YDS’ye Hazırlanırken Kolay Kelime Ezberleme Tekniği

YDS’ye hazırlanırken sizin için önemli olan tüm kelimeleri ezberlediniz mi? Zaman daralırken süreyi iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Bu bağlamda uygulayacağınız kelime ezber yönteminin sizlere zaman kaybettiren bir yöntem değil, aksine kazandıran olması gerekmektedir. Çünkü sınava kadar olan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu aşamada çalışmalarınıza öncelikli olarak bu sınavda en çok hangi kelimelerin çıktığını belirleyerek başlamanızı öneriyoruz. Sonrasında ise bu belirlediğiniz kelimeler için uygulayacağınız çalışma yöntemi ile sonuca daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

 

Yazımızın devamında sizlere YDS’de en çok çıkan kelimeleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemi tanımlarken “öğrenmek” diyoruz çünkü diğer bir çok yöntem ile kıyasladığımız zaman bu yöntemi klasik bir kelime ezberleme yöntemi olarak tanımlamamız doğru olmaz. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan yanı ise video ile öğretimin gerçekleştiriliyor olmasıdır. Yani bu yöntem ile kelimeleri ezberlemek için tek yapmanız gereken şey videoları izlemek olmalıdır. Üstelik bu videolar hiç de sıkıcı olmayan aksine bir çizgi film tadı veren videolardır. Daha önce başka bir yerde görmediğiniz bu teknik sayesinde aylar içerisinde YDS’ye tam anlamıyla hazır bir hale gelmiş oluyorsunuz. Çünkü videolarda size zaten YDS’de A ve B seviyelerine kadar ulaşabilmenizi sağlayacak tüm önemli kelimeler öğretilmektedir. Bu sayede sınavda karşınıza çıkacak olan tüm soru tiplerini çok daha kolay bir şekilde yanıtlayabileceksiniz. Bunun nedeni ise tüm soru tiplerinin anlaşılabilmesinde kelime haznenizin önemli olduğudur. Dolayısıyla da sizler kelime haznenizi ne kadar çok geliştirirseniz, sınavda karşınıza çıkan soruları anlamanız da o kadar kolay bir hale geliyor ve bununla beraber tüm soruları doğru bir şekilde yanıtlayabiliyorsunuz.

 

Video İzleyerek Kelime Ezberlemek

Sadece video izleyerek YDS’ye hazırlanmaya ne dersiniz? Bu sınavda sizler için en önemli 3000 adet kelime bu videolarda işleniyor. Bu videoları izlemenin ise çizgi film izlemekten bir farkı yok! Oldukça eğlenceli kurguları izlerken eğleneceğinizden de eminiz. Üstelik eğlendiren bu videolar, hayatınızın geri kalanını oldukça etkileyecek YDS’deki başarınızı da önemli ölçüde etkileyecektir.

 

İsterseniz aşağıdaki örnek videoyu izleyin.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

 

Örnek videoyu izlediğinizde fark ettiyseniz sadece bir kaç dakika içerisinde bir kaç kelimeyi öğrenmiş oldunuz. Bu gerçekten de ilk bakışta inanılmaz gibi görünüyor. Üstelik izlemesi hiç de sıkıcı olmayan bu videoyu tekrar 3-4 kez izlediğinizde, sizlere video içerisinde öğretilen kelimelerin tam kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bu videoların avantajı ise;

*Sıkıcı tekniklerle uğraşmanıza gerek kalmadan kelimeleri ezberlersiniz
*Size zaman kaybettiren kelimeleri değil, doğrudan sınavda size lazım olan kelimeleri ezberlersiniz
*Kelimeler tamamen kalıcı bir şekilde hafızanıza yerleşir
*Kelimeleri bir yerde gördüğünüz ya da duyduğunuz zaman anlamı hemen aklınıza gelir
*Sıkıcı konu anlatım videolarını izlemenize gerek kalmadan, bu çizgi film tadındaki eğlenceli videoları izleyerek öğrenirsiniz
*Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan evinizde ya da nerede isterseniz rahat bir şekilde kelime öğrenme çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz
*Kelime ezberlemek için diğer sıkıcı yöntemleri uygulamaya çalışmanıza gerek yoktur. Arkadaşlarınızla toplanmak zorunda değilsiniz çünkü bireysel olarak çok daha rahat ve keyifli bir çalışma sürdürebilmeniz mümkündür.
*Günlük olarak dilediğiniz bir saat diliminde, günlük sadece 1-2 saatlik bir sürede bile çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

KIsacası bu set içeriği hemen herkes için uygun ve uygulanabilir niteliktedir.

Seti satın aldığınızda hemen çalışmalara başlayabilirsiniz. Zaman kaybetmeden sınava başarılı olmak için en çok çıkan kelimeleri kalıcı bir şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz.

 

YDS’de A ve B Seviyesine Ulaşmak

Bildiğiniz gibi YDS’de puanınızın hesaplanabilmesi için barajı geçmeniz gerekmektedir. En az 50 puan aldığınızda barajı geçmiş oluyorsunuz. Bununla birlikte puan durumunuza göre en yüksek A, en düşük ise E seviyesi olmak üzere; A, B, C, D, E seviyelerinden birisine dahil oluyorsunuz. A ve B seviyeleri en iyi seviyeler olarak tanımlanabilir. Bu bağlamda adayların rakiplerine kıyasla iyi bir net çıkarması önem arz eder. Bu doğrultuda da kelime çalışmasının sürekliliği ve kalıcılığı önemlidir. İşte YDS Smart Eğitim seti tam olarak bu amaç doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu set içeriğinde yer alan 3000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler ve beraberinde 310 adet deyimsel fiilleri ezberlediğinizde, sınavda rahatlıkla A ve B seviyelerinde puan almanız mümkün olmaktadır.

 

Aşağıdaki örnek videoyu izleyin ve işe yaradığını görün

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP2spMZb7X8

 

Örnek videoyu izleyerek bir kaç kelimeyi öğrenmiş oldunuz bile… Öğrendiğiniz kelimeleri bir yerde gördüğünüzde ise anlamları direkt aklınıza gelecektir. Anlamı neydi diye düşünmenize gerek kalmadan, heyecandan unutmadan kolayca soruları yanıtlayabileceksiniz. Artık YDS’de çıkan bir çok farklı soru tiplerini daha kolay bir şekilde anlamanız ve doğru bir şekilde yanıtlamanız bu set ile mümkündür. Set içeriğini tamamlayan adayların sınavda A ve B seviyelerinde puan almaları mümkün olmaktadır. Üstelik bu set için günlük 1-2 saat gibi bir süreyi ayırmanız yeterli olmaktadır. Diğer bir çok kelime ezberleme yöntemi ise zaman kaybetmezsiniz ve sıkıcı ders anlatım videoları ile de sıkılmazsınız. Sadece eğlenceli bu videoları izleyerek kısa bir sürede size lazım olan en önemli kelimeleri öğrenmiş olursunuz.

 

YDS Smart Eğitim Seti Fiyatı Ne Kadar?

Seti satın almayı düşünen adayların en çok sorduğu soruların başında YDS Smart eğitim seti fiyatları ne kadar sorusu gelmektedir. Öncelikli olarak set fiyatının şu an için indirimli tanıtım fiyatı dahilinde oldukça uygun seviyede satışa sunulduğunu belirtmeliyiz. Dolayısıyla da adayların indirimli fiyattan faydalanarak satın almalarını öneriyoruz. YDS Eğitim setini üç farklı paket içeriği halinde satın alabilme imkanınız olduğunu ve ayrıca full paket adı altında da satın alabileceğinizi söyleyebiliriz.

 

Üç farklı paket içeriği, mevcut seviyenize uygun bir şekilde satın alabileceğiniz paketler olup;

*Birinci paket içeriğinde temel dil bilgisi konu anlatım videoları ve beraberinde 1000 adet temel seviyede İngilizce YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır. Bu paket içeriği YDS’ye yeni baştan hazırlanacaklar ya da temellerini sağlamlaştırmak isteyen adaylar için de uygun niteliktedir.

*İkinci paket içeriği ise ileri seviye YDS hedefi olanlar içindir. Bu paket içeriğinde 2000 adet ileri seviye YDS’de en çok çıkan kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimeler için çalışmalara başlanmadan önce ise adayın önce temel seviyedeki paketi bitirmelerini öneriyoruz. Sonrasında bu ileri seviye 2000 kelime için çalışmalarını tamamlayacak aday, sınavda rahatlıkla C seviyesine ulaşmış olacaktır. Bu aday, sınava kadar olan süreyi bol bol soru çözerek ve ilgili videoları tekrar izleyerek sınavda B seviyesini garanti edebilir.

*Sınavda alınabilecek en iyi seviye olan A seviyesini hedefleyen adaylar için ise 310 adet deyimsel fiillerin yer aldığı üçüncü paket önemlidir. Bu paketi de, diğer paketler ile beraber tamamlayan aday sınavda rahatlıkla A ve B alabilecektir.

 

Tüm bu üç paketin bir arada olduğu paket ise YDS Smart full eğitim paketidir. Fiyat bakımından en avantajlı pakettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir