YDS C Almak için Kaç Soru Yapmak Gerekiyor?

Sınavda toplamda 80 soru var. Bu sorulardan yapacağınız net sayısına göre puanınız belirleniyor. Belirlenen puana göre de seviyeniz adlandırılıyor. A, B, C, D ve E olmak üzere toplamda beş farklı YDS seviyeleri bulunmaktadır. YDS C seviyesi, bu seviyeler arasında “ortalama” olarak nitelendirilebilecek bir seviyedir.

 

D, C ve B seviyeleri arasında geçişler ile ilgili olarak şunları söyleyebiliriz;

*YDS D seviyesi 60-69 puan aralığıdır ve C seviyesinin bir altıdır. C seviyesi “idare eder” olarak tanımlanabilir. D seviyesi, en düşük seviye olan E’nin bir üst seviyesidir.

*Sınavdan en az 70 alırsanız C seviyesine dahil olursunuz. Yani YDS C almak için en az 70 almanız gerekiyor.

*Eğer D seviyesindeyseniz ve sınava 1-2 ay gibi bir süre kaldıysa, iyi bir çalışma ile C almanız zor değildir ve mümkündür.

*Eğer E seviyesinde bile değilseniz, bu durumda sizin için en az 3-4 aylık gibi ortalama çalışma süresinin gerekli olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu 3-4 aylık sürede yapmanız gereken en doğru şey ise doğru bir çalışma tekniği ile sıfırdan YDS’ye hazırlanmak olmalıdır. Bu sayede 3-4 aylık sürenin sonunda YDS C seviyesine kadar gelebilmeniz mümkün olacaktır.

*E seviyesinde bir adayın D seviyesine, C seviyesinde bir adayın ise B seviyesine ulaşabilmesi 1-2 aylık bir sürede mümkündür.

 

Sonuç olarak adayın kendisini denemesi ve bu sayede seviyesinin farkında olması gerekir.

 

Adayın kendisini deneyebilmesinin en iyi yöntemi ise geçmiş yıllardaki sınavlardan birisini çözmektir. Bu sayede mevcut seviyesini ortalama olarak öğrenmiş olacaktır ve sınava kadar olan süreyi de en iyi bir şekilde değerlendirerek, hedeflediği seviyeye ulaşabilecektir.

 

YDS’de Bir Üst Seviyeye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 

Bir üst seviyeye ulaşmanın en iyi yöntemi, çalışmalarınızı; dil bilgisi ve kelime bilgisi olarak iki ana koldan yürütmenizdir. Çünkü sınavda bu iki ana konu dahilinde yeterlilikleriniz ve bilginiz ölçülmektedir. Bu bağlamda eğer dil bilgisi konuları eksiklikleriniz varsa, en kısa sürede tamamlamalı ve sınava kadar olan süreyi de kelime ezberleyerek geçirmelisiniz.

 

Sınava kalan olan süreyi planlayarak doğru bir şekilde geçirebilirsiniz. Dikkatli olmalısınız çünkü geçen zaman geri gelmiyor ve sizler sınava kadar olan zamanı verimli bir şekilde değerlendirmediğiniz zaman, zamanı boşa harcamış oluyorsunuz. Bu aşamada sizler için sınava kadar kalan zamanınızı en verimli bir şekilde geçirmenizi sağlayacak YDS Smart eğitim setini önerebiliriz. Bu set içeriğinde videolar var ve sizler, çizgi film tadındaki bu videoları izleyerek kolayca kelimeleri öğrenebilirsiniz.

 

Aşağıdaki çizgi film tadındaki videoyu izlemenizi öneririz. Bu yöntem gerçekten de işe yarıyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Bu türden videoları izlemek için günde sadece bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Ancak 1-2 saat kadar bir süre ayırmanız en iyi sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer alan bu tarz videolar oldukça eğlenceli bir anlatım tarzı ile YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenmenizi sağlamaktadır. Bu sayede kısa bir süre içerisinde bir çok kelimeyi öğrenmeniz ve sınav zamanı geldiğinde de hedeflediğiniz bir üst seviyeye ulaşmanız mümkün olacaktır.

 

İsterseniz henüz sınav gelmeden kendinizi deneyebilir ve deneme sınavında da ne kadar fazla net çıkarmaya başladığınızı görerek, motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Bu yöntem kesinlikle işe yarıyor çünkü bu yöntemin adı da-vinci yöntemi ve bir çok başarılı insanın bir çok farklı konuda başarılı olmak için eski yıllardan beridir uyguladığı bir tekniktir. Bu tekniğin ne kadar işe yarıyor olduğuna dair bir çok bilimsel araştırmacı ve gazeteci konuyu BBC gibi dünyaca ünlü belgeler kanallarında ele almıştır.

 

YDS’de En Çok Çıkan Kelimeleri Ezberlemek

 

Bu kelimeleri ezberlemenin sizlere ne kazandıracağından bahsetmek istiyoruz.

 

Buna göre;

*Sınavda çıkan soru tiplerini dikkate alın. Bu soru tiplerinin neredeyse %90’ı kelime bilginize bağlıdır. Yani sizler ne kadar çok kelime bilirseniz, sınavda çıkan soru tiplerini çözebilmeniz de o kadar kolaylaşacaktır.

*Sınavda özellikle de uzun soru tipleri ki bu soruları metin ya da paragraf soruları olarak da tanımlayabiliriz, bu soruların çözümünde metnin genelini anlayabilmeniz oldukça önemli bir husustur. Bu sayede söz konusu metni tamamlayabilmeniz için sizden seçmeniz istenilen kelimeyi doğru seçebilir ya da metnin bir kısmını tamamlayacak olan başka bir metni de doğru belirleyebilirsiniz. Bu bağlamda kelime bilginiz önemlidir. Bu sayede tüm metni rahatlıkla anlayabilirsiniz.

*Bu kelime ezber çalışması aynı zamanda bir kelimenin; isim, sıfat ve zarf anlamları gibi farklı türlerdeki anlamlarını da öğrenmenizi ve ayırt etmenizi sağlayacaktır.

*Bu kelimeler sizlere aynı zamanda “dinleme” metodu uygulanarak öğretildiği için sizler bu kelimeleri herhangi bir yabancı film izlerken duyduğunuzda da bileceksiniz.

*Bu set içeriğinde uygulanan teknik tamamen “akılda kalıcı” bir yöntem olduğundan dolayı ister 1-2 gün sonra isterseniz de 1-2 ay sonra aynı kelimeler tekrar karşınıza çıksın, anlamlarını hiç takılmadan hatırlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu bağlamda adayların sınav gününde oldukça sık yakındıkları “heyecandan kelimeleri unuttum” sorununun da bu set ile artık son bulacağını söyleyebiliyoruz.

*Bu set, bulabileceğiniz en hızlı İngilizce kelime öğrenme tekniği (ya da bir diğer ifade ile de en hızlı YDS kelimeleri öğrenme tekniği) olarak adlandırılabilir. Çünkü 30 saat gibi bir sürede toplamda 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenmiş oluyorsunuz.

 

Tüm bu avantajları ve daha fazlası ile YDS Smart eğitim seti sizlere hayatınızın fırsatını sunmaktadır. YDS’de bir üst seviyeye ulaşmak için tam anlamıyla “anahtar” görevini görmektedir.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Eğitim seti içeriğinde yer alan videoları rahatlıkla izleyebilir, izlediğiniz videoları sayesinde dakikalar içerisinde onlarca kelimeyi “akılda kalıcı” bir şekilde öğrenebilirsiniz. Akılda kalıcılık unsuruna her daim değiniyoruz çünkü bu çalışmaların “başarılı” sayılabilmesi ancak çalışma sonucunda adayın aklında kelimelerin kalıcı olması ile mümkün olmaktadır. Bu bağlamda zaten YDS smart eğitim seti içeriğinin temel amaçlarından birisi de bu dur.

 

Bu eğitim setine sahip olmak hiç de yüksek bir meblağ gerektirmiyor. Oldukça makul bir fiyat seviyesinde satışa sunulan bu seti, sadece bir defa ödeme yaparak satın alıyorsunuz. Satın alma işlemi zaten kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Daha sonrasında ise dilerseniz akıllı telefonunuzdan, dilerseniz de tabletiniz ya da bilgisayarınızdan videoları izlemeye başlayabiliyorsunuz.

 

Aşağıdaki gibi izlenmesi oldukça eğlenceli videolar, sizlere aynı zamanda YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğretmektedir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Her bir videoyu izlediğinizde, ne kadar çok kelime öğrendiğinizi fark edeceksiniz. Bu sayede sınava hazırlanırken motivasyonunuz da yükselmiş olacaktır. Motivasyon, sınavda başarılı olabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Bu eğitim seti aynı zamanda uygulamakta zorlandığınız, sizlere zaman ve hatta para kaybettiren diğer kelime ezberleme teknikleri ile kıyaslandığında %100 işe yarıyor ve tamamen akılda kalıcı olması özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Sınav günden güne daha da yaklaşıyor ve sınava kalan zamanı en iyi bir şekilde değerlendirmek için geç kalmadan çalışmalara başlamanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir