YDS için Önemli Fiiller Hangileri?

Yabancı Dil Sınavı, doğru bir şekilde çalışıldığı zaman kazanılması hiç de zor olmayan bir sınav modelidir. Çalışma stratejisi belirleme noktasında kelime öğrenme çalışmalarını ayrı bir kulvarda tutmak en doğrusudur. Nitekim kelimelerin türleri de söz konusudur. İsim, zarf, fiiller gibi… bu kelimeler için öğrenme çalışmalarını gerçekleştirirken, normalde İngilizce dilini öğrenir gibi öğrenmekten ziyada sınav odaklı bir çalışma anlayışını benimsemek, daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Çünkü sınavda asıl amaç yüksek puan alabilmektir ve bunun için de doğrudan sınavın içeriğine yönelik çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekir. Bu bağlamda YDS için önemli fiiller nasıl ezberlenir, bunun tekniği nedir aslında sınava hazırlanan bir çok adayın araştırdığı konular arasındadır.

 

YDS için önemli fiiller diyebileceğimiz fiiller aslında gündelik hayatta en çok kullanılan fiillerden ziyada, sınavlarda en çok geçen fiiller olmaktadır. Çünkü ilgili sınav istatistiklerine baktığımızda bazı kelimelerin sık sık ya da seyrek bir şekilde yeniden yeniden YDS’de çıktığını görmekteyiz. İşte bu önemli bir ayrıntıdır. Çünkü adaylar YDS’ye hazırlanırken, bu sınavda iyi bir puan alabilmeleri açısından önemli bir çalışma olan kelime ezber çalışmasında hangi kelimeleri ezberlemeleri gerektiğine dair önemli bir ipucu elde ediyorlar. Tek yapmanız gereken sınavda genellikle, sık sık ya da ara sıra sıkan kelimelere odaklanmak ve bu kelimeler için akılda kalıcı, hızlı bir öğrenme tekniği kullanarak kelimeleri ezberlemektir. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?

 

Bir Kaç Dakikada, Bir Kaç Kelime Ezberlemek Mümkün mü?

 

En başta insan beyninin de bir kapasitesi olduğunu biliyoruz. Birer bilgisayar değiliz ve bilgiler belirli bir zamanda, anında beynimize kaydedilmez ki! Ancak sınav her geçen gün yaklaşıyor ve bir şekilde kelimeleri “kalıcı” bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü kalıcı bir şekilde öğrenmediğiniz taktirde, sizler günde belki 40 kelime üzerinde çalışsanız da, bu çalışmanın sizlere bir faydası olmayacaktır. Yapılan araştırmalar, uzman görüşleri ve YDS benzer nitelikteki sınavlara giren adayların ortak görüşü; heyecandan bir çok kelimenin anlamının unutulabildiği ya da o an akla gelmediği yönündedir. Siz de, daha önce YDS ya da eş değer nitelikte bir sınava girdiyseniz, bu durumu büyük bir ihtimalle yaşamışsınızdır. İşte bu durumun asıl nedeni ise kalıcı bir şekilde öğrenilmemiş kelimelerdir.

 

Söz konusu fiil türünden kelimeler olduğunda ezberlemesi aslında daha kolay gibi görünüyor. Bu tabii ki kelime ezberleme çalışmalarınızı ne şekilde gerçekleştirdiğiniz ile de alakalıdır. Örneğin kelimeleri; isim, zarf, bağlaç ve fiil gibi kategorilere ayırarak ezberleme çalışmalarını sürdüren bir aday açısından, fiiller için ayrıca bir çalışma stratejisi belirlediği için verimlilik elde etmesi daha kolay olmaktadır. Çünkü fiiller iş, oluş, hareket bildirir ve dolayısıyla da bu türden kelimeleri bir arada ezberlemek her zaman için en doğru ve en etkili olanıdır. Bu aşamada sizlere örnek niteliğinde kitapların arka yüzüne ve aynı zamanda YDS’ye çalışmaya yönelik hazırlanmış YDS için önemli fiiller listesinde her zaman fiillerin ard arda yazılı olduğunu görebilirsiniz.

 

Konuyu genel hatları ile toparlamamız gerekirse, YDS’ye hazırlanan tüm adaylar için en önemli konu; YDS için önemli fiiller listesini olabilecek en kısa sürede, en akılda kalıcı bir şekilde ezberleyebilmektir. Hatta bu bahsettiğimiz kelime ezberleme hızı “dakikalar içerisinde bir kaç kelime ezberlemek” olarak da ifade edilebilir ki bu “imkansız” değildir. Bu bağlamda sizlere YDS Smart eğitim setimizden bahsedebiliriz. Görsel hafıza tekniği ile hazırlanmış bu set içeriğinde videolar yer alıyor. Herhangi bir video bir kaç dakika sürüyor ve video bittiğinde ise kelimeyi ezberlemiş oluyorsunuz.

 

Aşağıdaki örnek videoyu izleyin ve bu çalışmanın ne kadar da iyi sonuç verdiğini deneyimleyin;

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

En başta sadece paranızı alabileceğimiz bir eğitim setinden bahsediyoruz gibi görünsek de, bu seti internet ortamında bulabileceğiniz diğer işe yaramayan setler ile kıyaslamamanızı öneriyoruz. Nitekim set içeriği alanında uzman eğitimciler tarafından özenle hazırlanmıştır. İçerikte yer alan animasyonlar hem eğlenceli hem de akılda kalıcı niteliktedir. Bu sayede bu set ile kelimeleri öğrenirken hem sıkılmayacağınızı hem de en iyi bir şekilde öğreneceğinizi garanti edebiliyoruz.

 

YDS Smart Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Adaylarımız açısından fiyatlandırmanın da önemli bir husus olduğunun farkındayız. Bu farkındalık ile özel indirimler yapıyoruz. Özel indirim yapmamızdaki bir diğer nedeni ise setimizin popüler olmasını sağlamaktır. Hedef kitleye daha fazla ulaşabilmemiz, bilinirliğimizi daha fazla arttırabilmemiz için kampanyalı fiyatlar dahilinde YDS Smart seti satışlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

YDS Smart setini esasında; temel, orta ve ileri seviye olmak üzere üç ana pakette ele alabiliriz. Seviyenize uygun bir şekilde paket tercih edebileceğiniz gibi tüm paketleri kapsayan YDS Smart full eğitim setini de satın alabilirsiniz. YDS için önemli fiilleri “tamamen” içeren bu paketler sayesinde dilerseniz temel seviyeden başlayarak, ileri seviyeye kadar kelime çalışmalarınızı gerçekleştirebilir, dilerseniz de mevcut seviyenizden itibaren başlayabilirsiniz.

 

Bu paket içeriğinde aynı zamanda ileri seviyedeki öğrenciler için pharsal verb denilen yani deyimsel fiiller de bulunmaktadır ki, set içeriğinde yer alan bu deyimsel fiiller toplamda 100 adet olup, istatistiklere göre bu deyimsel fiiller sınavda en çok çıkan ve gelecek YDS’de de çıkma ihtimali oldukça yüksek olan deyimsel fiiller olmaktadır.

 

Bu paket sizlere sadece YDS için önemli fiiller listesini kısa bir süre zarfı içerisinde “tamamen akılda kalıcı” bir şekilde öğretmekle kalmıyor aynı zamanda deyimsel fiilleri de öğreterek, bir çok rakibinizin önüne geçmenizi sağlıyor. Bu bağlamda set içeriğinden tam anlamıyla faydalanabilmeniz için her gün düzenli olarak videoları izlemenizi öneririz. Günlük 1-2 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır ancak zaman ayırabilme durumunuza göre 3-4 saat ayırmanız, 1 ay gibi bir sürede çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Zaman kaybetmeden çalışmalara başlamanızı öneririz. Bu set ile toplamda 30 saatte 3000 YDS kelimesi öğrenmiş olacaksınız. Dilerseniz sadece fiillere, dilerseniz de diğer kelime türlerini de kapsayan türden bir şekilde ezber çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Her koşulda YDS Smart gerçekten de işe yarıyor ve sadece 2 dakikanızı ayırarak, aşağıda yer alan eğlenceli animasyonu izleyerek, bu setin ne kadar işe yaradığını anlayabilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Sınava yaklaştığınız her bir gün zaman kaybediyorsunuz ve verimli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmediğiniz her bir günü de çöpe atmış oluyorsunuz. Geleceğinizi oldukça fazla ilgilendiren bu sınava sıfırdan, orta seviyeden başlamak ya da ileri seviyedesiniz ancak kelime ezber yaparak kendinizi daha da geliştirmek istediğinizde YDS Smart seti tam anlamıyla işinize yarayacak ve sizin için özel olarak geliştirilmiş bir set niteliğindedir. Bu set içeriğinde aynı zamanda daha önce hiç YDS’ye çalışmamız ve temeli sıfır olan adaylar için de temel dil bilgisi konularının ele alındığı eğitici videolar da bulunmaktadır. Dilerseniz temel kelime paketini satın alarak aynı zamanda bu dil bilgisi eğitim videolarından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede sıfırdan, aylar içerisinde iyi bir seviyeye gelebilirsiniz. Hemen şimdi çalışmalarınıza başlayın ve oldukça uygun kampanyalı fiyatlar ile hızlı bir şekilde seti satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir