YDS B Seviyesi Nedir? Kimler B Seviyesine Dahil Olur?

YDS’de A, B, C, D, E seviyeleri bulunmaktadır. Sınava girdikten sonra alacağınız puan hangi seviyede olduğunuzu gösterecektir. En başarılı seviye A seviyesi olurken, barajın geçildiği seviye ise E olmaktadır.

 

YDS B seviyesi ise en başarılı seviye olan A’nın bir altındaki seviyedir. A almak için adayın sınav sonunda aldığı puanın en az 90 olması gerekirken, B almak için ise en az 80 alması yeterli olmaktadır.

 

Buna göre;

*90 ile 100 puan aralığında puan alanlar A seviyesine,
*80 ile 89 puan aralığında puan alanlar için B seviyesine dahil olurlar,
*70 ile 79 aralığı da C seviyesidir.

 

Bu durumda şu sonucu çıkartabiliriz;

*B seviyesindeki bir aday, 1-2 aylık gibi bir sürede iyi bir çalışma yaparsa net sayısını yükseltebilir ve A seviyesine ulaşabilir.
*C seviyesindeki bir aday da 10 puan getirecek fazladan net yaparsa B seviyesine ulaşabilir.

 

YDS’de “B” Nasıl Alınır?

 

YDS B seviyesi olmayı amaçlayan bir adayın sağlaması gereken en önemli koşul ise; C seviyesinde olmasıdır. Çünkü C seviyesinde olan bir aday 70-79 arası puan alabiliyor demektir ve en azından 1-2 ay gibi bir süresi varsa da, ortalamasını 10 puan daha arttırarak B seviyesine ulaşması mümkündür.

 

Eğer aday C seviyesinde değilse, bu durumda en temelden çalışmaya başlaması gerekecektir. Bu da, bir kaç aylık çalışma süresinin gerekli olacağı anlamına gelmektedir. Adayın her gün düzenli bir şekilde dil bilgisi konularına çalışması ve beraberinde kelime ezber çalışmalarını da gerçekleştirmesi ile hedeflediği başarıya ulaşması mümkündür.

 

YDS Net Sayısı Arttırmanın En Kolay Yöntemi

 

Bir çok farklı yöntem ile sınava çalışabilirsiniz. Peki bu yöntemler arasında size zaman kaybettirmeyecek doğru yöntemi nasıl belirleyebilirsiniz? Bildiğiniz gibi sınav yaklaştıkça zamanınız daralıyor. Dolayısıyla da sınava çalışırken en kolay yöntemi tercih etmeniz daha doğrusu olacaktır.

 

Yazımızda özellikle de kelime ezberleme çalışmasından bahsedeceğiz. Bu sınavda başarılı olmak isteyenler mutlaka kelime ezber çalışması yapmalıdırlar. Çünkü sınavda sorulan soruların tipleri ve hangi konular ile ilgili olduğu fark etmeksizin, bu soruları çözebilmek için kelime bilgisinin son derece önemli olduğu bilinen bir gerçekliktir. Sizler, kelime haznenizi ne kadar çok geliştirirseniz, sınavda da o kadar çok soru yapabilirsiniz. Üstelik kelime çalışması sayesinde 1-2 ay gibi bir sürede de sınavda hedeflediğiniz bir üst seviyeye ulaşmanız mümkündür.

 

Mesela C seviyesinde bir adayın, 1 ay gibi bir sürede kelime ezber çalışmasını gerçekleştirmesi sonucunda B seviyesine yükselmesi mümkün olmaktadır. Tabii ki burada doğru ve düzenli bir şekilde uygulanacak bir teknikten bahsediyoruz. Sizlere bu yazımızda önerebileceğimiz en etkili teknik ise eski yıllardan beridir geçerliliğini kanıtlamış olan da-vinci yöntemi ile hazırlanmış olan kelime ezberleme tekniğidir. Bu teknik aynı zamanda diğer YDS net sayısı arttırma yöntemleri ile kıyasladığımızda en çok işe yarayan yöntem olma özelliğindedir. Sizler de bu tekniği kolay bir şekilde uygulayabilir, YDS B seviyesi iseniz, sınava kadar ki süreyi düzenli bir şekilde çalışarak geçirdiğinizde A seviyesine yükselebilirsiniz. Veya daha önce de vermiş olduğumuz örnekteki gibi C seviyesindeki bir adayında, sınava kadar yine bu tekniği kullanarak B seviyesine yükselebilmesi mümkün olmaktadır.

 

YDS Hızlı Kelime Ezberleme Tekniği

 

Daha önce internette ya da çevrenizde duyduğunuz kelime öğrenme tekniklerini tamamen unutmanızı öneriyoruz. Çünkü diğer teknikler ile kıyasladığımız zaman bu yöntemin hem çok daha kısa sürede kelime hafızanızı geliştiriyor olması ile hem de kalıcı etki bırakıyor olmasıyla farkını ortaya koyuyor olduğunu görmekteyiz.

 

Bu yöntem ile kelime ezberlemek için yapmanız gereken tek şey; gün içerisinde kendinize 1-2 saat zaman ayırmak ve bu sürede sadece video izlemek. Tamamen hafızada kalıcı senaryoların işlendiği bu videoları izlemek ise hiç de sıkıcı değil. Çünkü videoların her birisi çizgi film tadında hazırlanmış, yer yer eğlendiren içeriklere sahip olmasıyla sizlere sıkılmayacağınız bir şekilde kelimeleri öğretmektedir.

 

İsterseniz aşağıda yer alan videoyu izleyin ve bu tekniğin nasıl uygulandığını daha iyi anlayacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Video sonunda sadece sizlere öğretilen kelimeleri düşünmenizi öneriyoruz. Çünkü fark edeceksiniz ki kelimeler gerçekten de aklınızda kalmış! Üstelik 2 gün sonra, 1 hafta sonra ya da 2 ay sonra aynı kelimeler karşınıza çıksın fark etmez, o kelimelerin anlamlarını yine biliyor olacaksınız.

 

Bu yöntem gerçekten de ilk etapta inanılır gibi durmuyor ancak gerçekten de başarısı kanıtlamış bir tekniğin uygulandığı gerçeği ile karşı karşıyayız ve sınava ister az bir süre kalmış olsun, her koşulda KPSS B seviyesi ve üzerine ulaşmanız için en verimli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmenize imkan sağlayacak bir settir. Bu setin adı YDS Smart Seti. Tamamen YDS’ye hazırlanan adaylar için özel olarak geliştirilmiş bir içeriğe sahiptir. Bu içerikte sınavda çıkma ihtimali yüksek olan binlerce kelime bulunmaktadır. Tüm bu kelimeler; temel, orta ve ileri seviye olarak paketler halinde sınıflandırılmıştır. Yapmanız gereken tek şey seviyenize uygun paketi ya da sıfırdan bu sınava hazırlanmak istiyorsanız da, full paketi satın almaktır.

 

YDS Smart Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS Smart fiyatı bakımından oldukça avantajlı bir settir. Çünkü setin içeriğinde sizlere öğretilecek kelimeler hem YDS’de en çok çıkan kelimeler olmaktadır hem de diğer yöntemler ile kıyasladığımız zaman oldukça hızlı bir şekilde sınava hazırlanmanızı sağlamaktadır. Üstelik bu set içeriğinde sadece kelimeler yok aynı zamanda dil bilgisi konuları da yer almaktadır ki bu sayede özellikle de bu sınava henüz çalışmaya başlamamış, sıfırdan başlayacaklar ve temeli olmayanlar için iyi bir başlangıç imkanı sunulmaktadır. Full paketi satın aldığınız zaman oldukça makul bir fiyat ile satın almış olacaksınız. Üstelik full paket kapsamında temel seviyeden, ileri seviyeye kadar sadece bir kaç ay içerisinde gelebilmeniz mümkün oluyor.

 

Bu set, sınava kadar aylarca vakti olan adaylar için uygun olduğu kadar, sınava sadece 1 ay kala gibi bir sürede de ideal bir çalışma imkanı sunmaktadır. Nitekim kelime öğrenme çalışmaları için günlük 1-2 saatinizi ayırarak bu videoları izlemeniz yeterli olacaktır. Günden güne kalıcı bir şekilde, YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenmeye başladığınız zaman motivasyonunuz da yükselecek ve bu sürede geçmiş sınav sorularını ya da deneme sınav sorularını çözerken artık daha fazla net çıkarıyor olduğunuzu görebileceksiniz.

 

Başarıya ulaşmak için sadece bir adım atmanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki video için sadece 2 dakikanızı ayırın ve ne kadar işe yarıyor olduğunu görün.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Makul bir fiyat ödeyerek, bu seti ya da set dahilinde seviyelere bölünmüş paketlerden birisini satın alabilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi full paket her zaman için daha avantajlı bir seçim olmaktadır. Nitekim fiyat bakımından kıyaslama yaptığımız zaman da full paket seçeneğinde ciddi oranda bir fiyat indirimi olduğunu görebilirsiniz. Tanıtım amaçlı kampanyalı fiyatlardan faydalanarak, tamamen güvenli bir şekilde satın alma işlemini web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir