YDS Soru Bankası Kelimeleri Nasıl Ezberlenir?

YDS’ye hazırlanırken sıkça soru çözmek gerekiyor. Bu sayede belli başlı soru tiplerine aşina olmak mümkün. Sınavda gelecek aynı ya da benzer soru tiplerini hem daha kısa sürede hem de daha kolay bir şekilde çözebilmeniz de mümkün. YDS soru bankaları bu konuda oldukça başarılı. Tam olarak YDS seviyesinde hazırlanmış soru tarzları sayesinde sınav için ciddi bir ön hazırlık yapmış oluyorsunuz. Bu soru bankaları içeriğinde genellikle YDS’de en çok çıkan ve aynı zamanda yeniden çıkma ihtimali de yüksek olan kelimeler bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı, bu soru bankaları üzerinden çalışmalarınızı sürdürürken aynı zamanda kelimelerin anlamlarını da öğrenmenizi öneriyoruz.

 

YDS kapsamında genel olarak dil ve kelime bilgisi becerileriniz önemli olmaktadır. Kelime haznenizi ne kadar çok geliştirirseniz, sınavda hemen hemen tüm soruları anlama ve çözebilmeyi de o kadar iyi becerebileceksiniz. Peki ya YDS soru bankası kelimeleri ya da bir diğer ifade ile YDS’de en çok çıkan kelimeler nasıl ezberlenir? Sizler daha önce bir çok farklı ezber yöntemlerini duymuş olmalısınız ancak bu duyduğunuz yöntemlerin bir çoğu sizlere zaman kaybettiren ve bir kısmı da akılda kalıcı bir şekilde kelimeleri sizlere öğretemeyen yöntemlerdir. Bu yöntemleri unutmanızı öneriyoruz çünkü başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz da-vinci öğretim metodu ile uygulanmış videolar sayesinde kelimeleri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik bu yöntem ile kelimeleri öğrenmek oldukça eğlencelidir. Mesela aşağıda yer alan örnek videoyu izleyin. Video içeriği eğlenceli bir çizgi film gibi ve sadece 3 dakikanızı alıyor. Bu sürenin sonunda video bittiğinde ise bir kaç kelimeyi öğrenmiş olacaksınız bile!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

İşte bu videolar sayesinde YDS’de en çok çıkan 3 bin adet kelimeyi ortalama 30 saat gibi bir sürede ezberleyebilirsiniz. Bu 3 bin adet kelimeyi öğrendiğinizde ise sınavda bir çok soruyu rahatlıkla yapabileceksiniz. Çünkü soruların hemen hepsinde sizin kelime bilginiz de ölçülmektedir. Kelime haznenizin daha geniş olması sayesinde soru tipi ne olursa olsun, soruyu daha doğru bir şekilde anlamanız ve doğru bir şekilde yanıtlamanız mümkün olacaktır. Bu nedenden dolayı kelime öğrenme çalışması tıpkı dil bilgisi gibi önemli bir çalışmadır.

 

YDS’ye Nasıl Hazırlanmalısınız?

 

Öncelikli olarak mevcut seviyenizi dikkate almanızı öneriyoruz. Çünkü mevcut seviyenizi bilirseniz, sınava kadar olan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Mevcut seviyenizi öğrenmek için ise kendinizi geçmiş yıllardaki herhangi bir YDS çözerek test edebilirsiniz. Aldığınız puanı dikkate alın.

 

Buna göre;

*Eğer 50’dan daha düşük bir puanınız varsa bu durumda barajı geçemezsiniz ve YDS’ye sıfırdan hazırlanmalısınız.

*Aldığınız puan 50 ile 70 arasındaysa seviyeniz E ile D dolaylarındadır. Bu seviyeler, YDS’de alınabilecek en kötü seviyelerdir. Bu seviyelerden orta seviye olan C’ye ve iyi seviye olan B’ye ulaşmak için ise ortalama 3 ay boyunca istikrarlı ve verimli bir şekilde önce dil bilgisi sonrasında kelime çalışması gerçekleştirmeniz gerekir. 3 aylık sürenin sonunda C ve B seviyelerine ulaşabilmeyi başaracaksınız.

*Aldığınız puan genellikle 70 ile 79 arasında ise bu durumda orta seviye olarak tanımlayabileceğimiz C seviyesindesinizdir. C’den B ve hatta en iyi seviye olan A’ya yükselebilmeniz için de ortalama 2-3 aylık bir süreye ihtiyacınız vardır. Bu 2-3 aylık süre boyunca YDS’de en çok çıkan ileri seviye kelimeleri çalışmanız gerekir. Bu süre sonunda, en kötü ihtimalle B seviyesinde puan alacağınızdan eminiz.

 

Sonuç olarak; mevcut seviyeniz ne olursa olsun, YDS Smart Eğitim seti içeriğinde yer alan videolar ile YDS’ye en iyi bir şekilde hazırlanabilmeniz mümkündür. Çünkü bu set içeriği tüm senaryolar için uygun niteliktedir.

 

YDS Smart Eğitim Seti İçeriğinde Neler Var?

 

YDS’de başarılı olabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm kelimeler bu set içeriğinde bulunmaktadır. Toplamda 3 bin adet kelime bulunuyor. Bu kelimelere ek olarak, 310 adet deyimsel fiiller de yer alıyor.

*3000 adet kelimenin; 1000 kelimesi temel düzeyde, 2000 kelimesi ise ileri düzeydedir.
*Başlangıç düzeyinde olan adayların öncelikli olarak dil bilgisi konularını ve beraberinde 1000 adet temel düzeyde kelimeleri öğrenmeleri gerekir.

*Set içeriğinde temel dil bilgisi konuları da yer almaktadır. Bu sayede, çalışmalarına sıfırdan başlayacak adayın ilk etapta tamamlaması ve öğrenmesi gereken dil bilgisi konuları için farklı kaynaklardan faydalanması gerekmez. Set içeriğinde yer alan animasyonlu kolay ve hızlı anlaşılır teknik sayesinde temel dil bilgisi konuları kısa sürede tamamlanarak, sonrasında 1000 kelimenin öğrenilmesine geçilebilir.

*Ayrıca 310 adet deyimsel fiillerin yer aldığı set ise; 1000 temel + 2000 ileri seviye kelimeleri tamamlayan adaylar için son aşama niteliğindedir. Deyimsel fiiller özel olarak YDS’de şimdiye kadar en çok çıkmış olanlardan derlenmiş olup, önümüzdeki sınavda da önemli bir kısmının çıkma ihtimali neredeyse kesin niteliğindedir. Bu bağlamda deyimsel filler paketini tamamlayan adayın sınavda A ve B seviyesinde (80 ile 100 arası) puan alması hiç de zor değildir!

 

Sonuç olarak paket içeriğinde 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır ve normal şartlarda bu kelimelerin öğrenimi için ortalama süre ise 30 saat kadar belirlenmiştir. Bu sürenin uzaması ya da kısalması ise ne kadar sıklıkta çalışıyor olduğunuza, günlük ne kadar saat ayırdığınıza ve diğer kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Günlük olarak ortalama 1-2 saat gibi bir süre ayırmanız, sıfır baştan başlayarak 4-5 ay gibi bir sürede YDS’ye tam anlamıyla hazır olmanız için yeterli olacaktır. Seviyeler arası geçiş için ise genellikle 1-2 ay gibi bir süre yeterli olmaktadır. Örneğin C seviyesinde bir adayın A ve B seviyelerine geçişi, bu set için günlük 1-2 saatini düzenli olarak ayırması ile ortalama 1-2 ay gibi bir sürede mümkün olacaktır.

 

Set içeriğinde yer alan videoları izlemekten asla sıkılmayacaksınız. Her bir video tek seferde izlendiğinde bile kalıcı etki bırakmaktadır ancak en ideal önerimiz olarak ise 3-4 defa tekrar izlemeniz yönündedir.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS Smart YDS’ye hazırlık seti fiyatı şu an oldukça avantajlı bir fiyat dahilinde satışa sunulmaktadır. Sizler de bu kampanyalı fiyatlardan faydalanarak, normal satış fiyatının çok daha altında satın alabilirsiniz. Güncel satış fiyatını görmek için YDS Smart ana sayfasına bakmanız yeterli olacaktır. Set toplamda dört parça olarak satışa sunulmaktadır.

 

Buna göre;

*1000 adet temel + temel dil bilgisi konu anlatım paketi

*2000 adet ileri seviye kelime paketi

*310 adet deyimsel fiiller (pharsal verbs) paketi

*Full Paket (diğer üç paketi de kapsıyor)

 

Toplamda dört farklı paket içeriği sizlere sunulmaktadır. Dilerseniz oldukça avantajlı bir fiyat dahilinde full paketi satın alabilirsiniz. Bu sayede sıfır baştan başlayarak, A ve B seviyesine gelebileceğiniz kadar ihtiyaç duyduğunuz tüm kelimelere sahip olabilirsiniz. Bu set ile artık kelimeleri öğrenmek hiç de zor değil! İzlemesi son derece keyifli videolar ile akıllı telefondan, tabletinizden ve bilgisayarınızdan YDS’ye hazırlanabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir