YDS’de Çıkmış Kelimeler Nasıl Ezberlenir?

Bu sınavda başarılı olmanın en kolay yolu, daha önce çıkmış olan kelimeleri ezberlemektir. Çünkü tahmin edeceğiniz üzere, bu kelimeler bir sonraki sınavda da çıkacaktır. Bu sebepten dolayı geçmiş YDS’de en çok çıkan kelimeler listesi üzerinden kelime ezber çalışmalarınızı sürdürmenizi öneriyoruz.

*Peki daha önce çıkan kelimeleri kolay ve hızlı bir şekilde nasıl ezberleyebilirsiniz?

 

Bunun gerçekten de kolay bir yolu var. Daha önce birisi size, sadece video izleyerek kelimeleri ezberleyebileceğinizi söyleseydi, muhtemelen inanmazdınız. Ancak bu yazımızda tam olarak bu teknikten bahsedeceğiz.

 

Mesela aşağıdaki videoyu izleyin. Video sadece 3-4 dakikanızı alacaktır. Video bittikten sonra ise bir kaç kelimeyi ezberlemiş olacaksınız ve bu ezberlediğiniz kelimeleri daha sonra duyduğunuz zaman ya da sınavda karşınıza çıktığı zaman anlamları direkt aklınıza gelecektir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Bu türden videoları izleyerek YDS’ye hazırlanmak gerçekten de iyi bir fikir değil mi? Özellikle de diğer kelime ezberleme teknikleri ile kıyasladığımız zaman bu videoları izleyerek YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlemek hem çok daha kolay hem de eğlenceli.

 

İşte bu türden videoların yer aldığı bir YDS’ye hazırlık seti bulunuyor. Bu setin adı ise YDS Smart seti. Bu set içeriğinde YDS’de en çok çıkan toplamda 3000 bin kelime yer alıyor. Bu 3000 kelimeyi öğrenebilmeniz için ise sadece 30 saatinizi ayırmanız yeterli oluyor. Set içeriğinde yer alan 3000 bin kelimenin öğretim mantığı tıpkı sizlere yazımızın başında sunmuş olduğumuz örnek videodaki gibidir. Söz konusu videoda uygulanan tekniğe “da-vinci” tekniği denilmektedir ve bu tekniğin eski zamanlardan beridir bir çok alanda, bir çok şeyin öğrenilmesinde başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

 

YDS’ye Hazırlanmaya Hazır Mısınız?

 

A, B, C, D ve E; YDS deneme sınavlarında çıkan sonuçlara göre, mevcut seviyeniz ne olursa olsun, bu setin sizler için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

 

Buna göre;

*Sıfır seviyede olan adayların YDS’ye sıfırdan çalışmaya başlamaları gerekir. Bu bağlamda YDS Smart full eğitim paketi sayesinde aday öncelikli olarak temel dil bilgisini konularını öğrenecektir. Sonrasında 1000 adet temel İngilizce kelimeleri ve 2000 adet ileri seviye kelimeleri öğrenecektir. Toplamda 3 bin kelimeyi öğrenmiş olan adayın sınavda B seviyesine ulaşması kesin niteliğindedir. A seviyesine ulaşmak isteyen aday ise set içeriğinde aynı zamanda 310 adet YDS’de en çok çıkan deyimsel fiiller ile ilgili videoları da izlemelidir. Tüm bu full paketi bitiren aday, sıfırdan başlamış olduğu çalışmayı oldukça ileri bir seviyede tamamlamış olacaktır. Tabii ki bunun için gerekli ideal süre ise 4-5 ay gibi bir süredir. Adayın 2-3 ay gibi bir süresi varsa, sıfırdan başlayarak bu sürede en fazla C seviyesine kadar ulaşabilir ki, C seviyesi bilindiği gibi 70-79 puan aralığındaki “orta” seviyedir.

*Orta seviyede olan bir aday ise deneme sınavında genellikle 70-79 puan aralığında puan alıyordur ve seviyesi C’dir. Bu adayın kendisine sadece 1-2 ay gibi bir süreyi ayırarak, günlük 2-3 saat boyunca; YDS Smart 2000 adlı eğitim paketindeki videoları izlediğinde, 1-2 aylık süre sonunda artık 10-15 puan daha ortalamasını yükseltmiş olacaktır ve bu durumun doğal bir sonucu olarak da, seviyesini C’den, B’ye yükseltmiş olacaktır. Bu aday aynı zamanda YDS Smart 2000 adlı eğitim paketine ek olarak, 310 adet pharsal verb yani deyimsel fiiller paketini de bitirirse, bu durumda sınavda ortalama 90-100 puan aralığına ulaşması ve A seviyesine dahil olması neredeyse garantidir!

*İyi bir seviyede olan aday ise genellikle deneme sınavlarından 80-89 arasında puan alır ki bu da bildiğiniz gibi B seviyesine denk gelmektedir. Bu adayın sadece 1-2 ay gibi bir sürede YDS 2000 ve beraberinde 310 pharsal verb eğitim paketini bitirmesi mümkündür. Bu paketleri tamamladığında ise sınavda 90-100 aralığında puan alacağını ve A seviyesine ulaşacağını garanti edebiliyoruz.

*Bu set sadece; temel, orta ve iyi seviyede olan adaylar için değil aynı zamanda oldukça iyi olan adaylar için de uygun niteliktedir. Nitekim deneme sınavlarında 90-100 puan aralığında puan çıkaran bir aday kendisini daha da geliştirmek istediğinde, bu seti full olarak satın alabilir ve bu sayede sıfır baştan tüm önemli kelimeleri ve önemli dil bilgisi konularını tekrar edebilir.

 

Sonuç olarak YDS Smart eğitim paketi tüm seviyedeki adaylara hitap ediyor olması ile beklentileri karşılamaktadır. Üstelik bu paket içeriğinde sadece kelimeler yok aynı zamanda sıfırdan başlamak isteyenler için çok önemli olan dil bilgisi konu anlatımları da yer alıyor. Bu bağlamda özellikle de sıfırdan başlamayı tercih eden adayların daha iyi bir şekilde sınava hazırlanması amaçlanmıştır.

 

Sonuç olarak bu set içeriğinde; temel, orta ve ileri seviye olmak üzere üç farklı paket yer almaktadır.

*Temel paket içeriğinde; temel dil bilgisi konu anlatımları + 1000 temel İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler,

*Orta paket içeriğinde; ileri seviye 2000 İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler,

*İleri seviye paket içeriğinde 310 adet deyimsel fiiller yer almaktadır.

 

Bu paketlere ek olarak FULL PAKET içeriğinde ise yukarıda sıralandırılan tüm paketler dahil olmaktadır. Bu bakımdan adayın seviyesine ve çalışma stratejisine uygun bir şekilde paket tercihi yapmasını öneriyoruz.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

YDS Smart eğitim seti oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunulmaktadır. Başka hiç bir yerde bulamayacağınız bu özel set, tamamen YDS’de sizlere başarıyı vaat eden “anahtar” niteliğindedir. Günden güne, videoları izledikçe ne kadar işe yarıyor olduğunu fark edecek ve motivasyonunuz daha da yükselecektir. Sizlere kampanyalı fiyatlar ile satışa sunulan bu eğitim seti; temel, orta ve ileri seviye paketler ayrı ayrı satışa sunulmaktadır. Bu paketleri ayrı ayrı satın almak yerine full paketi de satın alabilirsiniz. Nitekim full paket fiyatı bakımından çok daha avantajlı bir seçenektir.

 

YDS Smart eğitim seti güncel fiyat bilgilerini görmek için ana sayfaya bakınız. Şu an için kampanya sürecinde olan bu seti, normal satış fiyatından çok daha uygun bir fiyat dahilinde satın alabilmeniz mümkündür. Hızlı ve güvenli bir satın alma işlemi sonrasında çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz. Set içeriğinde yer alan videoları dilediğiniz gibi akıllı telefondan, tabletten ya da bilgisayardan evinizin rahatlığında dilerseniz de arkadaşınız ile birlikte seyredebilirsiniz.

 

Günlük olarak oldukça kısa bir zamanınızı ayırmanızın yeterli olacağı bu videoları izlerken hiç üşenmeyeceksiniz. Çizgi film niteliğinde oldukça eğlenceli videolar ve izlemesi de oldukça keyif veriyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

?

 

Sınav yaklaşıyor ve sınava kadar olan süreyi kelimeleri ezberleyerek geçirmek en doğru fikirdir. Çünkü sınavda çıkacak olan soruların hemen hepsi kelime bilginizi ölçen sorulardır. Kelime hazneniz ne kadar geniş olursa, YDS sorularını doğru ve hızlı bir şekilde yanıtlayabilmeniz de o kadar mümkün olacaktır. Bu bağlamda sizlere zaman kaybettiren diğer kelime ezber yöntemlerini unutmanızı ve YDS Smart eğitim seti ile hayatınızın en doğru kararını vermenizi öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir