YDS Çalışma Stratejinizi Belirlediniz mi?

YDS için geri sayım başladı. Peki sınava hazır mısınız? Sınava bir kaç ay kalan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Bunun için belirli bir strateji uygulamanız en doğrusudur. Eğer özel olarak bu sınava hazırlanmanıza yardımcı olan bir özel öğretmen ya da dershane yoksa, bu durumda kendi çalışma yönteminizi kendiniz belirlemelisiniz. Uygulayabileceğiniz bir çok farklı yöntemden bahsedebilmemiz mümkün.

 

En başta belirtmemiz gerekir ki bu sınav için hazırlıklarınızı iki ana koldan sürdürmelisiniz. Birincisi dil bilgisi, diğeri de kelime bilgisidir. Çünkü bu iki ana kolda başarılı olan bir adayın, YDS’de kötü bir sonuç çıkarması imkansızdır. Bu doğrultuda doğru kaynakları belirlemeli ve doğru bir çalışma yöntemi ile çalışmalarınızı sürdürmelisiniz. Sizlere kaynak konusunda en iyi önerimiz ise YDS Smar eğitim seti olacaktır. Bu eğitim seti içeriğinde YDS’de en çok çıkan kelimeler ve bilmeniz gereken dil bilgisi konuları yer alıyor.

 

YDS Smart Setinin Özelliği Nedir?

 

Bu setin en önemli özelliği, diğer bilindik yöntemler ile kıyasladığında oldukça farklı bir öğretim tekniğinin uygulanıyor olmasıdır. Öyle ki da-vinci öğretim yöntemi adı verilen bu yönteme uygun bir şekilde hazırlanmış videoları izleyerek YDS’ye hazırlanıyorsunuz. Evet, sadece tek yapmanız gereken video izlemek! Siz, her gün videoları izledikçe, YDS’ye hazırlanmış oluyorsunuz.

*Peki bu nasıl oluyor?

 

Bilmeniz gereken en önemli noktalar;

*YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer alan videolarda da-vinci öğretim yöntemi kullanılmıştır.

*Da-Vinci öğretim yönteminde görsel hafızadan faydalanılmaktadır. Bu teknik sayesinde, dakikalar içerisinde onlarca kelime öğrenebiliyorsunuz. Bu setin en önemli bir diğer özelliği de, öğrendiğiniz kelimelerin kalıcı olmasıdır. Yani bir süre sonra bu kelimeleri tekrar gördüğünüzde unutmuyorsunuz. Siz o videoları izlediğinizde zaten o kelimeleri unutmanız mümkün olmuyor çünkü her bir videoda akılda kalıcı senaryolar işleniyor ve sizler o kelimeyi unutsanız bile o senaryoyu anımsayarak, kelimenin anlamını da hatırlamanız mümkün olmaktadır.

*Set içeriğinde yer alan videolar eğlenceli konulara sahip, animasyon tarzı videolardır. Bu sayede öğrenirken hiç ama hiç sıkılmıyorsunuz. Belki de setin en güzel taraflarından birisi de bu dur. Nitekim diğer bir çok yöntemi uygularken sıkılıp, bırakma ihtimaliniz varken YDS Smart eğitim seti içeriğindeki videoları izlerken böyle bir durum söz konusu dahi olmuyor. Aksine izledikçe izlemek istiyorsunuz ve zaten videoları 2-3 defa tekrar izlemeniz yeterli olmaktadır.

*Bu set ile günde sadece 1-2 saatinizi ayırarak YDS’ye en iyi bir şekilde hazırlanmanız mümkündür. Bu açıdan değerlendiğimizde de şunu rahatlıkla söylebiliyoruz ki; diğer bir çok çalışma yöntemine kıyasla oldukça kısa bir sürede, en iyi verimlilikte çalışmanızı sağlamaktadır.

 

YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer alan videolardan örnek bir tanesini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Dikkat ettiniz mi? Videonun süresine bakın ve bu kadar kısa bir sürede kaç tane kelimeyi hafızanıza kazıdığınızı düşünün! Bu yöntem gerçekten de inanılmaz! İlk etapta çılgın bir reklam kampanyası gibi görünse de; YDS Smart eğitim seti tamamen gerçek bir set ve bu set içeriğinde, tıpkı yukarıda verdiğimiz örnek video gibi bir çok eğlenceli videolar bulunmaktadır. Bu videolar ile sınava hazırlanmak hem çok kolay hem de oldukça kısa bir zaman gerektiriyor.

 

YDS Smart Seti İçeriğinde Neler Var?

 

Bu set içeriğinde YDS’de en çok çıkan kelimeler yer alıyor ancak bu kadar ile de sınırlı değil. Setin öncelikli amacı; YDS’de en çok çıkan kelimeleri YDS’ye girecek olan adayların kalıcı bir şekilde, en kısa sürede öğrenebilmesini sağlamaktır. Bununla birlikte temel dil bilgisi konuları da ele alınmaktadır.

 

Bildiğiniz gibi bu sınavda başarı için kelime ezber çalışması çok önemli olsa da, önemli olan bir diğer kriter de dil bilgisidir. Çünkü soruların hemen hepsinin çözümünde dil bilgisi kurallarının bilinmesi önemli olmaktadır ve aynı zamanda adayın kelime haznesinin geniş olması da hemen hemen tüm soruları; doğru, hızlı bir şekilde yanıtlayabilmesinde önemli olmaktadır. İşte bu bağlamda YDS Smart eğitim seti içeriğinin tam olarak YDS’ye hazırlananlara hitap ediyor olduğunu ve bu seti bitiren adayların motivasyonu yüksek bir şekilde sınava girip, başarılı olabileceklerini söyleyebiliriz.

 

Bu setin içeriğini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

*YDS Smart eğitim seti toplamda dört paket seçeneğinden oluşmaktadır.

*Birinci paket içeriğinde temel dil bilgisi konuları + 1000 temel İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu paket içeriğinin amacı; YDS’ye sıfır baştan hazırlananlara ya da temelini sağlamlaştırmak isteyenlere hem temel dil bilgisi konularını öğretmek hem de temel niteliğinde ve aynı zamanda istatistiklere göre YDS’de en çok çıkmış olan kelimeleri öğretmektir.

*İkinci paket ise “YDS 2000” olarak adlandırılan eğitim paketidir. Bu paket içeriğinde ileri seviye 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu paket içeriğinin amacı ise temel dil bilgisi, temel kelimelere hakim olan adayların ileri düzey kelime çalışmasını yapabilmesidir.

*Üçüncü paket ise “Pharsal Verb” paketi olarak adlandırılmaktadır. Bu paket içeriğinde tam 310 adet deyimsel fiiller yer almaktadır ki, bu paket içeriği özellikle de sınava tamamen hazır olmak isteyenler, sınavda B ve A seviyelerini hedefleyenler için ideal olmaktadır.

*Dördüncü paket seçeneği ise full eğitim paketidir. Bu paket, yukarıda sıralandırdığımız üç paketi de kapsamaktadır. Eğer sınava sıfır baştan çalışmaya başlamak istiyorsanız bu paketi satın almanızı öneririz ki, fiyat bakımından kıyaslama yaptığımızda da bu paketin son derece avantajlı olduğunu görmekteyiz.

 

Sonuç itibariyle YDS Smart eğitim paketi içeriğinde konular seviyelere göre bölünmüş durumdadır. Sizler isterseniz seviyenize uygun bir paketi satın alabilir, isterseniz de full paketi satın alabilirsiniz.

 

YDS Smart Seti Fiyatları Ne Kadar?

 

Şu an için indirimli fiyatlar devrededir. YDS’ye hazırlanan daha fazla adaya ulaşabilmek adına, tanıtım amaçlı kampanyalı fiyatlat dahilinde satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda sizler de YDS Smart ana sayfasında güncel paket fiyatlarını görebilir ve sizin için en uygun paketi satın alabilirsiniz.

 

Oldukça makul seviyede bir fiyat dahilinde satın alma işlemini sadece bir defa gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında set dahilindeki videoları dilediğiniz gibi, dilediğiniz şekilde izleyebiliyorsunuz. Videoları; akıllı telefondan, tabletten ya da bilgisayarınızdan kolayca izleyebilirsiniz. İzlemesi zaten keyifli olan bu videolar için günlük 1-2 saat gibi bir süreyi ayırmanız yeterli olmaktadır.

 

YDS’ye hazırlık için tercih edebileceğiniz en faydalı yöntemi sizlere sunuyoruz. Başarısı eski yıllardan beridir kanıtlamış olan da-vinci yöntemi ile hazırlanmış YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer alan eğlenceli videolar sayesinde dakikalar içerisinde onlarca kelimeyi tamamen kalıcı bir öğrenmiş olacaksınız. Öğreneceğiniz kelimeler sayesinde sınavda tüm soruları rahatlıkla yapabileceksiniz. Hedeflediğiniz seviyeye ulaşmak için iyi bir net çıkarmak istediğinizde, bundan daha iyi bir fırsat bulamazsınız. Makul fiyat seviyesinde satışa sunulan seviyeye uygun eğitim paketlerine ek olarak, dilerseniz sadece full paketi satın alarak sıfırdan YDS’ye hazırlanabilir ve sınav gününde de oldukça iyi bir başarı elde edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir