YDS Geçmiş Sorular Üzerinden Nasıl Çalışmalısınız?

YDS geçmiş sorular inceleyerek, ilgili soruların çözümüne yönelik alıştırmalar yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi sınavda toplamda 80 soru var. Bu sorular farklı tiplerde sorulmaktadır. Soruları tiplerine göre ayırırsanız (örneğin cloze test, anlamca en yakın cümleyi bulma, dil bilgisi gibi) belirli soru tarzlarının çözümü konusunda kendinizi daha iyi geliştirmeniz mümkün olacaktır.

 

Tüm soru tarzlarında dil ve kelime bilginizin ölçülüyor olduğuna dikkat çekmek istiyoruz. Bu bağlamda yeteri kadar kelime ezber çalışması yaptığınızda bir çok sorunun çözümü aşamasında daha başarılı olacağınızı söyleyebiliriz. Bu doğrultuda kelime ezber çalışmasını mutlaka yapmanız gerekmektedir. Dil bilgisi konularını tamamladığınızda, sınav gününe kadar gerçekleştireceğiniz bir çok soru çözme işleminde fark edeceksiniz ki; kelime haznesi oldukça önemlidir. Bu bağlamda sınav yaklaşırken kelime haznenizi geliştirdikçe, daha fazla soruyu anlayabilir ve doğru bir şekilde yanıtlayarak, sınavdan çıkardığınız net sayısını yükseltebilirsiniz.

 

Bu yazımızda YDS’de en çok çıkan kelimeleri nasıl kolay ve hızlı bir şekilde ezberleyebileceğinizden bahsetmek istiyoruz. Aşağıda bir video var ve sadece iki dakikanızı ayırarak bu videoyu izlemenizi öneriyoruz. Video tamamen çizgi film tadında ilerliyor ve izlemesi oldukça keyifli. Video bittiğinde ise bir kaç İngilizce kelimeyi öğrenmiş olacaksınız!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu videoda daha önce başka bir yerde uygulanmamış özel bir teknik uygulanmıştır. Bu teknik ile kelimeleri hem görsel hem de işitsel olarak hafızanıza almış oluyorsunuz. Üstelik videoyu izledikten sonra öğrendiğiniz bu kelimeler hafızanızda kalıcı olmaktadır. Yani diğer bir çok yöntem gibi kısa bir süre sonra hafızanızdan çıkıp gitmiyor! İsterseniz kendinizi test edebilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri bir kaç saat ya da bir kaç gün sonra kendinize sorun. Kelimelerin anlamlarını hiç tereddüt etmeden hatırlamış olacaksınız!

 

İşte bu yöntem, başka hiç bir yerde bulamayacağınız, YDS’ye en hızlı hazırlanma yöntemidir. YDS’de en çok çıkan kelimeleri YDS geçmiş sorular üzerinden tek tek araştırmanıza gerek yok. Bu eğlenceli videolar ile sizlere bu kelimeler öğretilmektedir ve sizler örnekteki gibi videoları YDS Smart adı verilen eğitim paketi içeriğinde daha fazla bulabilirsiniz.

 

Neden YDS Smart ile YDS’ye Hazırlanmalısınız?

 

En başında bu set içeriğinin sadece YDS’ye hazırlanan adaylar için uygun olduğunu belirtmeliyiz. Bu bakımdan, bu sınavda başarılı olabilmeniz için gerekli olan her bir ayrıntı bu set içeriğinde bulunmaktadır ve bu seti tamamladığınızda da, sınavda başarılı olmanızı sağlayacak her bir kelimeyi biliyor olacaksınız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, YDS geçmiş sorular üzerinden çalışma sürdürmek gerçekten de iyi bir fikir ve tüm bu sorulara dikkat ederseniz, her birini anlayabilmeniz aslında sizin ne kadar kelime biliyor olduğunuz ile alakalı bir durumdur. Yani kelime haznenizi geliştirdikçe daha fazla soruyu anlamış olacaksınız. Soruda sizden ne isteniyor, sizlere hangi seçenekler sunuluyor, sunulan seçeneklerin anlamları ne, soruda geçen metnin anlamı ne… işte tüm bunları bilebilmeniz için kelime haznenizi geliştirmeniz gerekmektedir.

 

Bu doğrultuda YDS Smart eğitim seti tam olarak beklentilerinizi karşılamaktadır.

 

Bu set ile;

*Ortalama 30 saat gibi bir sürede 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberleyebilir,

*Gün içerisinde dilediğiniz bir zaman aralığında ortalama 1-2 saatlik bir çalışma ile YDS’ye hazırlanabilir,

*YDS’ye sıfır baştan ya da belirli bir seviyeden itibaren çalışmaya başlayabilir,

*3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler ek olarak; temel dil bilgisi konularını ve sınavda gelme ihtimali yüksek 310 adet deyimsel fiilleri öğrenebilirsiniz.

 

YDS Smart Eğitim seti içeriği tüm adaylar için uygun niteliktedir. Adaylar, tamamen kalıcı bir etki görmektedir ve sınav gününde kelimeleri heyecandan unutmaları gibi bir durum asla söz konusu olmamaktadır. Çünkü öğrenilen her bir kelime, kelimenin telaffuzundan, yazılışından zaten doğrudan anımsanmaktadır.

 

YDS Smart Eğitim Seti Örnek Videosunu İzleyin!

 

Seti satın almadan önce örnek videoyu izlemenizi önermekteyiz. Çünkü set içeriğinde sizlere sunulan eğitim videoları aynı tarzda hazırlanmıştır. Sizlere sunduğumuz örnek videoyu izlediğinizde bu öğretim tekniğinin gerçekten de başarılı sonuçlar veriyor olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü sadece bir kaç dakika içerisinde onlarca kelimeyi öğrenmiş olacaksınız. Üstelik öğrendiğiniz bu kelimeler aklınızda kalacaktır.

 

Şimdi sadece bir kaç dakikanızı ayırın ve aşağıda yer alan örnek videoyu izleyin…

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Video bittiğinde sizler belki fark ettiniz, belki de fark etmediniz ancak bir kaç kelimeyi öğrenmiş oldunuz bile! İsterseniz bu durumu pek çok şekilde test edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, videoda geçen kelimeleri kendinize sormak ve eminiz ki kelimelerin anlamlarını hiç zorlanmadan hatırlayacaksınız. İşte bu yöntemin ne kadar da başarılı bir YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberleme yöntemi olduğunu kendiniz bizzat denemiş oldunuz.

 

Tıpkı sizlere bu yazıda sunmuş olduğumuz örnek videolar gibi daha bir çok video YDS Smart eğitim seti içeriğinde bulunmaktadır.

 

Bu eğitim seti içeriğinde;

*YDS’ye sıfırdan hazırlanmak isteyenler için; temel İngilizce dil bilgisi konuları + 1000 adet temel seviye YDS’de en çok çıkan kelimeler,

*YDS’de B, C seviyelerini hedefleyenler için; 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler,

*YDS’de A ve B seviyelerini hedefleyenler için yukarıda sıralandırdığımız kelimelere ek olarak +310 adet deyimsel fiiller bulunmaktadır.

 

Paket içeriğinde bulunan tüm kelimeler, YDS istatistiklerine göre YDS geçmiş sorular üzerinden belirlenerek hazırlanmıştır. En çok çıkan kelimeler ve aynı zamanda gelecek sınavlarda da çıkma ihtimali yüksek olan kelimeler derlenmiştir. Bu kelimeler, daha önce başka hiç bir yerde görmediğiniz bir teknik ile sizlere kalıcı bir şekilde öğretilmektedir. Toplamda 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeyi ortalama 30 saat gibi bir sürede öğrenebilir ve sınava tam anlamıyla hazır bir şekilde girebilirsiniz.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Satın alacağınız paket içeriğine göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Toplamda dört farklı paket seçeneği bulunuyor.

 

Buna göre;

*Birinci paket seçeneği 1000 adet temel kelimenin ve temel dil bilgisi konularının yer aldığı pakettir.

*İkinci paket, 2000 adet ileri seviye kelimenin bulunduğu pakettir.

*Üçüncü paket, 310 adet deyimsel fillerin yer aldığı pakettir.

*Dördüncü paket ise yukarıda sıralandırmış olduğumuz üç paketi de içeren full pakettir.

 

Bu dört paketin her birisini ayrı ayrı satın alabilirsiniz ancak full paketi satın aldığınızda zaten diğer üç paketi bir arada satın almış olacaksınız ve ödediğiniz ücret bakımından da daha karlı çıkacaksınız.

 

YDS Smart YDS’ye hazırlık seti güncel fiyat bilgisi için lütfen ana sayfaya bakınız. Çünkü fiyatlandırma zamanla değişkenlik gösterebilmektedir. Şu an itibariyle ise kampanya durumu söz konusudur. Tanıtım amaçlı, setin daha geniş kitlelere ulaşması adına özel bir indirimli tanıtım fiyatı dahilinde satışa sunulmaktadır. Siz de bu özel indirimli fiyat sayesinde normal satış fiyatının çok daha altında bu seti satın alabilirsiniz.

 

Satın alma işlemi sonrasında vakit kaybetmeden YDS’ye hazırlanmaya başlayabilirsiniz. İzlemesi son derece keyifli olan bu videolar sizi asla sıkmayacak ve aksine eğlendirerek sizleri bu önemli sınava hazırlayacaktır. Tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız animasyon videoları ile YDS geçmiş sorular üzerinde en çok çıkan kelimeleri izlemenin keyfini çıkarın! Her bir video sonrasında kelime haznenizi geliştirdiğinizi fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir