YDS C Ne Demek, Kimler C Alır?

YDS C ne demek kısaca açıklarsak; ortalama puan almak demektir. YDS’de 70 ile 79 puan aralığında puan alan adaylar, C seviyesinde kabul edilirler.

 

Sınav sonucunda aday eğer en az 50 puan almayı başarırsa, barajı geçmiş sayılır. Bu durumda; A, B, C, D ve E seviyelerinden birisine dahil olur. A en iyi seviye olarak ifade edilebilir. C ise ortalama bir seviyedir. Çünkü toplamda beş seviye var ve C seviyesi, bu seviyelerin tam orta aralığına denk gelmektedir.

 

Her bir seviye için belirlenmiş bir puan aralığı vardır. Dolayısıyla da sınav sonucunda aday ne kadar puan alırsa, aldığı puana göre dahil olduğu seviye de belirlenmiş olacaktır.

 

Buna göre;

*50-59 puan aralığındaki adaylar E seviyesine,
*60-69 puan D seviyesine,
*70-79 puan C seviyesine,
*80-89 aralığı B seviyesine,
*90-100 aralığı da A seviyesine denk gelmektedir.

 

Bu tablo doğrultusunda YDS C ne demek sorusunun cevabını da aynı zamanda; sınavda ortalama başarı gösteren adayların hak ettiği puan seviyesidir olarak da ifade edebiliriz.

 

Eğer sınava 1-2 gibi bir süre varsa ve yaptığınız denemeler sonucunda C seviyesinde olduğunuzu fark ediyorsanız, sınava kalan süreyi iyi bir şekilde değerlendirerek B seviyesine ulaşabilmeniz mümkündür. Çünkü yaptığımız gözlemler neticesinde 1-2 aylık gibi bir sürede adayların net sayısını ciddi oranda arttırabileceklerini görmekteyiz. Bununla birlikte adayın 10-15 puan fazladan alabilmesi de mümkün olmaktadır ki, bu da 1-2 ay gibi bir sürede;

*C seviyesindeki bir adayın B seviyesine,

*D seviyesindeki bir adayın ise C seviyesine yükselebilmesi anlamına gelmektedir.

 

Öte yandan sınava henüz hiç çalışmaya başlamamış bir adayın 3-4 aylık ortalama bir zaman zarfında C seviyesine ulaşabilmesi de mümkündür.

 

YDS Net Sayısını Nasıl Arttırabilirsiniz?

 

Bir üst seviyeyi hedefleyen adaylar için en önemli konu YDS net sayısı arttırma konusudur. Bu bağlamda doğru bir çalışma stratejisinin belirlenmesi gerekir. En başta ise sınava ne kadar zaman kaldığı önemlidir. Çünkü zaman alan bir stratejinin uygulanabilmesi için doğal olarak zaman gerekir. Eğer sınava hazırlanabilmeniz için yeteri kadar zamanınız yoksa da alternatif olarak diğer YDS net sayısı arttırma stratejilerini uygulamanız en iyisi olacaktır.

 

Sizlere en kolay yoldan net sayınızı arttırabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz ki bu yöntem; video izleme yöntemidir. Yani yapmanız gereken tek şey video izlemektir. Sizler videoları izlediğinizde bir çok kelimeyi de öğrenmiş olacaksınız ve öğrendiğiniz kelimeler sayesinde YDS’de bir çok soruyu yapabileceksiniz. Bunun doğal bir sonucu olarak da net sayınızı yükseltmiş ve beraberinde seviyenizi de arttırmış olacaksınız.

 

Peki video izlenerek nasıl kelime ezberlenebilir?

 

İşte bunun için aşağıdaki örnek videoyu izlemenizi öneriyoruz. Sadece 2-3 dakikanızı ayırın ve videoyu izleyin. Sonrasında; sadece bir kaç dakika içerisinde ne kadar çok kelime ezberlediğinizi fark edecek ve bunun sonucuna siz de şaşıracaksınız!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu yöntem ile sizlere öğretilen kelimeler tamamen “kalıcı” olmaktadır. Sınav gününde bu kelimeleri unutmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Sizlere bu yöntemin ne kadar işe yaradığını anlayabilmeniz için videoları izledikten sonra herhangi bir zamanda aynı kelimelerin anlamlarını kendinize sormanızı öneririz. Eminiz ki; hiç düşünmeden kelimelerin anlamları aklınıza gelecektir.

 

Kelime Ezberlemek Neden Önemli ve Gereklidir?

 

Sizlere bu yazımızda bahsettiğimiz kelime ezberleme tekniği “da-vinci tekniği” olarak bilinir. Bu tekniğin amacı sizlere oldukça kısa bir süre içerisinde, oldukça fazla kelimeyi “kalıcı” bir şekilde öğretebilmektir. İşte bunu gerçekten de iyi başarmaktadır. Nitekim oldukça eğlenceli videolar sayesinde görsel hafızadan faydalanılarak, onlarca kelimeyi bir kaç dakika içerisinde öğrenebilmektesiniz.

 

Peki kelime çalışması sizin için neden önemli?

*Daha önce de belirttiğimiz gibi, YDS’de bir üst seviyeye ulaşabilmeniz için daha fazla soru cevaplandırmanız gerekmektedir. Daha fazla soru cevaplandırabilmeniz için ise kelime bilgisi önemlidir. Çünkü YDS’de çıkan soruların hemen hepsini doğru bir şekilde yanıtlayabilmeniz için kelime bilginizin yüksek olması gerekmektedir.

*Sizlere bu yazıda bahsettiğimiz da-vinci yöntemi ile hazırlanmış kelime ezberleme yöntemi ise alanında uygulanması en kolay ve aynı zamanda sonucunu hemen alabileceğiniz en etkili ve aynı zamanda en hızlı kelime öğrenme tekniğidir. Sadece YDS’ye hazırlanan adaylara özel olarak geliştirilmiş olan bu set içeriğinde YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır ki sizler bu kelimeleri öğrendikten sonra sınavda bir çok farklı soru tipini rahatlıkla yapabileceksiniz.

*Kelime çalışmalarının önemine ayrıca sınavda çıkacak metin soruları açısından da değinmemiz gerekiyor. Nitekim uzun ya da kısa paragraf sorularında; boşluk doldurma, uygun kelimeyi seçme, anlamca en yakın cümleyi bulma gibi farklı soru tipleri gelmektedir. Bu soru tiplerinin yapılabilmesinde kelime bilginiz son derece önemlidir.

 

Sonuç itibariyle YDS Smart seti içeriğinde yer alan kelimeler YDS’de en çok çıkan kelimeler olmakla birlikte; 30 saat gibi bir sürede toplamda 3000 adet kelimeyi kalıcı bir şekilde öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

 

Aşağıdaki örnek videoyu izleyin ve bu yöntemin gerçekten de işe yarıyor olduğunu kendiniz bizzat test edin…

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Bu tarz bir çok video YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer almaktadır. Bu videoları izlemek için günlük bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor ancak yine de sınavda iyi bir başarı elde edebilmeniz açısından, videolardan tam verim elde etmeniz için günde 1-2 saati ayırmanızı öneriyoruz. Çünkü videoları ortalama 2-3 defa tekrar izleyerek, aklınızda tam kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Her gün bu set içeriğindeki videoları izleyerek, sınava yaklaştığınızda motivasyonunuz da yükselecektir. Size zaman kaybettiren diğer yöntemler ile zamanınızı boşa harcamayın! Bulabileceğiniz en kısa sürede, en hızlı bir şekilde YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberleme yöntemi sayesinde üst seviyeye ulaşmanız artık mümkün.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS adayları için bütçelerine uygun bir şekilde satışa sunulan bu eğitim seti esasında dört farklı paket halinde satışa sunulmaktadır.

 

Buna göre;

*Birinci paket içeriği temel seviyesine uygun olup; bu paket içeriğinde temel seviye dil bilgisi konuları ile temel 1000 adet İngilizce YDS kelimeleri yer almaktadır.

*İkinci paket içeriğinde ise ileri seviye 2000 adet YDS’de en çok çıkan İngilizce kelimeler öğretilmektedir.

*Üçüncü paket ise pharsal verbs paketi olup, bu paket içeriğinde 310 adet YDS’de en çok çıkan deyimsel fiiller yer almaktadır.

*Dördüncü paket ise fiyat bakımından en avantajlı paket olup, diğer üç paketi de kapsayan bir pakettir. Özellikle de sıfırdan iyi bir başlangıç yapmak isteyenler için idealdir.

 

Siz de seviyenize uygun bir şekilde bu paketleri oldukça uygun kampanyalı fiyatlar ile kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Fiyat bakımından özellikle de full paketi satın almanın çok daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz. Güncel fiyat bilgisi için YDS Smart ana sayfasına bakınız.

 

Dilerseniz seviyenize uygun, dilerseniz de sıfır baştan başlamak için full paket satın alabilirsiniz. Günler geçiyor ve sınav yaklaşıyor! Daha fazla zaman kaybetmeden çalışmalara başlamanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir