YDS’de Net Sayısını Nasıl Arttırabilirsiniz?

Sınav yaklaşırken kendinizi teste tâbii tutmalısınız. Bu sayede hangi konular ile ilgili sorularda hata yaptığınızı görebilir ve eksikliklerinizi gidermek için doğru bir çalışma stratejisi belirleyebilirsiniz. Net sayınızı arttırabilmek için tercih edebileceğiniz bir çok farklı yöntem var ancak bu yöntemleri uygulayabilmeniz için öncelikli yanlış yaptığınız soru tarzlarını belirlemeli ve yanlışlarınızın nedenini göz önünde bulundurmalısınız.

 

Örneğin daha önce YDS deneme testi çözdünüz ve yanlışlarınızın büyük bir kısmının dil bilgisi konuları ile ilgili olarak hazırlanmış sorularda olduğunu fark ettiyseniz, bu durumda YDS net sayınızı arttırmanız için yapmanız gereken çalışma; dil bilgisi konuları ile ilgili olmalıdır.

 

Genel olarak ise YDS net sayısını arttırmanın en kolay yöntemi kelime çalışması yapmaktır. Çünkü adayın kelime bilgisi, sınavdaki başarısına doğrudan etki etmektedir. Adayın daha fazla kelime biliyor olması, daha fazla net çıkarmasını sağlamaktadır. Çünkü sınavda dil bilgisi ile ilgili gelen sorular da dahil olmak üzere diğer tüm soru tiplerinde de kelime bilgisi önemli olmaktadır. Eğer kelime hazneniz çok fazla gelişmiş değilse zaten bu sınavda iyi bir net çıkarma olasılığınız da düşmektedir. Bu bağlamda sizlere kelime ezber çalışması yapmanızı öneririz. Bu sayede bir çok farklı soru tiplerinde (kelime yerleştirme, diyalog tamamlama, anlamca en yakın kelimeyi bulma gibi) başarılı olabilecek ve genel itibariyle de netlerinizi arttırabileceksiniz.

 

Eğer sınava sadece 1 ay gibi kısa bir süre kaldıysa ve bunu başarabileceğinizden emin değilseniz, tekrar düşünmenizi öneririz. Çünkü yazımızın devamında daha ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğimiz YDS Smart eğitim seti tamamen sizlere kısa bir süre içerisinde kalıcı bir şekilde yüzlerce ve hatta binlerce kelimeyi öğretmek için geliştirilmiştir. Dünyaca ünlü bir öğretim tekniğinden faydalanılarak hazırlanan bu set içeriğinde videolar bulunmaktadır. Sizlerin tek yapması gereken ise bu videoları izlemektir. Siz videoları izledikçe bütün kelimeleri de “%100 kalıcı” bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

 

Mesela aşağıdaki örnek videoyu izleyebilirsiniz. Videonun süresi sadece 1-2 dakika ancak bu süre boyunca bir kaç farklı kelime öğrenmiş olacaksınız.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Videoyu izledikten sonra, videoda sizlere öğretilen kelimeleri tekrar başka bir yerde gördüğünüzde hemen aklınıza anlamları gelecektir. İsterseniz bunu deneyebilirsiniz. Mesela yarın tekrar aynı sözcüklere bakıp, anlamlarının en olduğunu söylemeye çalışın. İmkansız gibi görünse de, rahatlıkla söyleyebileceksiniz. İsterseniz bir diğer deneme yöntemi olarak videoda yer alan sözcükleri bir kağıda yazın ve bu kağıda birisine vererek sizlere ertesi gün kağıttaki sözcüklerin anlamlarını sormasını isteyin. Sözcüklerin anlamı sorulduğunda hiç düşünmeden yanıt vereceğinizden emin olabilirsiniz. Yani bu yazıda tamamen işe yarayan hızlı kelime ezberleme yönteminden bahsediyoruz ve bu yöntem sayesinde YDS net sayınızı arttıracağınızdan da emin olabilirsiniz. Çünkü daha fazla kelime biliyor olmak, daha fazla soruyu doğru yapabilmek anlamına gelir ki bu da doğal olarak net sayınızın da artacağı anlamına gelmektedir.

 

Nereden, Nasıl Başlamalısınız?

 

Öncelikli olarak, siz bu yazıyı okurken YDS’ye ne kadar süre kaldı bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kalan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor ve bu set “parça parça” olarak satışa sunuluyor. Bu doğrultuda sizler kalan süreyi en verimli bir şekilde değerlendirebilmek için seviyenize uygun paketi satın alarak, sınav gününe kadar en iyi bir şekilde kelime ezber çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Örneğin sınava sadece 1 ay gibi bir süre kaldığını varsayalım. Durumunuzun ise 60 net çıkarabildiğinizi düşünelim. Bu durum ileri seviye paketi satın alarak, ileri seviyede olan yüzlerce kelimeyi 1 ay boyunca rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 1 ay boyunca günde ortalama olarak 2-3 saat boyunca videoları 2-3 tekrar ile izlemeniz yeterli olacaktır. Zaten günde günde kelimeleri öğreniyor olduğunuzu siz de fark edeceksiz ve bu sayede motivasyonunuz da yükselecektir. En güzel tarafı ise 1 ayın sonunda, sınavda işinize yarayacak olan önemli kelimelerin bir çoğunu “kalıcı” bir şekilde ezberlemiş olacaksınız.

 

Yazımızda sürekli olarak “kalıcı öğrenmek” ifadesini kullanıyoruz. Bunun nedeni ise adayların işine yarayacak olan öğrenim metodu ancak kalıcı öğrenim ile mümkündür. Yoksa günde 50 kelime ezberlemeyi vaat eden bir yöntem eğer söz konusu kelimelerin akılda kalıcı olacağını da garanti edemiyorsa, bu yöntem sadece zaman kaybından başka bir şey değildir. Oysa YDS Smart eğitim seti içeriğinde yer alan videoları izlediğinizde ise tamamen kalıcı bir şekilde kelimeleri öğreneceğinizi garanti etmekteyiz. Öyle ki öğrendiğiniz bu kelimeleri sınav esnasında heyecandan unutmanız söz konusu dahil olamaz. Çünkü kelimeyi gördüğünüzde aklınıza o kelime ilgili video gelecek ve aklınıza video geldiğinde de direkt anlamı gelecektir.

 

Set içeriğinde; fiiller, isimler, zarfler, deyimsel fiiller, sıfatlar gibi tüm sözcük türleri yer almaktadır. Bu kelimeler özel olarak ise YDS’de en çok çıkan kelimeler olarak seçilmiştir. Bu kelimeler özel olarak derlenerek videolarda başarılı senaryolar ile hafızaya kazınmanız sağlanmıştır.

 

Mesela aşağıdaki videoyu izleyin ve ne kadar başarılı olduğunu siz zaten anlayacaksınız

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Günde sadece bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır ve unutmayın ki bu yöntem diğer kelime ezberleme yöntemleri gibi zamanınızı çalacak bir yöntem değildir. Sizlere oldukça uygun bir fiyat dahilinde satışa sunulan bu set içeriği zaten tamamen YDS’ye hazırlanan adaylara yönelik hazırlanmıştır. Bu bağlamda başarıyı garanti etmektedir ki YDS net sayınızı da yükselteceğinizin garantisidir.

 

YDS Smart Seti Fiyatı Ne Kadar?

 

Yöntem ile ilgili videoları izlediniz ve gerçekten de işe yarıyor olduğunu anladınız. Peki satın almaya ne dersiniz? Sınava kalan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmek ve 1 ay gibi bir sürede 10-15 puan daha fazla alabilmek hiç de zor değil! Yapmanız gereken tek şey hızlı bir şekilde bu seti satın almak ve sonrasında gündelik olarak, düzenli bir şekilde çalışmanızı gerçekleştirmenizdir. Unutmayın ki; hangi teknik ve çalışma yöntemi olursa olsun, sizler düzenli olarak çalışmalarınızı gerçekleştirmediğinizde başarıya ulaşmanız neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla YDS Smart gibi alanında en kısa sürede, en kalıcı bir şekilde kelime öğretme tekniğinin bile başarılı bir şekilde uygulanabilmesinde düzenli çalışmanız önem arz etmektedir. Bu bağlamda günlük olarak 1-2 saatinizi ayırmanızı öneririz. Eğer daha fazla vaktiniz varsa ve hatta tüm gününüzü YDS’ye çalışarak, YDS net sayınızı yükselterek geçirebilecek kadar şanslıysanız, bu set sizin için altın niteliğindedir. Ancak tüm gün zamanınız yoksa bile 1-2 saat ayırdığınızda da, 1 ay gibi bir sürede oldukça fazla net sayınızı arttırdığınızı göreceksiniz. Günden güne kelime haznenizi geliştirdikçe ve bir diğer yandan dil bilgisi konularını da tekrar ettiğinizde, artık zorlandığınız pek çok soru tipini rahatlıkla yapıyor olduğunuzu ve eskisi kadar da çok hata yapmadığınızı fark edeceksiniz. Sınav yaklaşırken, sizler de işinizi şansa bırakmayın ve sınava yaklaşan her bir dakikayı YDS net sayınızı daha fazla arttırmak için kullanın. Oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunulan; temel, orta ve ileri düzey YDS Smart seti paketlerini dilerseniz “full paket” adı altında çok daha avantajlı bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir