YDS’de En Çok Çıkan 3000 Kelime

YDS’ye hazırlanırken oldukça fazla kelimeyi ezberlemeniz gerekir. Ezberlemeniz gereken kelimeleri ise özel olarak istatistiklere bakarak belirlemelisiniz. YDS’de daha önce çıkmış olan kelimelerin bir kısmı her sınavda çıkmakta ve bir diğer kısmı da gelecek sınavda çıkma ihtimali yüksektir. Bu bağlamda kelimeler için tek tek araştırma yapmak yerine, YDS’de en çok çıkan kelimeler listesi üzerinden ezber çalışmasını yapmanız daha mantıklı bir çözümdür. Ancak sizlere bu yazımızda çok daha kolay bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

 

Daha önce kelime ezber çalışması için bir çok farklı yöntemi denemiş olabilirsiniz. Kelime ezber çalışmalarında bazı yöntemler ne yazık ki oldukça fazla zaman almakta, bazı yöntemler ise kalıcı bir şekilde kelimeleri öğretmediğinden dolayı faydasız kalmaktadır. Bu bağlamda kelime öğrenme çalışmanızda etkili bir yöntem kullanmanız önemlidir.

 

Kelimeleri ezberlemek için tercih edeceğiniz yöntemin sizlere zaman kaybettirmemesi de önemli bir konudur. Çünkü sınava aylar kala zamanın nasılda hızlı bir şekilde geçtiğini fark edemeyen bir çok aday, sınav günü geldiğinde endişeli ruh haline bürünüyorlar. Bu endişenin asıl nedeni ise soruları yapamamaktır. Çünkü yeteri kadar kelime hafızasını geliştiremeyen aday, bir çok soruyu anlayabilmekte zorluk çekiyor ve bununla beraber soruların yanıtlanmasında da hatalar yapıyor. İşte bu gibi genel olumsuzlukların yaşanmaması adına zamanın en iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.

 

Sizlere bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntem ile oldukça kısa bir süre içerisinde YDS’ye tam anlamıyla hazır olacağınızı söyleyebiliriz. Zaten bu yöntemi uygulamaya başladığınızda günden güne kendinizi ne kadar çok geliştiriyor olduğunuzu da fark edeceksiniz ve motivasyonunuz yükselecek! Sizlere bahsedeceğimiz yöntem için günlük sadece 1-2 saatinizi ayırmanız dahi yeterli olmaktadır. Elbette ki daha fazla zaman ayırabilmeniz, çok daha iyi sonuç elde edebilmenizi sağlayacaktır.

 

YDS’de En Çok Çıkan 3000 Kelime Nasıl Ezberlenir?

 

Kelime ezberlemenin en kolay yöntemi video izlemektir. Bu türden bir stratejiyi daha önce hiç duymamış ya da uygulamamış olabilirsiniz ancak bu, başarısı kanıtlanmış bir yönteme dayanmaktadır. Nitekim yazımızın devamında sizlere izlemenizi isteyeceğimiz örnek videoyu izledikten sonra bu yöntemin gerçekten de işe yarıyor olduğunu bizzat kendiniz deneyimleyeceksiniz.

 

Yds’de en çok çıkan 3000 kelime için kaç video izlemeniz gerektiğini soruyor olabilirsiniz. Ancak bu sorudan daha önemlisi ise bir videonun sizlere nasıl kelime öğretebildiğidir. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Sadece görsel hafızanıza dayanan bir öğretim metodu kullanılmaktadır ancak videolar içeriğinde sadece görsel hafızanız değil aynı zamanda duyma algınızdan da faydalanılmaktadır. Bu sayede ilgili kelimeleri unutmanız hiç bir şekilde söz konusu olmuyor!

 

Bu yöntem gerçekten de işe yarıyor. Sadece aşağıdaki videoyu izleyin ve işe yaradığını bizzat kendiniz test edin!

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Örnek videoyu izlerken hiç sıkılmadığınızdan eminiz. İşte yapmanız gereken tek şey bu tarz videoları 3-4 tekrar kez izlemektir. Set içeriğinde bu videolar sizlere toplamda 3 bin adet kelimeyi aklınızda kalacak bir şekilde öğretmektedir. Sizler aynı kelimeleri sınav kağıdı üzerinde gördüğünüz zaman ya da yabancı bir film izlerken duyduğunuz zaman bile anlamı anında aklınıza gelecektir. Çünkü kelimeler sizlere sadece görsel olarak değil aynı zamanda işitsel olarak da öğretilmektedir. Bu sayede sizler bizzat ilgili kelimeleri telafuz ettiğiniz zaman ya da çevrenizde bir başkası telaffuz ettiği zaman bile anlamını doğrudan hatırlamış oluyorsunuz.

 

YDS’de en çok çıkan 3000 adet kelimeyi ezberleyerek sınavda A ve B seviyelerine ulaşmanız mümkündür. Üstelik bunu başarabilmek için günde sadece 1-2 saatinizi ayırmanız yeterli olmaktadır.

 

YDS Smart Eğitimi Setinin Avantajları Nedir?

 

YDS Smart Eğitim setinin belki de en önemli avantajı sadece YDS’ye hazırlanan adaylar için ihtiyaç duyulan tüm önemli kelimeleri kapsıyor olmasıdır. Tüm bu kelimeleri öğrenen adayın sınavda A ve B seviyelerinde puan alması oldukça kolay olacaktır. Çünkü sınavdaki tüm soruların anlaşılması ve beraberinde doğru bir şekilde çözümlenmesinde aday kelime bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla da set içeriğinde toplamda 3000 adet kelime yer almaktadır ki bu kelimeler YDS istatistikleri baz alınarak derlenmiştir. Daha önce YDS’de en çok çıkan kelimeler ve gelecekte de karşılaşmanız büyük bir ihtimal dahilinde olan kelimelerdir. Dolayısıyla bu seti tamamlayan bir adayın hemen hemen tüm soruları rahatlıkla yapabileceğini söyleyebilmemiz mümkündür.

 

YDS smart eğitim setinin bir diğer önemli avantajı da diğer bir çok kelime ezberleme yöntemlerine kıyasla, kelime ezberlemeyi çok daha kolay bir hale getiriyor olmasıdır. Öyle ki aday akıllı telefonundan, tabletinden ya da bilgisayarından dilediği zamanda, dilediği yerde eğlenceli videoları izleyerek kelimeleri kalıcı bir şekilde öğrenmiş oluyor. Üstelik bu yöntem oldukça kısa bir sürede oldukça fazla kelimeyi sizlere kalıcı bir şekilde öğretmektedir.

 

YDS Smart eğitim seti YDS’ye hazırlanmanın en kolay yoludur.

 

Aşağıdaki videoyu izleyin ve YDS’de en çok çıkan kelimeleri ezberlemenin ne kadar kolay olduğunu görün!

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Zaman kaybetmeden sınava kadar olan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu set içeriği tamamen YDS’ye hazırlananlara özel derlenmiştir. Pek çok koşulda uygulanması mümkündür ve her durumdaki aday için sınava en kolay hazırlanma yöntemi olma özelliğindedir. Oldukça uygun fiyatlar dahilinde satın alacağınız bu set ile her an her yerde rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Kursa gitmenize gerek kalmadan ya da diğer sıkıcı ezberleme yöntemleri ile uğraşmadan kelimeleri kolayca ezberleyebilirsiniz.

 

YDS Smart Eğtiim Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Esasında bu eğitim seti fiyatlandırma olarak da son derece avantajlıdır. Şu an kampanya fiyatı ile satışa sunulan set içeriğinde toplamda üç farklı paket bulunmaktadır. Aday mevcut seviyesine göre bu üç farklı paket arasında tercih yapabilir ya da doğrudan full paketi satın alabilir. Paket fiyatları içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. En güncel fiyat bilgisi için ise YDS Smart ana sayfasına bakmanız gerekmektedir. Nitekim şu an itibariyle indirimli kampanya fiyatı ile satışa sunulan bu setin satış fiyatı zaman içerisinde değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Sadece bir defa satın alacağınız bu set içeriğinde yer alan videoları hemen izlemeye başlayabilir ve bu sayede YDS’ye kadar olan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Oldukça uygun satış fiyatı ile full paketi satın almanızı öneriyoruz. Full paketi satın almak aynı zamanda sıfırdan YDS’ye hazırlanacaklar için en ideal seçim olacaktır.

 

Paket içerikleri ise aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

*Temel eğitim paket içeriğinde 1000 adet temel seviye kelimeler ve beraberinde temel dil bilgisi konu anlatım videoları bulunmaktadır.

*Orta seviye paket içeriğinde 2000 adet ileri seviye kelimeler bulunmaktadır. Önce temel paketin bitirilmesi ve sonrasında bu pakete başlanılması önerilir. Bu paketi tamamlayan adayın sınavda B ve C seviyelerine ulaşması sağlanır.

*İleri seviye paket içeriği ise 310 kelimelik deyimsel fiiller paketidir. Diğer iki paketi tamamlayan adaylar için uygun olup, bu paketi tamamlayan adayların sınavda A ve B seviyelerinde puan alması sağlanır.

 

Sonuç itibariyle seviyenize uygun bir paket satın alabileceğiniz gibi full paket satın alarak daha da avantajlı olabilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi sıfırdan YDS’ye hazırlanmak için full paket en iyi seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir