YDS D Seviyesi Nedir?

YDS’de aldığınız puana göre; A, B, C, D ve E seviyelerinden birisine dahil olursunuz. Bu seviyeler arasında D seviyesi, en düşük seviyenin bir üst seviyesi olarak tanımlanır. En düşük seviye olan E seviyesi için 50 puan almak yeterlidir. Puanı 60-69 arası olan adaylar ise D seviyesine dahil olurlar. YDS D seviyesi aynı zamanda orta seviyenin bir alt seviyesi olarak da tanımlanabilir.

 

Ayrıca;

*Eğer şu an çözdüğünüz YDS denemeleri sonucunda D seviyesinde olduğunuzu görüyorsanız, 1-2 ay gibi bir sürede C seviyesine ulaşmanız mümkündür.

*D seviyesinden, “iyi” olarak tanımlayabileceğimiz B seviyesine ulaşabilmeniz için ise 3 ay yeterli bir süredir.

 

Kısacası her bir seviye arası geçiş için ortalama 1-2 ay gibi bir süre yeterli olmaktadır. Tabii ki burada önemli olan bir diğer nokta da, seviyeler arası geçiş döneminde adayın YDS’ye çalışmak için hangi yöntemleri uygulayacağı ve ne şekilde çalışacağıdır. Çünkü söz konusu geçiş sürecinde verimli bir çalışma sağlanmazsa, aday sürenin sonunda yine aynı puan aralığına dahil olmaya devam edecek ve dolayısıyla da hedeflediği üst seviyeye ulaşamayacaktır. Bu aşamada bizler, çalışmaların; dil bilgisi ve kelime bazlı olmak üzere iki ana yönden yürütülmesini öneriyoruz.

 

Buna göre;

*Dil bilgisi çalışmalarında eksiklikler varsa tamamlanmalıdır. Çünkü sınavın neredeyse tamamındaki soruların doğru ve hızlı yanıtlanabilmesinde dil bilgisi yeterliliği önemli olmaktadır.

*Tıpkı dil bilgisi yeterliliği kadar, kelime bilgisi yeterliliğinizde sınavdaki tüm soruların çözüm aşamasında ölçülmektedir. Bir çok farklı soru tipi olduğunu biliyoruz. Bu farklı soru tiplerinde fark edersiniz ki; hepsinde kelime bilginiz ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla da ne kadar çok kelime bilirseniz, o kadar çok soruyu doğru yapma ihtimaliniz artar! Bu yüzden kelime ezber çalışması oldukça önemli bir çalışmadır.

 

Peki sınava gittikçe yaklaşıyor ve zaman daralıyor… Dil bilgisi ve kelime ezber çalışmasını en iyi bir şekilde nasıl yapabilirsiniz?

 

İşte bu aşamada sizlere ilaç niteliğinde bir setten bahsetmek istiyoruz ki bu setin adı; YDS Smart eğitim setidir.

 

YDS Smart Eğitim Seti Ne İşe Yarayacak?

 

Bu eğitim setinin temel amacı, sizlere oldukça kısa bir sürede, YDS’de ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri kalıcı bir şekilde hafızanıza yüklemektir. Bu işlemi, diğer işe yaramayan ve zamanınızı çalan yöntemler ile karıştırmayın! Çünkü YDS Smart eğitim seti içeriğinde uygulanan öğretim tekniğinin başarısı uzun yıllardır kanıtlamıştır. Bu bağlamda YDS’ye hazırlanan her bir adayda işe yarama oranı da %100’dür!

 

YDS Smart seti içeriğinde ne var diye soracak olursanız, zamanınızı çalacak e-kitaplar yok! Sadece videolar var. Bu videoları izleyerek ortalama 30 saat gibi bir sürede, toplamda 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlemiş olacaksınız. Bu kelimeleri ezberlemiş olmak demek, sınavdaki tüm soruları daha kolay anlamak ve daha doğru bir şekilde yanıtlamak demektir.

 

Bu videolardan örnek bir tanesi aşağıda yer almaktadır. Sadece 2-3 dakikanızı ayırarak videoyu izleyin. Videoyu izledikten sonra bir kaç kelimenin aklınızda kaldığını fark edeceksiniz!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Sizlere önerimiz;

*Öncelikli olarak dil bilgisi konularını öğrenin (ki temel paket olan 1000 temel ingilizce paket seti içeriğinde aynı zamanda temel dil bilgisi konuları da yer almaktadır)

*Dil bilgisi çalışmalarınızı tamamladıktan sonra; 1000 temel İngilizce kelime paketini bitirin.

*1000 temel kelimeleri bitirdikten sonra ikinci aşama olan; 2000 ileri seviye YDS’de en çok çıkan kelimeler paketini bitirin.

*İleri seviye paketi tamamladıktan sonra 310 Pharsal Verbs (deyimsel fiiller) paketini bitirin.

 

Her bir paket içeriğinde yer alan kelime öğretim videolarını günlük ortalama 1 saat gibi bir süre ayırarak 3-4 tekrar ile izlemeniz yeterli olacaktır.

 

YDS Smart Eğitim Paketi Kimler için Uygundur?

 

YDS Smart eğitim seti tüm adaylar için uygun nitelikte bir settir. Set içeriğine baktığınızda, özelleştirilebilir bir çalışma ortamının sunulduğunu görebilirsiniz. Peki özelleştirilebilir çalışma ortamı ne demek oluyor?

*Aday sıfırdan ya da belirli bir seviyeden YDS’ye hazırlanmak istiyorsa temel seviyeden başlayabilir

*Aday gün içerisinde dilediği saatlerde çalışmalarını gerçekleştirebilir

*Aday ileri seviyeye geçmeden önce temel seviyeyi tamamlamak istiyorsa dil bilgisi temel konu anlatım videolarını izleyebilir ve 1000 adet temel düzeyde YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenebilir.

*Aday ileri seviyede YDS’ye hazırlanmak istiyorsa da; 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler paketini ve beraberinde 310 adet YDS’de çıkan deyimsel fiiller paketini tamamlayabilir.

*Bu paket içeriği aynı zamanda gün içerisinde bir kaç saatini okulda ya da işte geçirmek durumunda olan adaylar için de uygun niteliktedir.

 

Kısacası paket içeriği her durumda ve her seviyede adaylar için uygun niteliktedir. Aday çalışmalarını rahatlıkla akıllı telefonundan, tabletinden ya da bilgisayarından sürdürebilmektedir. Bu paket içeriğinde öğretilen kelimeler aynı zamanda telaffuzları ile öğretildiğinden dolayı, adayın her bir kelimeyi kalıcı bir şekilde öğrenmesi sağlanmaktadır. Aynı kelimeyi farklı bir ortamda duyduğu zaman ya da sınavda ilgili kelimeyi okuyarak telaffuz ettiğinde, anlamı hemen aklına gelmektedir. Bu setin işe yarıyor olduğu %100 kanıtlanmıştır!

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS Smart eğitim seti şu an için oldukça indirimli fiyatlar dahilinde satışa sunulmuştur. Setin tanıtım aşamasında bu kampanyalı fiyattan satın almanız durumunda karlı çıkacaksınız. Bu eğitim setini seviyesine uygun bir şekilde; temel, orta ya da ileri düzey olarak parça parça satın alabileceğiniz gibi doğrudan full paket olarak da satın alabilirsiniz. Full paket olarak satın aldığınızda karlı çıkacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü full paket özel bir indirim ile satışa sunulmaktadır.

 

YDS Smart YDS’ye hazırlık eğitim seti için güncel fiyat bilgisini görmek için lütfen ana sayfaya bakınız. Ana sayfada yer alan güncel fiyat bilgileri dahilinde, web sitemiz üzerinden kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi sonrasında tarafınıza ulaştırılacak bu seti; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan kullanmaya başlayabilirsiniz. Set içeriğinde yer alan videoları 3-4 tekrar kez izlemeniz, ilgili kelimeleri kalıcı bir şekilde öğrenebilmenizi sağlayacaktır.

 

Başka hiç bir yerde bulamayacağınız bu YDS’ye hazırlık seti ile oldukça düşük bir masraf yaparak, sadece bir kereliğine satın alma işlemini gerçekleştiriyorsunuz ve sonrasında videoları dilediğiniz kadar izleyebiliyorsunuz. YDS’ye hazırlanmanın en kolay ve en hızlı yöntemini sizlere bu set ile sunmaktayız. 3 bin adet YDS’de en çok çıkan kelimeleri, hiç unutmayacak bir şekilde aklınıza kaydediyorsunuz. Her bir video sonrasında kendinizi ne kadar çok geliştiriyor olduğunuzu fark edecek ve motivasyonunuz yüksek bir şekilde çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Günlük en azından 1-2 saatinizi bile ayırmanız, sınava kadar olan süreci verimli bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlayacaktır. Başlangıç, orta ve ileri düzeyde olan tüm adaylar için uygun nitelikte bu set içeriğini seviyenize uygun bir şekilde parça parça satın alabileceğiniz gibi çok daha avantajlı olması ile full paket olarak da satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Güncel fiyatlar için şimdi YDS smart ana sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir