Kelime Ezberlemek için İşinize En Çok Yarayacak YDS Taktikleri

Kelime ezber çalışması önemlidir. Çünkü sınavda karşınıza çıkacak tüm sorularda, siz farkında olmasanız bile kelime bilginiz ölçülmektedir. Esasında herhangi bir soru tipi üzerinden örnek vermemiz gerektiğinde, şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki; sorunun doğru bir şekilde yanıtlanabilmesi ancak sorunun doğru bir şekilde anlaşılması ile mümkün olmaktadır. Dolayısıyla da sorunun anlaşılması süreci, sizin dil bilgisi konularını ne kadar iyi biliyor olduğunuz ve aynı zamanda da kelime haznenizin ne kadar geniş olduğu ile alakalıdır.

 

Sonuç itibariyle sadece YDS’de değil, eş değer diğer tüm yabancı dil sınavlarında da, yeteri kadar kelime haznesine ve dil bilgisine sahip olmayan bir adayın iyi bir başarı elde etme olasılığı bir hayli düşüktür. Bu nedenden dolayı adayların YDS’ye hazırlanma sürecinde çalışmalarını dil bilgisi konuları ve YDS’de en çok çıkan kelimeler üzerinden sürdürmelerini öneriyoruz. Bu bağlamda nasıl bir stratejiye bağlı kalarak çalışmalarınızı yürüteceğiniz de önemlidir. Çünkü plansız ve düzensiz bir çalışma sonucunda başarılı olmanız zordur. En başında, belirli bir düzen dahilinde belirli bir çalışma stratejisine bağlı kalarak, sınava kadar olan süreyi en verimli bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. İşte bu bağlamda sizlere önerebileceğimiz bir set bulunuyor. Bu setin adı YDS Smart eğitim seti. Bu set, piyasada bulabileceğiniz diğer eğitim setlerinden çok daha farklı bir içeriğe ve öğretim anlayışına sahiptir. Set içeriğinde eğlenceli animasyon videoları bulunuyor ve sizler bu videoları izlediğiniz zaman kelimeleri kolay, hızlı ve eğlenceli bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.

 

Denemeye ne dersiniz? Sadece aşağıdaki videoyu izleyin ve sonucun farkına varın!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

Fark ettiyseniz bu video, diğer eğitim setleri içeriğinde yer alan sıkıcı konu anlatım tarzını yansıtmıyor. Aksine çok alakasız bir şekilde, neredeyse bir çizgi film gibi bir içeriği yansıtıyor. Yani sıkıcı konu anlatımlarını dinleyerek konuları öğrenmekle uğraşmıyorsunuz. Sadece bu eğlenceli videoları izleyerek hem sınavda sizin için önemli olan dil bilgisini konularını hem de YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlemiş oluyorsunuz.

 

Bu Yöntem ile 3000 adet, YDS’de En Çok Çıkan Kelimeleri Öğrenebilirsiniz!

 

Sınava tam anlamıyla hazır olabilmeniz için en çok çıkan kelimeleri kalıcı bir şekilde öğrenmeniz gerekir. İşte YDS Smart eğitim seti tam olarak bunu başarmanızı sağlıyor ve hem de bunu oldukça kısa bir sürede vaat ediyor. Toplamda 3 bin adet kelimeyi, ortalama 30 saat gibi bir sürede öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Bu bağlamda bu set için ortalama günlük 1-2 saatinizi ayırmanız ve 2-3 aylık bir sürede kelimelerin hemen hemen her birini kalıcı bir şekilde ezberlemeniz mümkün olmaktadır. Eğer gün içerisinde çok daha fazla zaman ayırabiliyorsunuz (mesela 3-4 saat gibi) bu durumda, bu set ile çok daha verimli sonuçlar elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Set içeriğinde yer alan videoları 3-4 defa tekrar izlemeniz yeterli olmaktadır. Normalde her bir videoyu zaten bir defa izlemeniz yeterlidir ancak daha akılda kalıcı olması açısından bir kaç tekrar izlemeniz önerilmektedir. Unutmayın ki bu yöntem ile sizlere oldukça kısa bir süre zarfı içerisinde YDS’de en çok çıkan kelimeler öğretilmektedir ve bu tamamen kalıcı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede öğrendiğiniz kelimeleri sınav gününe kadar unutmanız gibi bir durum asla söz konusu olmamaktadır. Sizler rahatlıkla sınava hazır bir şekilde girersiniz ve sınavda karşınıza çıkan kelimelerin anlamlarını hemen hatırlarsınız. Çünkü kelimelerin okunuşları sizlere doğrudan anlamını anımsatacaktır.

 

YDS Smart Eğitim Seti İçeriğinde Neler Var?

 

Set içeriği esasında YDS’de ihtiyaç duyduğunuz tüm kelimeleri kapsamaktadır. Fiil, isim, sıfat ve diğer kelime türlerini içermektedir. Set içeriği hazırlanırken ise istatistikler esas alınmıştır. Her yıl gerçekleştirilen YDS’de bazı kelimelerin sık sık çıktığı bilinmektedir. Bu çıkan kelimeleri ise öğrenim aşamasında ve kullanım sıklığına göre temel ve ileri seviye olarak iki ana kategoride derledik. Bu bağlamda set içeriğinde 1000 adet temel, 2000 adet ileri seviye kelimeler bulunmaktadır.

 

YDS’ye hazırlanan aday için öncelikli olarak ise dil bilgisi konularının geldiğine inanıyoruz. Bu bağlamda set içeriğinde aynı zamanda temel düzeyde dil bilgisi konu anlatımları da yer almaktadır. Bu temel düzeyde dil bilgisi konu anlatımları sayesinde aday sıfırdan YDS’ye hazırlık yapabilmektedir. Her adayın kelime çalışmasından daha öncelikli olarak dil bilgisi konularını tamamlamalarını öneriyoruz. Bu bağlamda deneme sınavında C gibi orta seviye sonucuna dahil olan adayların da dil bilgisi konularına öncelik vermesinden yanayız. Daha sonrasında sınava kadar ki olan süreçte hem sık sık soru çözülmeli hem de bir diğer yandan kelime ezber çalışması sürdürülmelidir. Set içeriğinde yer alan toplamda 3 bin adet kelimenin öğrenilmesi için gerekli olan ortalama süre ise 30 saatlik bir süredir. Bu ortalama bir süre olup, set içeriğini çalışmak için günlük 1-2 saatten daha fazla zaman ayırmanız durumunda kelimeleri çok daha kalıcı ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Set içeriğinde yer alan videoların normalde bir defa izlenmesi yeterli oluyor ancak 3-4 tekrar ile izlemeniz en kalıcı sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yöntem ile çalışmalarını sürdürecek adaylar, set kapsamında öğretilen kelimeleri unutmayacaktır. Nitekim uygulanan kalıcı yöntem başarılı sonuçlar vermektedir. Öyle ki günler, haftalar ve aylar sonrasında da aynı kelimelerin anlamlarını biliyor olacaksınız. Bu bağlamda tüm set içeriğini tamamlayan adayların sınavda minimum 80 puan ile en az B seviyesinde sonuç elde etmeleri beklenir.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Set içeriğinde satışa sunulan paketler için ayrı ayrı fiyatlandırma yapılmıştır. Satın almak istediğiniz pakete göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Tercih edebileceğiniz toplamda dört farklı paket bulunmaktadır.

 

Buna göre;

 

  1. İlk paket içeriği temel dil bilgisi konularını kapsamaktadır. Bu paket içeriğinde aynı zamanda 1000 adet temel seviyede YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu paket içeriği özellikle de sıfırdan başlayanlar için ideal olmaktadır.
  2. İkinci paket içeriği ise temel seviyeyi tamamlayan adaylar için uygun olup; toplamda 2000 adet ileri seviye YDS’de en çok çıkan kelimeleri kapsamaktadır. Bu paket içeriğini, ilk paket ile birlikte tamamlamış olan adayların normal şartlarda sınavda B ya da C seviyesinde sonuç elde etmesi beklenir.
  3. Üçüncü paket içeriği ise 310 adet deyimsel fiillerin yer aldığı pakettir. Bu paket içeriğinin de, diğer iki paket ile birlikte tamamlanması durumunda adayın sınavda en iyi başarıya ulaşması beklenir ki bu da A seviyesine denk gelmektedir.
  4. Son olarak dördüncü paket ise yukarıda açıkladığımız üç adet paketi de kapsayan pakettir. Bu paketi satın alan aday çok daha avantajlı bir tercih yapmış olacaktır. Çünkü fiyat bakımından full paket özel bir indirim dahilinde satışa sunulmaktadır.

 

Tüm bu paketlerin güncel satış fiyatlarını öğrenmek için lütfen YDS Smart ana sayfasına bakınız. Nitekim satış fiyatı zaman içerisinde değişkenlik gösterebilmektedir. Şu an özel bir indirim dahilinde satışa sunulmakta olup, normal satış fiyatının çok daha altında satışa sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir