YDS’de Çıkan Kelimeler Nasıl Ezberlenir?

YDS’de bir çok kelime çıkıyor. YDS’de çıkan kelimeleri ezberlemek için kelimeleri türlerine göre ayırmanız iyi bir yöntem olacaktır. Çünkü bildiğiniz gibi bir kelimenin birden fazla anlamı olabilmekte ve bununla beraber bir kelime farklı türlere de dahil olabilmektedir. Örneğin hem isim hem de sıfat türüne dahil olan kelimeler söz konusudur. Dolayısıyla da kelimenin bu gibi farklı türlere dahil olduğunu öğrendiğinizde, YDS’de çıkan kelimeler için daha bilinçli bir çalışma yürütmüş olacaksınız.

 

Kelimeleri ezberlemek için ise uygulayabileceğiniz bir çok yöntem var. Bu yazımızda da bahsedeceğimiz yeni bir yöntemdir. Bu yöntemin adı da-vinci yöntemi. Bu yöntemin özelliği ise; dakikalar içerisinde onlarca kelimeyi kalıcı bir şekilde hafızanıza kazıyor olmasıdır. İlk etapta bu biraz kulağa saçma geliyor olabilir ama aşağıdaki videoyu izlerseniz, gerçekten işe yaradığını görebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu video ilk bakışta bir animasyon filmi gibi görünüyor ki evet animasyon filmi. Ancak bu filmin en önemli özelliği ise yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz da-vinci öğretim tekniğinin uygulanmış olmasıdır. Bu yöntem ile işitsel ve görsel olarak ilgili kelimeler hafızanıza yerleşmektedir. Üstelik bu kelimelerin sizlere öğretimi aşamasında son derece eğlenceli ve bir o kadar da akılda kalıcı senaryolar uygulandığı için kelimeleri unutmanız neredeyse imkansız hal alıyor.

 

Bu türden videoların yer aldığı YDS Smart eğitim seti içeriğinde toplamda 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu kelimelerin her birisini ortalama 30 saat gibi bir sürede ezberleyebilmeniz mümkündür. Buna şaşırmayın çünkü YDS Smart, diğer bir çok yöntem ile kıyaslandığında en hızlı kelime öğreten yöntemdir. Üstelik bu yöntem ile ezberlediğiniz kelimeleri; bir kaç saat sonra, bir kaç gün sonra ya da bir kaç ay sonra da olsa unutmanız mümkün değildir. Zaten setin başarılı olduğu nokta da bu dur. Adaylara kısa sürede binlerce kelimeyi öğretirken, bunu “kalıcı” bir şekilde yapmasıdır.

 

Sınava Kalan Süreyi En İyi Bir Şekilde Değerlendirin!

 

Zaman hızla akıp gidiyor. Adaylar, özellikle de günün bir kısmını mecburi işlerde çalışmak durumunda kalanlar, sınav için yeterli zamanı ayırmakta zorlanıyorlar. Bu gibi durumlar sınavda başarılı olmanın önünde ciddi engeller teşkil ediyor. Bu bağlamda adayların düzenli olarak çalışmalarını sürdürebilmeleri adına günlük olarak en azından 1-2 saatlerini YDS için ayırmaları gerekmektedirler. Ancak YDS’ye hazırlık için adayın günlük 1 saati ayırması yeterli olmayabilir. Çünkü bu 1 saatlik sürede ne kadar verimli bir şekilde çalışma gerçekleştireceği, asıl önemli konu bu dur.

 

Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi YDS’ye hazırlık aşamasında uygulanabilecek bir çok farklı yöntem var ve bizler bu yöntemlerin pek çoğunun ciddi oranda zaman aldığını ve bir kısmının da kalıcı olmadığını görmekteyiz. Bu bağlamda adayın başarılı olabilmesi adına öncelikli olarak dil bilgisi konularını tamamlamalarını ve sonrasında günlük ortalama 1 saat gibi bir sürede de kelime ezber çalışmalarını sürdürmelerini öneriyoruz. Eğer adayın gün içerisinde 3-4 saat gibi bir süreyi ayırabilmesi mümkünse bu durumda çok daha şanslı olacaktır.

 

Günlük sadece 1 saatini ayırabilen ya da günlük 3-4 saatini de ayırabilen tüm adaylar için YDS Smart eğitim seti uygun nitelikte bir set içeriğine sahiptir. Nitekim set içeriğinde YDS’de çıkan kelimeler ile ilgili oldukça kısa videolar bulunuyor. Temel öğrenim mantığı ise bu videoları ortalama 3 defa tekrar izlemenizdir. Bu sayede kalıcı olması sağlanacaktır. Bu bağlamda zamanı pek fazla olmayan adaylar günlük 1 saatini ayırarak, ortalama 2-3 aylık gibi bir sürede sınavda iyi bir puan elde edebilirler. Gün içerisinde bu sete ayıracak daha fazla zamanı olanlar ise günde 2-3 saatini ayırarak, ortalama 1-2 ay gibi bir sürede sınavda oldukça iyi bir seviye elde edebilirler.

 

YDS Smart ile Ne Kadar Sürede Hazırlanabilirsiniz?

 

Öncelikli olarak diğer bir çok çalışma yöntemine kıyasla YDS Smart eğitim setinin sizlere olabilecek en kısa sürede, en iyi bir şekilde  YDS’ye hazırlanma imkanı sunuyor olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu bağlamda bu setten faydalanarak sınava ne kadar sürede hazırlanacağınız ise mevcut alt yapınıza bağlı bir durumdur.

 

Genel olarak sıfırdan YDS’ye hazırlık yapan adayların bu sınava tam anlamıyla hazırlanabilmeleri ve sınav sonucunda en azından B seviyesinde puan alabilmeleri için 10 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyulur. Ancak YDS Smart eğitim seti ile birlikte çalışmalarını günlük 2-3 saat süreyle düzenli bir şekilde sürdüren bir adayın sadece 4-5 ay gibi bir süreden sıfırdan başlayarak, YDS’de çok iyi bir seviye elde etmesi mümkün olmaktadır.

 

Öte yandan bu eğitim seti, seviyeler arası geçişler için de ideal bir set olma özelliğindedir. Mesela sınava en son girdiğinde C alan bir adayın bir sonraki sınavda B ya da A seviyesine ulaşabilmesi için günlük ortalama 2 saatini ayırarak YDS’de çıkan kelimeler seti ile çalışmasını sürdürmesi durumunda 1-2 ay gibi ortalama bir sürenin sonunda B ya da A seviyesine ulaşmış olacaktır.

 

Sonuç olarak bu eğitim seti tüm seviyelerdeki adayları kapsayan bir settir. Nitekim sıfır durumunda olan adayların sıfırdan başlangıç yapabilmeleri için gerekli olan temel dil bilgisi konu anlatımları da yine set içeriğinde mevcuttur. Bir diğer taraftan sınavda B ya da A gibi yüksek dereceyi elde etmeyi amaçlayanlar için son derece önemli olan YDS’de en çok çıkan kelimeleri; 1000 adet temel, 2000 adet ileri seviye kelimeler ve beraberinde 310 adet deyimsel fiiller olmak üzere set içeriğinde bulunmaktadır. Bu çalışmayı tamamlayan bir adayın sınavda B’den daha düşük bir not alması çok çok zor bir ihtimal dahilindedir.

 

YDS Smart Fiyatı Ne Kadar?

 

Sizlere oldukça kısa bir sürede, oldukça güzel bir başarı yakalayacağınızı “neredeyse garanti” eden bu seti oldukça uygun fiyat dahilinde satın alabilmeniz mümkündsür. YDS Smart eğitim seti hem YDS’de çıkan kelimeler full set, hem de parça parça set olarak satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla satış fiyatı da full paket mi yoksa parça olarak mı satın alacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. Şu an için set tanıtım aşamasında olduğundan dolayı kampanyalı fiyat dahilinde satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla normal piyasa değerinin çok daha altındadır. Eğer bu yazıyı okuyor olduğunuz anda, ana sayfaya baktığınızda indirimli kampanya fiyatları devam ediyorsa kaçırmadan satın almanızı öneririz.

 

Bir diğer yandan değinmek istediğimiz konu ise full paketin hem fiyat hem de diğer pek çok açıdan daha avantajlı olduğu ile ilgilidir. Nitekim fiyat kıyaslaması yaptığınızda full paketin çok daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber full paket içeriğinde zaten aradığınız her bir YDS’de çıkan kelimeler mevcut olduğu için, sınavda başarılı olmanız için gerekli tüm kaynak elinizin altında olacaktır. Tek yapmanız gereken ise; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan bu seti düzenli bir şekilde çalışmaya başlamaktır. Yazımızda belirttiğimiz ortalama süreler dahilinde bu seti tamamlamış olacaksınız. Günlük 3-4 saat gibi daha uzun bir zaman dilimini bu set için ayırabilirseniz, bu sayede çalışmalarınızı çok daha kısa sürede ve tamamen akılda kalıcı bir şekilde tamamlayabilmeniz mümkündür.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir