YDS Kelime Ezberleme Uygulamaları Ve Programları

YDS kelime çalışması yaparken YDS kelime ezberleme uygulaması kullanmak çok faydalı olmaktadır. Hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılabilecek bir çok program bulunmaktadır. Bu programların kelime ezberlettirme mantıkları benzerlik gösterse de esasında her birisi farklı bir içeriğe sahiptir. Yazımızda bu programların gerçekten de kelime ezberlemek konusunda ne kadar başarılı olduklarından bahsedeceğiz.

 

Kullanabileceğiniz YDS Kelime Ezberleme Android Uygulamaları Hangileridir?

Öncelikli olarak ezber çalışmalarınızda size yardımcı olacak uygulamalardan bir kaçına değinmemiz doğru olacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Telefonunuzun market bölümünde küçük bir araştırma yaptığınızda bir çok YDS kelime ezberleme android ve İos uygulaması olduğunu görebilirsiniz.

 

Bu uygulamaların genel özellikleri ve kelimeleri öğretme mantıkları aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

  • Kelimelerin kategorilere ayrılması (fiiller, zarflar, sıfatlar, isimler gibi) ve bu şekilde daha derli toplu öğretilmesi
  • Uygulamalar içerisinde yer alan testler (kelime eşleştirme, cümle doldurma, Türkçe karşılığını bulma gibi) sayesinde kendinizi deneyebiliyor olmanız
  • Seviyenize uygun bir şekilde kelime dağarcığınızı geliştirecek testleri bulabiliyorsunuz
  • Kelimelerin aynı zamanda okunuşlarını da dinleyebiliyorsunuz. Bu sayede hem telaffuzunuzu geliştirmiş oluyorsunuz hem de dinlediğinizi anlamanız sağlanıyor.

Bu gibi genel özelliklere sahip uygulamalar sayesinde günde 1-2 saatinizi ayırarak ortalama 30-40 kelimeyi iyi bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Tabii ki tekrar yapmanız şartıyla. Çünkü bildiğiniz gibi yabancı dil öğreniminde tekrar şarttır. Aksi halde hem kuralların hem de kelimelerin unutulması çok kolaydır.

Peki sizlere bu YDS kelime ezberleme uygulamaları ile uğraşmadan, daha kolay bir şekilde kelimeleri ezberleyebilme imkanınız olduğunu söyleseydik ne düşünürdünüz?

 

Çizgi Film İzler Gibi YDS Kelimelerini Ezberlemek

İnternet ortamında biraz araştırma yaptıysanız bazı kelime öğretim tekniklerinde görsellerden faydalanıldığını görmüşsünüzdür. “Görseller” olarak ifade ettiğimiz şeyler; resimler, videolar ve hatta gözümüzle görerek beynimize aktardığımız “her şey” olarak tanımlanabilir. Sizlere yazımızda genel özelliklerinden bahsetmiş olduğumuz YDS kelime ezberleme android uygulamaları daha çok “ezber yapma” mantığı üzerine kuruludur ancak sizlere yazımızın devamında bahsedeceğimiz yöntem ise görsel hafızanız yardımıyla kolay bir şekilde kelimeleri ezberleyebilmeniz mantığı üzerine kuruludur. Hazırlanan animasyonları izlediğinizde kelimeleri öğreniyorsunuz. Öğrendiğiniz kelimeler herhangi bir metni okurken ya da sınavda karşınıza çıktığı zaman ise söz konusu kelimenin sizlere öğretilmesi için hazırlanmış olan animasyon içerisinde gerçekleşen olaylar zihninizde canlanıyor. Bu sayede kelimelerin anlamlarını çözmeniz hiç de zor olmuyor. Elbette ki her kelimenin anlamını çözebilmeniz için tek tek bütün olayları hatırlamanız gerekmiyor. Çünkü pek çok kelimeyi zaten gördüğünüz zaman anlamı direkt aklınıza geliyor.

 

Test Etmeye Ne Dersiniz?

Sınava yaklaştığınız her bir gün, öğrenmeniz gereken kelimeleri yetiştirmek konusunda telaş yapıyorsanız ve zamanınızı çalan yöntemler ile uğraşmak istemiyorsanız, sizlere bulabileceğiniz en kolay YDS kelime ezberleme tekniği ile sınava kadar olan sürede en verimli kelime ezber çalışmasını gerçekleştirebilmenizi sağlıyoruz.

Denemesi tamamen bedava. Sadece bir kaç saniyenizi ayırın ve aşağıdaki videoda animasyonun ne kadar başarılı bir şekilde sizlere kelimeleri öğrettiğine tanık olun.

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30
YDS’ye hazırlananlar için özel olarak titizlikle geliştirilen YDS SMART oldukça etkili bir sistemdir. Bu set içeriğinde kelimeler kategoriler dahilinde ayrılmış ve farklı öğrenim seviyeleri doğrultusunda sunulmuştur. Bu sayede zaten temel bilgiye sahip olan bir kişinin yeniden temel düzeyde kelimeler ile çalışarak zaman kaybetmesine gerek kalmadan seviyesine uygun bir aşamada kelime çalışmalarına başlayabilir.

Set dahilinde temel gramer konularının işlendiği animasyonlar da bulunmaktadır. Bu konular özellikle de temel bilgilerini tekrar etmek, bu bilgilerin daha akılda kalıcı olmasını sağlamak gibi amaçları olan bireyler için ideal olmaktadır.


Hızlı ve Akılda Kalıcı YDS Kelime Öğrenme Yöntemi

Bu seti tercih etmenizi gerektirecek en önemli nedenlerden birisi de sizlere önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlıyor olmasıdır. Nitekim YDS kelime ezberleme uygulaması ararken, bulacağınız uygulamanın YDS’de her yıl çıkan popüler kelimeleri kapsıyor olduğundan emin olmanız gerekiyor. Oysa bu set sadece YDS’ye hazırlananlara özel derlendiği için, set içeriğinde sizlere öğretilen kelimeler de tamamen istatistik verilerine dayanan; YDS’de en çok çıkan kelimeler içermektedir.

Bu set aynı zamanda sınava ne kadar zamanınız kaldıysa ve günlük olarak kelime ezber çalışmalarınız için kendinize ne kadar süre ayırabiliyorsanız, tüm bu ölçütlere uygun bir şekilde kelime ezber çalışmaları yapabilmenize imkan sağlamaktadır. Sınava günler kala daha fazla kelime öğrenimi için gayret gösteren bir aday genellikle bu süreçte “aceleci” davranır ve bu nedenden dolayı da kelime çalışmasını tam verimli bir şekilde gerçekleştiremez. Bu da, öğrenildiği zannedilen kelimelerin %80’lik gibi ciddi bir kısmının kısa bir sürede unutulmasına neden olur. Çünkü kelime öğrenimi zaman ister. Bu zamanı kısaltmak ise ancak en verimli çalışma tekniğinin uygulanması ile mümkün olmaktadır. İşte YDS Smart seti bu aşamada beklentileri karşılıyor olması ile adından söz ettirmektedir.

Bu set sizlere toplamda 30 saatte 3000 kelime öğrenebileceğinizi vaat ediyor ancak öğrenim sürecinde set dahilinde sizlere sunulan videoları bir kaç kez tekrar izlemeniz gerekiyor. Bu nedenden dolayı; günlük ortalama olarak 10-50 adet kelimeyi “akılda kalıcı” bir şekilde öğrenmeyi hedefleyen adaylar için bu set en iyi seçim olacaktır. Nitekim internet ortamında yapacağınız diğer tüm YDS kelime öğrenme teknikleri arasında sizlere bu denli hızlı ve aynı zamanda akılda kalıcı bir şekilde kelime öğrenimi imkanı sunan başka bir teknik bulmanız olanaksızdır.

 

Hemen Satın Alabilir ve Çalışmaya Başlayabilirsiniz

Sadece bir kaç saniyede bu seti satın alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Oldukça avantajlı bir fiyat dahilinde satışa sunulmaktadır. Satın almayı düşündüğünüz kategori ve seviyeye uygun bir seçim yapabilir ya da dilerseniz full set satın alabilirsiniz. Full set dahilinde kelime ezber çalışmaları için hazırlanmış olan video içeriklerine ek olarak, gramer yani dil bilgisi öğretiminin gerçekleştirildiği videolar da bulunmaktadır. Satın alma aşamasında taksit seçeneği de bulunmaktadır. Bu sayede daha kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sınava yaklaştığınız her bir günü en iyi şekilde değerlendirmeniz önemlidir. Bu süreçte dil bilgisi konularını en iyi şekilde kavramalı ve aynı zamanda kelime dağarcığınızı da geliştirmelisiniz. YDS’de her ne kadar benzer kelimeler çıkıyor olsa da, çıkan kelime sayısı binlercedir. Bu sebepten dolayı tüm bu kelimeleri kapsamlı, uzun süreli ve akılda kalıcı bir şekilde ezberlemeniz önemlidir. YDS SMART tam da bu noktada devreye girmektedir.Başka bir kaynak, program ya da kitap kullanmanıza gerek kalmadan sadece bu set içeriğinde sizlere öğretilen kelimeleri öğrenmeniz yeterli olacaktır. Üstelik öğrenme süreci eğlenceli bir şekilde ilerlemektedir. Tek yapmanız gereken herhangi bir film ya da çizgi film izliyor gibi animasyonları izlemenizdir. Bu süreçte aynı zamanda sık sık tekrar yapmanızı ve videoda telaffuz edilen kelimeleri sizler de beraberinde tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede oldukça kısa bir zaman diliminde, oldukça fazla kelimeyi kalıcı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

YDS SMART demolarını incelemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir