YDS Sorularını Cevaplarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Soruları cevaplarken öncelikli olarak soru tiplerini dikkate almanızı öneriyoruz. Çünkü YDS soruları ile ilgili olarak geçmiş yıllara baktığımız zaman belli başlı soru tarzlarının işlendiğini görmekteyiz ki, bu doğrultuda gelecek sınavlarda da iyi bir hazırlık yapabilmemiz mümkün olmaktadır. Bu durumun temel nedeni esasında belli başlı soru tipleri için çözüm yönteminin standart ya da bilindik olmasından kaynaklıdır. Bu nedenden dolayı sınava hazırlanan adayların, özellikle de deneme sorularını çözme aşamasında soruları belirli kategoriler dahilinde düşünmelerini öneririz. Bu sayede doğru tekniği kullanarak, doğru cevabı bulabilmeleri de zor olmayacaktır.

 

Genel olarak soru tiplerini tanımak, bir noktadan sonra yeterli olmayabilir. Çünkü eğer kelime bilginiz az ise bu durumda soruları anlayamazsınız. Anlayamadığınız bir soruyu çözmeniz de zorlaşır. Rastgele bir şık işaretleyerek, hayatınızın kalanını önemli ölçüde etkileyecek olan bu sınavı riske atmak istemezsiniz. Bu durumda yapmanız gereken en iyi şey kelime ezber çalışmasıdır. Çünkü siz yeteri kadar kelime bilgisine sahip olduğunuz bir çok tipten YDS soruları artık sizin için çözülebilir bir hale gelecektir. Geçmiş yıllarda çıkan bir soruyu incelediğiniz zaman görebilirsiniz ki, bu soru tarzlarının çözümü aşamasında kelime bilgisi son derece önemli olmaktadır. Bu bağlamda YDS soruları çözmeden önce iyi bir kelime ezber çalışması yapmanız gerektiğini söylemeliyiz.

 

Kelime Ezberleyerek, Daha Fazla Soru Çözebilirsiniz

 

Sıkıcı ve zamanınızı alan yöntemler ile uğraşmak yerine video izleyebilirsiniz. “Video izlemek” ne alaka? diye soruyor olduğunuzu duyuyoruz. Bahsettiğimiz video bir “animasyon” türü video. Bu video içeriğinde eğlenceli olaylar geçiyor. Yani çizgi film gibi de düşünebilirsiniz. Siz bu çizgi film içeriğinde geçen olayları izleyip eğlenirsiniz ve bir kaç dakikada bu video bittikten sonra onlarca kelimeyi zaten öğrenmiş olursunuz. Bu öğrendiğiniz kelimeler sınavda karşınıza çıktığında ise soruları rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

İşte sizlere örnek bir video. Sadece arkanıza yaslanın ve adeta bir çizgi film izler gibi bu iki dakikalık videoyu izleyin;

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Video izlediniz. Şu an belki farkındasınız, belki de farkında değilsiniz ancak video içeriğinde sizlere bir kaç kelime öğretildi bile. Bu kelimeler YDS’de en çok çıkan kelimelerden sadece bir kaç tanesi ve siz 1 saat sonra ya da belki de yarın bir deneme sınavı çözerken, bu videoda öğrendiğiniz kelimelerden birisi karşınıza çıktığında anlamını anında bileceksiniz. Hatta şu an kendi kendinizi test edebilir ve videoda ele alınan kelimeleri ezberlemiş olduğunuzu fark edebilirsiniz.

 

İşte bu türden videoların yer aldığı eğitim seti var ki adına YDS Smart seti diyoruz. Bu set içeriğinde kelimeler paketlenmiş durumda. Temel, orta ve ileri seviye olarak paketlenen bu kelimelerden, seviyenize en uygun olan bir tanesini oldukça uygun bir fiyat dahilinde satın alabilir ve sonrasında video izleyerek kelimeleri öğrenmeye başlayabilirsiniz.

 

Neden Video İzleyerek Kelime Öğrenmelisiniz?

 

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi daha fazla YDS soruları çözebilmeniz esasında çoğu zaman kelime bilginiz ile orantılıdır. Çünkü dikkat edin, hemen her soruda hem soruyu hem de metni anlayabilmeniz için ilgili kelimelerin anlamlarını bilmeniz gerekmektedir. Yani bu da demek oluyor ki, sizler YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlerseniz zaten gelecek sınavda da büyük bir ihtimalle bir çok soru tarzında yine aynı kelimeler çıkacağı için YDS soruları da daha rahat bir şekilde çözebilecek ve dolayısıyla da daha fazla net çıkarabileceksiniz.

 

Bununla birlikte video izleyerek kelime öğrenmenize imkan sağlayan YDS Smart eğitim setinin bir çok farklı açıdan pek çok avantajlarını sıralandırmamız da mümkündür;

*Bu setin en önemli avantajlarının başında zamandan ciddi ölçüde tasarruf sağlıyor olması gelmektedir. Çünkü YDS’ye hazırlanan adaylar için zaman su gibi akıp geçmektedir ve sınav yaklaştıkça heyecan içerisinde adaylar, kalan zamanı değerlendiremiyebiliyorlar. Oysa ki bu set sayesinde aday oldukça kısa bir sürede kendisini hızla geliştirebiliyor ve bunun farkında olarak motivasyonunu da yükseltebiliyor.

*Setin en önemli avantajlarından birisi de uzun vadede en iyi çözümü sunuyor olmasıdır. Yani kelimeleri tamamen akılda kalıcı bir şekilde öğretmesidir. Öğrenilen kelimelerin unutulması olanaksızdır. Nitekim kelime ilgili o kadar başarılı kurgular var ki, aday kelimeyi unutsa bile kurguyu hatırlıyor ve bu sayede kelimenin anlamını çağrışım yapmak suretiyle hemen hatırlıyor.

*Bu set sayesinde aday 1 ay gibi bir sürede net sayısını arttırabilir ve 10-20 puan daha fazla iyi bir sonuç elde edebilir. Bu da elbetteki adayın günde sadece 2-3 saatini ayırması ile mümkün olacaktır.

*Diğer kelime öğrenme yöntemleri ile kıyaslandığında; zaman kaybettirmeyen, kalıcı etki bırakan, parasının hakkını sonuna kadar veren bir set olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

*Hemen her seviyedeki adaylar için uygundur. Örneğin temeli sıfır olan bir aday ile bu eğitim paketi sayesinde sıfırdan önce dil bilgisi konularını öğrenebilir sonrasında temel, orta ve ileri düzey kelimeleri öğrenebilir. Bu eğitim seti içeriği aynı zamanda dil bilgisi konularını da kapsamaktadır.

 

Tüm bu avantajları ile YDS Smart, çok daha fazla YDS soruları çözmek, net sayısını yükseltmek isteyen herkes için uygun niteliktedir ve alanında diğer bir çok yöntem ile kıyaslandığında da; en kısa sürede, en çok kelime öğreten bir set olmasıyla tercih edilesi olmaktadır.

 

YDS Smart Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Adaylar açısından merak edilen bir diğer önemli konu fiyatlar olmaktadır. Esasında firmamız, sadece YDS’ye hazırlananlara yönelik özel olarak hazırladığı bu seti oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunmaktadır. Kampanyalı satış fiyatlarımızı sitenin ana sayfasında görebilmeniz mümkündür. Setin kampanyalı bir şekilde satışa sunulmasının nedeni ise ilk etapta daha geniş kitleye ulaşabilmektir. Bu bağlamda bir nevi tanıtıcı maksatlı oldukça makul seviyede bir fiyat dahilinde satışa sunulmaktadır.

 

Seviyenize uygun bir şekilde; temel, orta ya da ileri seviye paketlerinden birisini satın alabilirsiniz. Eğer sınava yeni baştan, temiz bir şekilde hazırlanmak isterseniz ve bir kaç ay gibi bir süreniz de varsa, bu durumda “full paket”i satın almanızı önerebiliriz. Çünkü full paket sıfır baştan (dil bilgisi de dahil olmak üzere) adayların çalışmaya başlamaları ve bir kaç aylık bir sürede oldukça iyi bir seviyeye kadar ilerleyebilmelerini sağlamak için geliştirilmiştir. Bu bağlamda hem genel tekrar yapmak isteyenler hem de sınava henüz hiç çalışmaya başlamamış olanlar için de uygun niteliktedir. Full paketi satın almanın bir diğer önemli avantajı da fiyat bakımından olacaktır. Çünkü full pakette; temel, orta ve ileri seviye tüm paketler dahil olup, fiyat bakımından oldukça avantajlı olmaktadır.

 

Şimdi sıra sizde! Sınav yaklaşıyor ve zaman kaybetmeden paketleri inceleyerek, sizin için en uygun olanını satın almanızı öneririz. Bu sayede bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden eğlenceli animasyon videoları izleyerek YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenebilir ve öğrendiğiniz bu kelimeler ile de daha fazla YDS soruları çözebilirsiniz. Net sayınızı arttırmanızın en kolay ve en hızlı yolu ydssmart’tan geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir