YDS Pharsal Verbs Listesi, En Çok Çıkanlar, Nasıl Ezberlenir?

Sınavda iyi bir derece elde etmek istiyorsanız kelime ezber çalışmasına önem vermelisiniz. Kelime ezber çalışmasını sürdürürken ise kelimelerin birden fazla türe ayrılıyor olduğunu dikkate almalısınız. Bu bağlamda başlıca kelime türleri; fiiller, sıfatlar, edatlar gibi sıralandırılabilir. Bu kelime türleri arasında deyimsel fiiller ise “fiiller” türünün bir alt kategorisinde değerlendirebileceğimiz bir türdür. Genellikle iki adet fiil kökenli kelimenin bir araya gelmesiyle oluşan deyimsel fiiller özel bir anlama sahip oluyorlar.

 

YDS’de en çok çıkan deyimsel fiilleri ezberlemek sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Nitekim bir çok aday sadece normal fiillere odaklanırken, sizler beraberinde deyimsel fiilleri de öğrenerek, bu deyimsel fiillerin geçtiği bir çok sorunun çözümünü yapabileceksiniz. Bu sayede rakiplerinize ciddi bir fark atmanız ve sınav sonucunda iyi bir puan elde etmeniz mümkün olacaktır.

 

Deyimsel fiilleri tek tek ezberlemeye çalışmak, gerçekten de zor olabilmektedir. Özellikle de söz konusu deyimsel fiili oluşturan fiillerin normal anlamları dahi bilinmiyorsa, bu daha da zorlu bir süreç halini alır. Bu nedenden dolayı çoğu zaman adayın deyimsel fiilleri başarılı bir şekilde öğrenebilmesi için öncelikli olarak YDS’de en çok çıkan normal fiilleri öğrenmesi gerekebilmektedir. Bu durumda da, kelime ezber çalışması için ayrılması gereken süre daha da uzar ve ortalama olarak 3-4 ayınızı bu çalışma için ayırmanız gerekir. Ancak merak etmeyin çünkü hem normal fiilleri hem de deyimsel fiilleri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün!

 

Sadece çizgi film tadında hazırlanmış videoları izleyerek YDS’de en çok çıkan fiilleri ve deyimsel filleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz. En başta kulağa mantıksız gelebilir ancak aşağıda yer alan videoyu izlerseniz, bunun gerçekten de işe yarıyor olduğuna emin olacaksınız…

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Bu videoda sizlere YDS’de en çok çıkan kelimelerden bir kaç tanesi öğretildi. Video bittiğinde belki bunun farkındasınız, belki de değilsiniz. Ancak 1-2 saat sonra ya da yarın aynı kelimeleri kendinize sorduğunuzda ya da bir yerde gördüğünüzde, anlamlarının en olduğunu da hemen hatırlayacağınızdan eminiz. Çünkü bu yöntemin geçerliliği eski yıllardan beridir kanıtlamış olup, set içeriğinde yer alan bu çizgi film tarzında videolar akılda kalıcı görsel ve sesler ile sizlere ilgili kelimelerin anlamlarını kalıcı bir şekilde öğretmektedir. Yani sınav zamanı geldiğinde, soruları çözerken “heyecandan unuttum!” demeyeceğinizden eminiz!

 

Video İzleyerek YDS’de En Çok Çıkan Kelimeleri Ezberlemek

 

Video izlemek zaten bugün bir çok insanın gerçekleştirdiği bir eylem. TV’nin icat edilmesinden beridir şimdiye kadar, yetişkin ve hatta çocuk insan toplumunun %99’luk kesimi görsel medyaya aşina olmuş durumdadır. Eğlenceli yapımlar hem çocukların hem de yetişkinlerin beğeni ve ilgisini çeken yapımlar olma özelliğindedir. Bu bağlamda YDS Smart eğitim seti içeriğinde de eğlenceli videolar ile öğretim amaçlanmıştır. Bu öğretim metodu defalarca denenmiş ve başarısı kanıtlanmıştır. YDS’ye hazırlanan tüm adaylar için uygun niteliktedir. Yapılması gereken tek şey ise günlük ortalama 1-2 saat gibi bir süreyi ayırarak videoları izlemektir. Bir videoyu ortalama 3-4 tekrar ile izlemek akılda daha da kalıcı olmasını sağlamaktadır ancak bu 1 defa izlendiğinde kalıcı olmayacağı anlamına gelmez!

 

Örneğin aşağıdaki videoyu izleyin.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu videoda sizlere öğretilen kelimeleri saatler, günler, haftalar ve hatta aylar sonra bile hatırlıyor olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu durumu dilediğiniz gibi test edebilir ve gerçekten de işe yarıyor olduğundan emin olabilirsiniz.

 

Bu set, YDS’ye hazırlananlar için altın anahtar niteliğindedir. Çünkü oldukça kısa bir süre zarfı içerisinde YDS için gerekli ve önemli olan tüm kelimeleri ezberlemiş oluyorsunuz ve bunu tamamen kalıcı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 

YDS Smart Eğitim Seti İçeriğinde Neler Var?

 

YDS’ye hazırlanan adaylar için en önemli çalışmaların başında kelime ezberleme çalışması geldiğine inanıyoruz. Bunun nedeni ise sınavda çıkan soruların genelinde kelime bilgisinin gerekli olduğundan dolayı. Yani yeteri kadar kelime bilgisine sahip bir adayın, sınav sorularını (ki soru tipi ne olursa olsun) anlaması mümkün olacağı gibi, soru ile ilgili doğru şıkkı seçebilmesi de daha kolay olacaktır. Kısacası adayın esasında yeterli kelime haznesine sahip olması, sınavdaki tüm soruları anlayabilmesi ve bu sayede doğru bir şekilde yanıtlayabilmesi aşamasında önemli olmaktadır.

 

Bu bağlamda YDS Smart set içeriğinde toplamda 3000 adet, YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu kelimeler, geçmiş YDS’lerde her daim çıkmış olan kelimeler olup, önümüzdeki sınavda da çıkma olasılığı neredeyse kesin niteliğindedir. Hatta bu kelimelerin büyük bir kısmının önümüzdeki sınavda çıkacağına kesin gözü ile bakmamız yanlış olmayacaktır. İşte bu doğrultuda, YDS’de iyi bir puan almayı hedefleyen bir aday için öncelikli olarak dil bilgisi çalışmasını yapmasını ve sonrasında sınava kadar olan zamanını ise kelime ezber çalışması ile geçirmesini öneriyoruz. Bu sayede dil bilgisi alt yapısını tamamlayan adayın tek eksiği kelimeler olacaktır ve zaman içerisinde bu eksikliğini de tamamlayarak, artık sınava tam hazır bir şekilde girebilecektir.

 

Adayın sınava kadar olan süreyi aynı zamanda bol bol soru çözerek, farklı kaynaklardaki metinleri okuyarak geçirmelerini öneriyoruz ancak en önemli çalışmanın ise kelime ezber çalışması olduğuna inanıyoruz ve bu bağlamda başarıyı garanti eden YDS Smart eğitim setini sizlere sunuyoruz. Oldukça uygun fiyat dahilinde seti parça parça ya da full olarak satın alabilmeniz mümkündür. Tüm adaylara hitap eden bu set içeriğindeki videoları izlemek oldukça eğlenceli ve bu şekilde YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenmek son derece kolay!

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Bu eğitim seti için fiyatlandırma satın alacağınız pakete göre değişkenlik göstermektedir. Satın alabileceğiniz toplamda dört farklı YDS Smart eğitim paketi bulunmaktadır.

 

Buna göre;

 

  1. Paket; Temel 1000 adet YDS kelimesinin yer aldığı pakettir. Bu paket aynı zamanda temel düzeyde dil bilgisi konularını da içermektedir. Bu sayede sıfırdan YDS’ye hazırlanmaya karar vermiş bir aday için iyi bir başlangıç yapmasını sağlar.
  2. Paket; İleri düzey 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimelerin yer aldığı pakettir. Adayın bu pakete geçmeden önce temel dil bilgisi konularını tamamlamış ve beraberinde temel düzeyde 1000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeleri de öğrenmiş olması gerekmektedir. Bu sayede ileri düzey 2000 adet kelimeyi de öğrenerek, sınavda en az C alacağını garantilemiş olacaktır.
  3. Paket ise 310 adet deyimsel fiillerin yer aldığı paket olup, diğer iki seviyeyi tamamlayan adaylar için önerdiğimiz bir ek paket niteliğindedir. Bu paketi tamamlayan aday, diğer paketleri de tamamlaması ile birlikte sınavda normal şartlarda B ve iyi bir çalışma sürdürürse de A alması kesin niteliğindedir.
  4. Paket ise yukarıda sıralandırdığımız üç paketi de kapsayan “full paket” olmaktadır. Bu paketin tek özelliği, yukarıda sıralandırdığımız paketleri bir arada, oldukça avantajlı bir fiyat dahilinde sunuyor olmasıdır.

 

Toplamda dört paket için belirlenmiş güncel fiyatları YDS Smart ana sayfasında görebilirsiniz. Şu an için tanıtım aşamasında olan bu set, özel indirimli tanıtım fiyatı ile satışa sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir