YDS Çıkmış Sorular ve Çözümleri

YDS çıkmış sorular aslında yapılacak olan yeni sınavlarda da ne tür sorular geleceğine dair ön bilgi edinmenizi sağlayacak en önemli kaynaklardır. Bu bağlamda soruları genel hatları ile incelemenizi öneriyoruz. Sizlere bu sorular üzerinden çalışmalarınızı sürdürürken dikkat çekmek istediğimiz bir diğer önemli nokta da her bir soru için kelime bilgisinin gerçekten de ne kadar önemli olduğu ile alakalıdır.

 

Bildiğinizi gibi bu sınav 80 sorudan oluşuyor ve bu soru sayıları, belirli soru tiplerine göre bölümleniyor. İşte bu genel soru tiplerinin hepsini kapsayan bir çalışmayı gerçekleştirmek istediğinizde sizlere kelime ezber ve dil bilgisi çalışmalarına ağırlık vermenizi önerebiliriz. Çünkü YDS çıkmış sorular ve çözümleri incelediğiniz zaman, ilgili soruların çözümlenmesinde ihtiyaç duyulan iki ana kriter var ki bunlar dil ve kelime bilgisidir.

 

YDS’ye hazırlık sürecinde YDS çıkmış sorular gerçekten de iyi bir rehber niteliğindedir. Sizlere bu türden soruları çözerken net sayınızı 1-2 ay gibi bir sürede 10-15 puan garanti bir şekilde arttırabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz ki, bu yöntemin adı; da-vinci yöntemidir. Bu yöntem genel olarak görsel hafızamızdan faydalanmaktadır. Bu sayede öğrendiklerinizi unutmanız, pek de mümkün olmuyor. Bu tekniğin uygulandığı bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

4

 

Videoyu izledikten sonra siz de fark edeceksiniz ki videoda bahsedilen kelimeleri artık biliyorsunuz. Bu kelimeleri daha sonra bir yerden duyduğunuz ya da bir yerde gördüğünüz zaman, kelimelerin anlamları anında aklınıza gelecektir. Çünkü bu teknik gerçektende işe yarıyor ve bu teknik ile öğretilen kelimeler “kalıcı” oluyor.

 

Kelime Ezber Çalışması Neden Önemlidir?

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi YDS çıkmış sorular ve çözümleri incelediğiniz zaman hemen hemen tüm bu soruların çözümlenmesinde kelime bilgisi önemli olmaktadır. Diyelim ki bir paragraf var ve bu paragrafta boş bırakılan bir ya da bir kaç yere kelime yerleştirmeniz isteniyor. Bu durumda sizlere şıklarda sunulan en doğru kelimeyi seçebilmeniz için hem paragrafta ne yazıyor olduğunu anlamanız hem de şıklarda sizlere sunulan kelimelerin anlamlarını bilmeniz gerekmektedir. İşte bu gibi soruları çözümleyebilmeniz gerekir ki, bunun için de kelime ezber çalışması son derece önemli olmaktadır.

 

Sadece cloze test tarzı soru tiplerinde değil aynı zamanda anlamca en yakın cümleyi bulma, paragrafın gidişatını etkileyen cümleyi bulabilme ya da metnin ana konusunu belirleyebilmeye dair daha farklı soru tarzlarında dahi, soruları anlayabilmeniz için kelime haznenizin geniş olması gerekmektedir. Kelime haznenizi geliştirdiğinizde daha fazla soruyu daha kısa sürede, doğru bir şekilde yapmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Bu bağlamda aynı zamanda belirli bir seviyeyi hedefleyenler için de kelime ezber çalışmasının önemli olduğu bir gerçekliktir.

 

Kelime ezber çalışması yapabilmek için bir çok farklı yöntem var ancak bu yöntemlerin pek çok ne yazık ki uygulanması oldukça zor yöntemlerdir. Bu yöntemler ile da-vinci yöntemini kıyasladığımız zaman ise da-vinci yönteminin uygulandığı videoların çizgi film tadında oldukça eğlenceli videolar olduğunu görmekteyiz. Dolayısıyla da hiç bir adayın, bu videoları izlerken sıkılabileceğini düşünmüyoruz. Aksine daha fazla izlemek isteyecektir ki, bu sayede hem güzel bir vakit geçirmiş hem de YDS’de en çok çıkan kelimeleri izlemiş olacaktır. Üstelik da-vinci yönteminin uygulandığı bu videoların yer aldığı; YDS Smart seti içeriğinde sadece YDS’de en çok çıkan kelimeler değil aynı zamanda dil bilgisi konuları da yer almaktadır. Bu sayede tüm bu set içeriğini bitiren adayların YDS’de kolaylıkla B ya da A seviyesinde puan alabilmeleri mümkündür.

 

YDS Smart Seti İçeriğinde Neler Var?

 

Set içeriğinde bu sınavda iyi bir başarı elde etmenizi sağlayacak tüm bilgiler yer alıyor. En başında bu setin kelime bilginizi geliştirmeye odaklı olduğunu belirtmeliyiz. Bu bağlamda set içeriğinde binlerce kelime var ve bu kelimelerin her birisi geçmiş yıllarda YDS’de en çok çıkan kelimelerden oluşuyor. Bu kelimelerin önümüzdeki YDS’de çıkması da oldukça yüksek bir ihtimal dahilindedir. Dolayısıyla başarılı olmak isteyen adayların bu kelimelere odaklanmasını öneriyoruz. Bu bağlamda set içeriğinde kelimelerin seviyelere göre sınıflandırıldığını da belirtmemiz gerekir.

 

PRE-YDS olarak adlandırılan birinci paket içeriğinde temel dil bilgisi konuları yer almaktadır. Bu konular ile birlikte ayrıca 1000 adet en çok kullanılan temel YDS kelimeleri yer alıyor. Temel dil bilgisi konuları ve bu konular ile birlikte 100 adet temel İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler tıpkı aşağıda yer alan videodaki gibi sizlere öğretilmektedir

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu videoda uygulanan da-vinci yöntemi aynı zamanda sınavda B ve A seviyesinde sonuç almayı hedefleyen adaylar için de geçerli olmaktadır. Nitekim paket içeriğinde YDS 2000 olarak adlandırılan pakette; tam 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu kelimelerin her birisi yukarıda örnek videodaki gibi hazırlanmıştır. Bu sayede öğrenmeniz çok daha kolay olmaktadır.

 

Tercih edebileceğiniz bir diğer üçüncü paket ise pharsal verb eğitim paketi olup, bu paket içeriğinde toplamda 310 adet deyimsel fiiller yer almaktadır. Bu sınavda başarılı olmak, hedeflediğiniz seviyeye ulaşmak ve rakiplerinize fark atmak için deyimsel fiilleri biliyor olmanız önemlidir. Bu bağlamda set içeriğinde sınavda B ve A seviyelerini hedefleyenler için deyimsel fiillerin öğretildiği pakette bulunmaktadır.

 

YDS Smart Eğitim Paketleri Fiyatları Ne Kadar?

 

Farklı seviyeler için uygun olarak derlenen bu paketlerin fiyatları oldukça uygundur. Şu zamanlarda kampanyalı tanıtım fiyatları dahilinde satışa sunulmaktadır. Bu sayede normal satış fiyatının çok daha altında bir fiyat dahilinde satın alabilmeniz mümkündür. Güncel satış fiyatlarını görmek için ise YDS Smart ana sayfasına bakabilirsiniz.

 

Sizlere fiyat bakımından en avantajlı paket olan full eğitim paketini öneriyoruz. Full eğitim paketi içeriğinde; 1000 adet temel, 2000 adet ileri düzey İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Full eğitim paketi içeriği aynı zamanda temel dil bilgisi konularını da kapsamakta olup, beraberinde en çok kullanılan 310 adet deyimsel fiiller de dahildir. Yani YDS Smart full paket içeriğini oldukça avantajlı bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

 

Çalışması oldukça kolay olan bu eğitim seti için, günlük sadece bir kaç dakikanızı ayırarak videoları izlemeniz yeterli olmaktadır. Her bir videoyu izledikten sonra kelimeleri kalıcı bir şekilde öğrendiğinizi fark edeceksiniz ve sınav yaklaştıkça endişelenmeyecek, aksine motivasyonunuz yüksek bir şekilde sınava hazır hissedeceksiniz.

 

Sizlere kısa sürede, bu kadar çok kelimeyi akılda kalıcı bir şekilde ezberletecek başka bir yöntem bulabilmeniz mümkün değildir. İşte YDS Smart seti sizlere bunu garanti etmektedir. Sınav günü yaklaşıyor ve zaman kaybetmeden çalışmalara başlamanızı öneriyoruz. Kampanyalı fiyatlar dahilinde seti satın alarak, çalışmalara başlayabilirsiniz. Hızlı ve tamamen güvenli satın alama seçenekleri sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan, günün her saatinde seti satın alabilir ve set dahilinde yer alan videoları; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi cihazlarınızdan kolaylıkla izleyebilirsiniz. Her bir videoyu 3-4 defa tekrar izlemeniz, kalıcılık bakımından en iyi sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir