YDS Hazırlık Videoları İle Sınava Hazırlanın

Günümüzün en hızlı öğrenme yöntemi videolar olmaktadır. Öyle ki eğitim kurumlarında bile artık bir çok ders modeli teknolojinin nimetlerinden faydalanarak görsel bir şekilde hazırlanmaktadır. Öğrenciler tabletler gibi cihazlar üzerinden kolayca görsellerden faydalanarak daha hızlı bir şekilde öğrenim görebilmektedirler. “Hızlı bir şekilde öğrenmek” YDS’ye hazırlanan adaylar açısından da önem teşkil eden bir çalışma yöntemidir. Çünkü sınav yaklaşıyor ve sınav yaklaştıkça adaylar sınavda başarılı olmak konusunda daha da heyecanlı oluyorlar. Bu heyecan kimi zaman kötü, kimi zaman ise iyidir. Eğer sınava henüz “tam anlamıyla” hazır olmadığınızı düşünüyorsanız, heyecan yapmak size kaybettirir nitekim beraberinde endişeli ruh hali, sınava çalışırken psikolojinizi olumsuz etkiler ve başarılı olmakta daha da zorlanırsınız.

 

Peki ne yapmanız gerekiyor?

 

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, videoları izleyerek sınava hazırlanmak güzel bir çözümdür. YDS hazırlık videoları bulabileceğiniz bir çok kaynak internette yer alıyor. Ancak bu videolardan nasıl faydalanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekir. Örneğin sadece videoları izlemekle yetinirseniz, bu durumda tam anlamıyla doğru bir şekilde çalışmaları sürdürüyor olduğunuzu söylememiz zor. Çünkü en başta zaten videoda; dil bilgisi ile ilgili konu mu işleniyor yoksa kelimeleri ezberleme çalışması gerçekleştiriliyor bu önemlidir. Yani doğrudan video içeriğini baz alarak, kağıt kalem kullanmalı ve not almalısınız. Bu aşamada küçük, temiz ve kullanışlı bir not defteri kullanmak işinize yarayabilir. Özellikle de dil bilgisi konularını öğrenirken sizler için önemli olan ya da henüz yeni öğrendiğiniz ayrıntıları hemen not almalısınız. Çünkü “yazmak” eskiden beridir bilinen en etkili öğrenim yöntemidir.

 

YDS hazırlık videoları arasında bulabileceğiniz en faydalı videolar size kısa sürede onlarca kelime öğretebilen videolardır. Çünkü düşünsenize, sınava 1 ay ya da bir kaç ay kaldı ancak sizler kelime çalışmasını henüz doğru düzgün yapmış değilsiniz. Yani dil bilgisi konusunda ne kadar iyi olsanız bile kelime hazneniz yeterli olmadığı taktirde sınavda başarılı olma ihtimalinizin düşük olduğunu biliyoruz. Bu durumda YDS hazırlık videoları izleyerek, bir kaç dakikada bir kaç YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlemek güzel olurdu değil mi? Bu esasında kulağa saçma ya da imkansız gibi gelen bir yöntem ancak yıllardır uygulanıyor ve siz de sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, aşağıdaki videoyu izleyerek böyle bir yöntemin olduğuna tanıklık edebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Videoyu izlediğinizde, sadece ilgili kelimeleri gözlerinizi kapatarak kendinize sorun ve test edin. Kaç tanesi aklınıza kaldı ve bu kelimelerin anlamları nedir? İsterseniz 1 saat, isterseniz akşam, isterseniz de 2 gün sonra aynı kelimelerin anlamlarını kendinize yeniden sorun “bileceksiniz!” çünkü bu görsel hafıza tekniği uygulanarak hazırlanmış YDS hazırlık videoları gerçekten işe yarıyor ve aradan ne kadar zaman geçerse geçsin “aklınıza kalıcı” oluyor. Yani sizler, bu videoları izledikten sonra öğrendiğiniz kelimeleri, sınav esnasından heyecandan unutamazsınız çünkü siz kelimeyi unutsanız bile o kelimeyi gördüğünüz an, aklınıza ilgili animasyon filmi gelecek ve bu animasyon filmini anımsadığınızda da zaten otomatik olarak kelimenin anlamı aklınıza gelecektir.

 

Bu Yöntem ile Sadece Kelime Ezber Değil, Dil Bilgisi de Öğrenebilirsiniz!

 

YDS Smart adı verilen bu video seti içeriği her ne kadar YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenmenize odaklı hazırlanmış videoları içeriyor olsa da, aslında set içeriğinde özellikle de sıfırdan sınava hazırlanmaya karar veren adaylar için önemli olan dil bilgisi konuları da yer almaktadır. Bu sayede öğrencinin sıfırdan başlayarak dil bilgisi temellerini atması hiç de imkansız değildir. Temel eğitim paketi içeriğinde temel dil bilgisi konuları aynı şekilde akılda kalıcı bir teknik ile uygulanmakta olup, sonrasında paket dahilinde tamamen sınava henüz yeni hazırlanmaya karar veren adayların bilmesi gereken “temel” nitelikte kelimeler yer almaktadır.

 

YDS Smart eğitim paketi içeriğinde paketler aslında seviyelere göre; temel, orta ve ileri olarak adlandırılmıştır. Öğrencinin yapması gereken şey ise seviyesine uygun bir paket tercihi yapmaktır. Öte yandan sıfır baştan, temiz ve daha iyi bir şekilde başlangıç yapmak isteyen ve bir kaç aylık süresi olan adaylar için tüm bu seviye paketlerini içeren “YDS Smart full eğitim paketi”ni satın almalarını öneririz. Bu paket içeriğinde yer alan YDS hazırlık videoları sayesinde sıfır baştan oldukça iyi bir seviyeye gelebilecek ve sınavda oldukça iyi bir başarı elde edeceksiniz.

 

Setin gerçekten de size fayda sağlayabilmesi için ise düzenli olarak çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekir. Bir videoyu yüz kere izlemenize gerek yoktur. Zaten bu şekilde çok zaman kaybedersiniz ki, bu durum zaten setin amacına aykırı bir durumdur. Çünkü setin hazırlanmasındaki temel amaçlardan birisi; öğrencilerin olabilecek en kısa süre içerisinde YDS’ye tam anlamıyla hazır olabilmelerini sağlamaktır. Bu bağlamda set içeriğindeki videoları 2-3 defa tekrar izlemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede set içeriğinde yer alan YDS hazırlık videoları ve bu videolarda ele alınan dil bilgisi konuları ile YDS’de en çok çıkan kelimeler “kalıcı” bir şekilde aklınızda kalacaktır. Günlük olarak 1-2 saatinizi ayırmanız yeterli olmaktadır. Günden güne setin sizlere öğrettiği kelimeler sayesinde motivasyonunuz yükselecek ve sınav yaklaşırken ruh haliniz endişeli olmaktan çıkarak, daha rahat, hazır ve mutlu hissedeceksiniz.

 

YDS Smart Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS Smart eğitim seti fiyatını görmek için web sitemizin ana sayfasına bakabilirsiniz. Her bir paketi, tüm adayların daha kolay bir şekilde satın alabilmesi için; temel, orta ve ileri seviye olarak ayrı ayrı ve oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunmaktayız. Bununla birlikte dikkatinizi çekmek istediğimiz bir diğer konu da full pakettir. Bu full paket özellikle de; sınava “iyi” bir şekilde hazırlanmak için yeteri kadar zamanı olanlar, sınava sıfır baştan çalışmaya başlayıp, iyi bir seviye elde etmeyi amaçlayanlar, temel bilgisi zayıf kötü ya da sıfır olanlar için idealdir. Çünkü full paket içeriğinde zaten; temel, orta ve ileri seviye kelime ve dil bilgisi öğrenme videoları da yer almakta olup, özellikle de fiyat bakımından kıyaslama yaptığımız zaman ciddi anlamda bir indirimin sağlandığını görebilirsiniz. Bu nedenden dolayı çoğu zaman YDS Smart Seti satın alma aşamasında müşterilerimiz full paketi satın almayı tercih etmektedirler. Bu sayede sınava sıfır baştan daha net ve iyi temellerle çalışmaya başlıyorlar.

 

Bu set, piyasa genelinde bulabileceğiniz en işe yarar ve en kısa yoldan öğretici YDS hazırlık videoları içermektedir. Sınava kadar yeteri kadar zamanı olanlar için sıfır baştan en iyi bir şekilde hazırlanmayı sağlarken, sınava az bir zaman kala ise öğrencinin en çok çıkan kelimeleri kısa bir sürede kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlamaktadır. Yani bu set esasında her koşulda, tüm YDS adayları için önemli bir settir. Başka yerde bulamayacağınız bu set, alanında uzman eğitimciler tarafından özenle derlenmiştir. İlgili istatistiklere göre YDS’de şimdiye kadar en çok çıkmış olan kelimelerin yanı sıra gelecek sınavlarda da çıkma ihtimali oldukça yüksek olan kelimelerin her birisi bu set içeriğinde özenle derlenmiştir. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan video izleyerek kolayca kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir