YDS’ye Hazırlık için YDS Ders Notları

YDS’ye hazırlanırken YDS ders notları gerçekten de işe yarıyor. Özellikle de dil bilgisi ile ilgili alınan notların sık sık tekrar edilmesi gerekiyor. Anlamadığınız her bir ayrıntıyı farklı kaynaklardan inceleyerek daha iyi anlamanız mümkündür. Bu nedenden dolayı YDS adaylarının sadece tek bir kaynak ile çalışmalarını sınırlandırmamaları gerektiğini düşünüyoruz.

YDS ders notları planlı bir şekilde çalışılmalıdır. Notların öncelikli olarak belirli bir düzende işlenmesi gerekir. Bu bağlamda dil bilgisi konularının işlenme sırasına göre notları sıralandırmak en doğrusu olacaktır. Sonrasında ise notlar üzerinde tek tek konular çalışılabilir.

YDS ders notları beraberinde sizlere kelime ezber çalışması yapmanızı da öneriyoruz. Çünkü YDS’de hemen hemen tüm soruların çözümü aşamasında kelime hazneniz ölçülmektedir. Bu durumu, geçmiş YDS sorularını inceleyerek rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi toplamda 80 soru var ve bu sorular farklı farklı tiplerden oluşmaktadır. Ancak tüm bu farklı soru tiplerinin ortak özelliği ise hem dil bilgisi hem de kelime bilgisini ölçüyor olmasıdır. Dolayısıyla da iyi bir dil ve kelime bilgisine ulaşan bir adayın bu sınav sonucunda en az 80 puan alması yani B seviyesinde olması büyük bir ihtimal dahilindedir.

Daha fazla kelime ezberlemek, daha fazla soruyu daha kolay bir şekilde yapabileceğiniz anlamına geliyor. Peki YDS’de çıkma ihtimali olan binlerce kelimeyi nasıl ezberleyebilirsiniz ki? İşte bunun için bir çok farklı yöntem var ancak bu yazımızda sizlere en hızlı öğrenim yöntemi olan da-vinci yönteminden bahsedeceğiz.

Aşağıdaki videoda da-vinci yöntemi uygulanmıştır. Bu videoyu izleyin ve sadece bir kaç dakikada ne kadar çok kelime öğrendiğinize sizler de çok şaşıracaksınız

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5NbC1A3G30

İşte bu yöntemin uygulandığı bu tarz eğlenceli ve aynı zamanda sizlere kısa sürede onlarca kelimeyi öğreten videoları YDS Smart adını verdiğimiz eğitim seti içeriğinde bulabilirsiniz. YDS Smart eğitim seti içeriğinde toplamda 3 bin adet kelime yer alıyor ve bu kelimeler YDS’de en çok çıkan kelimeler olup, tüm bu kelimeleri “akılda kalıcı” bir şekilde ezberlemeniz için ise ortalama 30 saat gibi bir süre yeterli olmaktadır. YDS ders notları ile zaman kaybetmeyin!

3000 Adet YDS’de En Çok Çıkan Kelimeler ile Başarıyı Garantileyin!

Bu sınavda başarılı olabilmek için sorumlu olduğunuz binlerce kelime var. Bu kelimelerin her birisini tek tek ezberlemeniz ise ciddi bir zaman gerektirmektedir. Bu kadar çok zamanı ayırmanız, bir kaç ayınızı ayırmanız anlamına gelir. Ancak YDS Smart eğitim seti sayesinde bu kelimeleri ortalama 30 saat gibi bir sürede öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Başka hiç bir yerde bu kadar hızlı bir şekilde YDS’de en çok çıkan kelimeleri öğrenebileceğiniz bir teknik yoktur!

YDS Smart seti içeriğinde yer alan 3 bin adet kelimeyi kategorilere göre ayırabiliriz. Buna göre; 1000 adet temel seviye ve 2000 adet ileri seviye kelime bulunmaktadır. Bu kelimelere ek olarak, 310 adet deyimsel fiiller (pharsal verbs) yer almaktadır. Tüm bu kelimeler; isim, sıfat, fiil türünden sözcüklerdir. Özel olarak geçmiş sınavlar baz alınmış ve bu sayede YDS’de en çok çıkan kelimeler belirlenerek, bu set içeriğine dahil edilmiştir. YDS’ye hazırlananlar için muazzam bir başarı anahtarı ile zaman kaybetmeden çalışmalarınıza başlamanızı öneriyoruz.

Bu set içeriğinde sadece 3000 bin adet kelime değil aynı zamanda sıfırdan YDS’ye hazırlanmak isteyenler için temel dil bilgisi konuları da yer almaktadır. Temel dil bilgisi konuları da tıpkı örnek videoda izlediğiniz kelime öğretim tekniği ile öğretilmektedir. Bu sayede çok daha kısa bir sürede temel dil bilgisi konularını kavramış olacak ve sonrasında kelime ezber çalışmasına başlayarak, sınava kadar ki olan süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Üstelik bu çalışma için günlük 1-2 saat gibi bir süreyi ayırmanız yeterli olmaktadır. YDS ders notları araştırmak, bulmak ve parça parça öğrenmeye başlamak, size sadece zaman kaybettirir!

 

YDS Smart ile Ne Kadar Sürede Hazırlanabilirsiniz?

Bu set ile YDS’ye toplamda ne kadar sürede hazırlanabileceğiniz tamamen alt yapınıza ve YDS’deki hedefinize bağlı bir durumdur.

Bildiğiniz gibi bu sınav sonucunda en az 50 puan almayı başaran her aday barajı geçmiş sayılır. Barajı geçen adaylar; A, B, C, D ve E seviyelerinden birisine dahil olur. Dolayısıyla da, sınava ne kadar sürede hazırlanabileceğinizi anlamak için önce mevcut alt yapınızı test etmeli ve hangi seviyede olduğunuzu anlamalısınız. Bunun için deneme sınavı çözmeniz en mantıklısıdır. Deneme sınavı sonucunda aldığınız puana göre barajı geçiyor mu olduğunuz ve eğer geçiyorsanız hangi seviyede olduğunuz belirlenmiş olacaktır.

Alt yapınızı belirledikten sonra ise hedefinizi belirlemelisiniz. Örneğin: E seviyesindeki bir adayın hedefi; D, C, B ve A seviyeleri olabilir. Burada dikkate almanızı önerdiğimiz önemli bir husus ise her bir seviye arasında 10 puan olmasıdır ve seviye arası geçişi “kalıcı” bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için ortalama 1 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyarsınız. Bu sürenin kısalması ya da uzaması ise tamamen bu sürede ne kadar doğru ve verimli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürdüğünüze bağlıdır.

YDS Smart seti, YDS’ye en hızlı ve aynı zamanda en iyi bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak bir settir.

Bu set ile;

*Sıfırdan hazırlanmaya başlayanlar ortalama 4-5 aylık sürede,
*E veya D seviyesindeki adaylar ortalama 3 aylık sürede,
*C seviyesindeki bir adayın ortalama 1-2 aylık sürede B ya da A seviyesine ulaşması mümkündür.

Bu süreler tamamen ortalama olup, adayın gün içerisinde ortalama 1-2 saatini ayırması esas alınarak hesaplanmıştır. Adayın gün içerisinde YDS’ye hazırlanmak için daha fazla zaman ayırması durumunda bu ortalama sürelerin daha altında bir süre zarfın YDS’ye hazırlanması mümkündür.

Set içeriğinde; temel dil bilgisi konuları, temel seviye 1000 adet ve ileri seviye 2000 adet YDS’de en çok çıkan kelimeler ve 310 adet deyimsel fiiller yer almaktadır.

 

YDS Smart Fiyatı Ne Kadar?

Öncelikli olarak bu setin paketler halinde satışa sunulduğunu ve ayrıca full paket seçeneğinin de olduğunu belirtmemiz gerekir.

*Temel paket (başlangıç paketi) içeriğinde temel dil bilgisi konu anlatımı ve 1000 adet temel seviyede kelimeler bulunmaktadır.
*Orta seviye paket içeriğinde ise 2000 adet ileri seviye YDS’de en çok çıkan kelimeler yer almaktadır.
*İleri seviye paket ise 310 adet deyimsel fiillerden oluşmaktadır.
*Full Paket içeriğinde ise yukarıda sıralandırdığımız üç paket bulunmaktadır.

Paketlerin güncel fiyat bilgisine YDS Smart ana sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Şu an tanıtım aşamasında olan bu eğitim seti oldukça indirimli kampanya fiyatı dahilinde satışa sunulmaktadır.

Fiyatlandırma bakımından full paketi tercih etmenizin çok daha avantajlı olacağını da söyleyebiliriz. Nitekim kıyaslama yaptığımızda oldukça indirimli bir fiyat dahilinde full paketi satın almış oluyorsunuz. Üstelik full paket içeriğinde; YDS’ye sıfırdan başlayarak, en iyi seviyeye kadar ulaşmanızı sağlayacak tüm bilgiler mevcut!

Sınav yaklaşıyor ve zaman kaybetmeden sizleri başarıya ulaştıracak YDS Smart Eğitim Setini satın almanızı öneriyoruz. Tamamen güvenli ödeme alt yapısı ile günün her saatinde kolay ve hızlı bir şekilde seti satın alabilir, sonrasında akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan çalışmalarınıza başlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir