok kelime ezber yöntemi ile kıyaslama yapmanızı öneriyoruz. Özellikle de süre bazında bir kıyaslama yaptığınız zaman, bu yöntem ile bir kaç dakikada bir kaç kelimeyi kalıcı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz ancak diğer yöntemlerin pek çoğu ise kalıcı bir etki bırakabilmesi için daha fazla zaman gerektirmektedir.

Bu yöntemin uygulandığı videoların yer aldığım eğitim seti ise YDS Smart eğitim seti olarak tanımladığımız settir. Bu set içeriği aslında YDS’ye hazırlanan adaylar için özel olarak geliştirilmiş olsa da, genel olarak İngilizce öğrenmek ve ileri seviyede akıcı bir şekilde bu dili konuşmak, algılamak isteyenler için de uygun niteliktedir. Bu içeriğinde tam 3000 bin adet en çok kullanılan kelimeler yer almakta ve bu kelimelere ek olarak da 310 adet deyimsel fiiller bulunmaktadır. Bu set içeriğinde yer alan toplamda 3000 bin adet kelimeyi ortalama 30 saat gibi oldukça kısa bir sürede öğrenebilmeniz mümkündür. Bu kelimeleri öğrendiğinizde ise artık İngilizce’yi çok daha rahat bir şekilde konuşabilecek ve duyduklarınızı da daha rahat bir şekilde anlayacaksınız! Nitekim set içeriği aynı zamanda YDS’de A ve B üst seviyelerinde iyi bir puan elde etmeyi amaçlayan adaylar için geliştirildiğini belirtmemiz gerekir. Bu bağlamda aynı düzeyin, İngilizce’nin ileri seviyede akıcı bir şekilde konuşulması, anlaşılması bakımından da yeterli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla hem sınava hazırlık hem de amacı sadece sıfırdan başlayarak ileri düzey İngilizce’ye ulaşmak olan herkes için bu set uygun niteliktedir.

Bu Sete Nasıl Çalışılmalıdır?

Bu seti çalışmaya başlamadan önce dil bilgisi konularını tamamlamanızı öneriyoruz. Çünkü dil bilgisi konuları hem genel olarak İngilizce başarınızı etkilemekte hem de öğrendiğiniz kelimeleri daha rahat bir şekilde uygulayabilmeniz açısından (daha fazla cümle kurabilmeniz) önemli olmaktadır. Bu bağlamda set içeriğinde herhangi bir şekilde İngilizce temeli olmayanlar ya da temeli zayıf olanlar için temel dil bilgisi konu anlatımı da yer almaktadır. Öncelikli olarak bu konu anlatım videolarını izlemenizi ve böylelikle de dil bilgisi konularını tamamlamanızı öneririz. Sonrasında ise kelime ezber çalışmasına geçiş yapabilirsiniz.

Kelime ezber çalışmasında da aşama aşama ilerlemeniz gerekir. Set içeriğinde toplamda 3000 adet kelime ve de 310 adet deyimsel fiiller yer aldığını söylemiştik. Buna göre ilk etapta 1000 adet temel seviye kelimeyi öğrenmeli ve sonrasında 2000 adet ileri seviye kelimelere geçiş yapmalısınız. Toplamda 3000 adetlik bu kelimeler için çalışmaları tamamladığınızda ise artık son paket olan 310 adet deyimsel fiillerin yer aldığı pakete geçiş yapabilirsiniz. Tüm bu full paketi tamamladığınızda artık amacınıza ulaşmış olacaksınız. Bu süreçte aynı zamanda bol bol soru çözmenizi öneriyoruz. Soru çözme aşamasında özellikle de geçmiş YDS sorularından ve de aynı nitelikteki deneme sınavlarından faydalanmanızı öneriyoruz.

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

YDS Smart eğitim seti sayesinde, izlediğiniz her bir eğlenceli video sonrasında kelimeleri ne kadar da kalıcı bir şekilde öğrendiğiniz fark edecek ve bu sayede motivasyonunuz her daim artacaktır. Artık İngilizce kelimeleri kolay ve hızlı bir şekilde ezberlemek hiç de imkansız değildir! Üstelik bu yöntem, diğer tüm yöntemlere kıyasla oldukça eğlenceli bir öğrenim yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. YDS Smart eğitim seti fiyatları ise satın alacağınız içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Nitekim set kapsamında; temel 1000 adet kelime, ileri 2000 adet kelime, 310 deyimsel fiiller ve full paket olmak üzere toplamda dört paket satışa sunulmaktadır. Dilerseniz üç paketi ayrı ayrı satın alabilir, dilerseniz de full paketi satın alabilirsiniz. Full paket fiyat bakımından çok daha avantajlıdır. Bu nedenden dolayı özellikle de sıfırdan başlamak isteyenler için full paketi öneriyoruz. Paketlerin güncel satış bilgilerini YDS Smart ana sayfasında görebilirsiniz. Satış fiyatları güncel bir şekilde değişebilmektedir. Şu an için kampanyalı fiyatlar dahilinde oldukça uygun bir fiyatta satışa sunulan bu paketleri tamamen güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Satın alma işlemi sonrasında paket tarafınıza anında gönderilir. Kelime paketlerini; akıllı telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan rahat bir şekilde çalışabilir ve İngilizcenizi oldukça kısa bir süre zarfında ne kadar çok geliştiriyor olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Daha başka bir yerde bulamayacağınız bu eşsiz İngilizce kelime ezberleme yöntemini kapsayan paketlerimizi şimdi keşfetmek için YDS Smart ana sayfamıza göz gezdirebilirsiniz. Kampanyalı fiyatlardan faydalanarak, özellikle de full paketi satın almanızı tavsiye ederiz. Sıfır baştan öğrenmek ya da orta seviyede itibaren başlayıp da, ileri seviyeye kadar gelmek isteyen herkes için bu paket içeriği uygun niteliktedir. Günlük sadece 1-2 saat gibi bir süreyi ayırarak, çizgi film tadındaki animasyon videoları izlemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir